Görüş Bildir

etiket 15 Yıl Yetiştirme Yurdunda Büyüdüler: Ablası Şimdi Annesi Oldu

Haberler
> 15 Yıl Yetiştirme Yurdunda Büyüdüler: Ablası Şimdi Annesi Oldu

Antalya'da 15 yıl yetiştirme yurdunda kaldıktan sonra devlet memuru olan 20 yaşındaki Nuray Okur, yıllarca yurtta aynı odayı paylaştığı kardeşinin 'koruyucu ailesi' oldu. Abla Nuray Okur, 'Yetiştirme yurdunda birbirimizin ailesi olduk. Aynı odada kaldık. Acıları, mutlulukları paylaştık. Bundan sonra yine hep birlikte olacağız' diye konuştu. 17 yaşındaki Nurcan Okur ise, 'Ablam benim annem gibiydi. Bundan sonra da öyle olacak. Ben de onun gibi memur olacağım' dedi.

Nuray Okur ve Nurcan Okur, Sakarya ve Giresun'daki yurtlarda büyüdü

Küçük yaşlarda yetiştirme yurduna bırakılan kız kardeşlerden 20 yaşındaki Nuray Okur, spor lisesinden mezun olduktan sonra Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne memur olarak atandı. Okur, memuriyete başlayıp yurttan ayrıldıktan sonra 'ailem' dediği kardeşini de yanına almak için harekete geçti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne başvuran Okur, kardeşinin koruyucu ailesi oldu.

Okur, 15 yıl yetiştirme yurdunda kaldığını söyledi. 

Bu süreçte kardeşinin sevgisinin kendisini hep hayata bağladığını anlatan Okur, 'Kardeşim hep yanımdaydı. Memur olunca onun boşluğunu çok hissettim. Yine yanımda olmasını istedim ve koruyucu ailesi oldum. Yıllarca birbirimize destek çıktık. Yetiştirme yurdunda birbirimizin ailesi olduk. Aynı odada kaldık. Acıları, mutlulukları paylaştık. Bundan sonra yine hep birlikte olacağız. Çok mutluyum' dedi.

"Ablam benim annem gibiydi"

"Ablam benim annem gibiydi"

Bir abla olarak hep güçlü durmaya çalıştığını kaydeden Okur, 'Kardeşime örnek olmak için çaba gösterdim. Birbirimize hep sevgimizi gösterdik. Devletimize de teşekkür ediyorum. Bizi ayırmadı' diye konuştu.

Nurcan Okur ise ablasına hep yanında olduğu için teşekkür etti. Ablasını rol model olarak gördüğünü vurgulayan Okur, 'Ablam benim annem gibiydi. Bundan sonra da öyle olacak. Ben de onun gibi memur olacağım. En büyük hayalim yine Sosyal Hizmetler Kurumuna girerek yetiştirme yurdundaki çocuklara öğretmenlik yapmak. Onların gelişimine, doğru bir şekilde büyümelerine yardımcı olmak istiyorum. Sevgimi onlara göstermek istiyorum' ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
337
240
40
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kadir_33

Güçlü kadınlar diye sikimkonik fenomenlerin gereksiz insanların gereksiz aptal aptal işlerini göstereceğinize işte böyle kızları gösterin oralarda.

İkta Solork

Yorumun alnı olsa öperdim.

MİRALAY RA

Nasıl güzelsiniz ya.. Yolunuz açık olsun inşaallah.

melih baykurt

gözleri mutluluk saçıyor :)