Görüş Bildir
Haberler
12 Yaşındaki Çocuk Kuran Kursunun Kapısına Asılı Halde Bulundu

etiket 12 Yaşındaki Çocuk Kuran Kursunun Kapısına Asılı Halde Bulundu

Muş’taki bir Kuran kursunda kalan 12 yaşındaki M.H.Y., kemerle tuvalet kapısının koluna asılmış halde bulundu. Çocuğun sağlık durumu ciddi. Aile üyeleri, “intihar girişimi” iddiasını kuşkulu bulduklarını belirtiyor.

Cumhuriyet'ten Kayhan Ayhan'ın haberine göre Muş Merkez Karşıyaka Kuran kursunda 3 Temmuz tarihinde 12 yaşındaki M.H.Y. isimli bir çocuk kemeriyle tuvalet kapısının koluna asılmış bir şekilde bulundu. 

Olayın ardından Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuk, burada kalbi tekrar çalıştırıldıktan sonra Elazığ'a sevk edildi. Halen komada olan çocuğun sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

"Olay bize biraz şüpheli geliyor"

"Olay bize biraz şüpheli geliyor"

Diyarbakır’da yaşayan aile, kendilerine bir telefon geldiğini ve apar topar Muş’a gittiklerini anlatarak “‘Çocuk tuvaletin kapısında kendisini kemeriyle boğmaya’ çalıştı dediler. Bilinci kapalı bir şekilde Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış. Orada duran kalbi çalıştırılmış daha sonra Elazığ Medical Park Hastanesi’ne sevk ettiler. Çocuğun boyu ile kapı kolu arasında çok fark var. Kapı kolu yüksekliği 1 metre bile değil. O kemerin payı da var. Otursanız bile yere değersiniz. Bu yüzden bu olay bize biraz şüpheli geliyor” dedi. 

Muş’taki yetkililerle görüştüklerini söyleyen aile üyeleri “Psikolojik bir sorunu var mı diye sordum. ‘Bir sorunu yoktu, arkadaşlarıyla bir kavgası yoktu’ dediler. Adli bir olay olduğu için soruşturma aşamasında şüpheli bir durum var. Doktorlara sorduğumda ‘Bir çocuk suya atlarsa, balkondan atlarsa bir intihar şekli olur. Çünkü bu ani yapılan bir şey’ dediler. Ama çocuğun böyle bir şeyi tasarlaması şüpheli. Doktorlara da şüpheli geldi” ifadelerini kullandı.

"Kursa atıp sahip çıkmamamız bizim de eksiğimiz"

"Kursa atıp sahip çıkmamamız bizim de eksiğimiz"

“Bu çocuklara sahip çıkılması lazım” diyen aile üyeleri, “Çocuğumuzu kursa atıp sahip çıkmamamız bizim de eksiğimizdir. Böyle bir duruma geleceğini bilseydik zaten göndermezdik. Elazığ’da da ifade aldılar bizden. Kuran kursu yetkililerinin de ifadelerini almışlar. Şu an soruşturma devam ediyor. Ne olduğunun açığa çıkmasını istiyoruz. Herhangi bir ihmal varsa ya da bir suç varsa bu açığa çıksın, sorumlular yargılansın istiyoruz” dedi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Art Ankara

Bu kurslarda dayak baskı her türlü ceza var bu tarz yatılı Kur'an kursuna giden bir çocuk sabah namazına kalkmadığımız zaman bizi tüm gün aç bırakıyorlar dem... Devamını Gör

Cem dayan

Kemerle dövme sadede iç çamaşırı ile soğukta bırakma, sopayla minnacık elleri patlayınca kadar vurma.

Pasif Kullanıcı

Bu tarz kurslarda önce biat kültürü yerleştrilir. Soru soran, yargılayan, isyan eden ve şüphe eden beyinlere zincir vurulur. Böylelikle çocuklar başların... Devamını Gör

Assad Najjar

Karl Marx boşuna mı demiş "Din halkın afyonudur." diye. Onlarca insanı gözlemleyecek kadar tıp fakültesinde bulundum ve gözlemdiğim kadarıyla dünya üzerinde... Devamını Gör