Görüş Bildir
Haberler
12 Yaşındaki Çocuğu İstismar Eden Cuma Kuş'un Tutuklanma Talebi Reddedildi

12 Yaşındaki Çocuğu İstismar Eden Cuma Kuş'un Tutuklanma Talebi Reddedildi

Uşak'ta 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden Cuma Kuş isimli erkeğin tutuklanma talebi, mahkeme heyeti tarafından reddedildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Birgün'den Berkay Sağol'un haberine göre, Uşak’ın Sivaslı ilçesinde Cuma Kuş isimli erkek 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar etmesi üzerine Uşak 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın ikinci duruşmasında savcı mütalaa vererek, sanık Cuma Kuş'un tutuklanmasını talep etti. Tutuklanma talebi mahkeme heyeti tarafından reddedildi. Duruşma 17 Şubat’a ertelendi.

Adli kontrole devam

Adli kontrole devam

Sanık Cuma Kuş hakkında düzenlenen iddianamede, 12 yaşını tamamlamamış çocuğa yönelik sarkıntılık düzeyinde kalan cinsel istismar suçunu oluşturduğu ve sanığın bu eylemleri değişik zamanlarda aynı suçu birden fazla kez işleyerek zincirleme şekilde oluşturduğu için cezalandırılması talep edildi. Mahkeme ise sanık Cuma Kuş'un tutuklama talebini reddederek, adli kontrol şartlarının devamına karar verdi.

'Mağdur ve ailesi ile sanık aynı köyde yaşamaktadırlar'

'Mağdur ve ailesi ile sanık aynı köyde yaşamaktadırlar'

Avukat Volkan Berber, tahliye kararını yanlış bulduklarını ve sanığın cezalandırılması için mücadele edeceklerini kaydetti: “Aynı köyde yaşadıkları bakkal tarafından defalarca sistematik bir biçimde istismara uğrayan çocuğumuzun ikinci duruşması görüldü. İlk celse sanık tahliye edilmişti. Bu tahliye kararını çok yanlış buluyoruz. Zira mağdur ve ailesi ile sanık aynı köyde deyim yerindeyse dip dibe yaşamaktadırlar bu sebeple sanığın mağdura ve ailesine baskı kurma ihtimali kuvvetle muhtemel olduğu gibi mağdurun travmasını çok daha arttıracaktır. Görülen duruşmada ise iddia makamı sanığın zincirleme istismar suçundan cezalandırılmasını istedi. Biz de sanığın cezalandırılmasını ve tutuklanmasını talep ettik. Tutuklama talebimiz yine reddedildi. Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği olarak istismara uğrayan çocuklarımızın her zaman yanında olacağız” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın