'Frida' Rolüyle Hafızalara Kazınan Salma Hayek, Harvey Weinstein'in Tehdit ve Tacizine Maruz Kaldığını Açıkladı!

-

Harvey Weinstein skandalları hızını kesmeden devam ediyor. Hollywood yıldızlarından Harvey'in tacizine uğrayan herkes bir bir sesini çıkarmaya başladı. Bu seferki şikayet ve taciz hikayesi de 'Frida' filmiyle yüzünü hafızalara kazandıran Salma Hayek'ten geliyor. Detayları sizler için The Guardian'dan derledik.

Kaynak: https://www.theguardian.com/film/2017/de...

Başarılı oyuncu Salma Hayek, Harvey Weinstein’in taciziyle ilgili detaylı bir yazı kaleme aldı.

Salma yazdıklarında Harvey’i ‘canavar’ olarak tanımlaması aslında hislerini çok iyi anlatıyordu. Oscar adayı oyuncu New York Times’ta yazdığı yazıda yıllar boyunca Weinstein’ın cinsel talepleriyle uğraştığını, Hollywood’da aynı iddiaları sergileyen diğer kadınlarla aynı sorunları yaşadığını belirtti.

‘Herhangi bir yerde beklenmedik bir şekilde karşıma çıkabiliyordu. Bir keresinde film çekimimin olduğu yere, dâhil olmamasına rağmen gelmişti. Bütün ısrarcı tavrına rağmen odamın kapısını açmamıştım. Onunla beraber duş almamı istediğinde, beni duşta izlemek istediğinde, bana masaj yapmak istediğinde, başka bir kadınla çırılçıplak karşısına geçmemi istediğinde, bana oral seks yapmak istediğinde reddetmiştim.'

Her bir reddedişin, Harvey’den öfkeli bir cevapla ve intikamla sonlandığını da ekledi.

Ayrıca her ne kadar kendisiyle tatlı tatlı konuşsa da, konuşmalarının arasında mutlaka tehdit olduğunu da ekledi. Bir keresinde kızgınlık anında ‘Seni öldürürüm, sakın yapamayacağımı düşünme!’ şeklinde bir tehdit aldığını da belirtti.

'Frida' filminin çekildiği sırada Hayek, Weinstein ile çalışıyordu.

Harvey ile yatmayı reddettikten sonra, Harvey’in kendisini projeden çekmeye çalıştığını iddia etti. Sonrasında bütçe ve senaryo konusunda anlaşmalar sağlandığında, starın devam etmesine izin verdi. Ama çekimler sırasında sürekli olarak başarılı oyuncunun fiziksel niteliklerini gerektiği kadar kullanmadığından şikâyet etti. 

‘Eğer başka bir kadınla seks sahnesi çekme konusunda anlaşırsak, filmi bitirmeme izin vereceğini söyledi. Tamamen soyunmamı istiyordu. Sürekli daha fazla çıplaklık ve daha fazla seks talep ediyordu.’

Projeden vazgeçmek istemediği için anlaşmayı kabul etmiş Salma Hayek.

‘Sete gittim. Filmin tamamını kurtaracağını düşündüğüm sahneyi çekecektik. Kariyerimde ilk ve son kez sinirlerim bu denli bozulmuştu. Vücudum kontrolümden çıkmıştı ve titriyordum. Nefesim azalmaya başladı. Ağlıyordum ve kendimi durduramıyordum.’

Bu zor şartlarda çekilen 'Frida' filmi 6 farklı Oscar adaylığı aldı. Bir tanesi de en iyi kadın oyuncu ödülüne aday gösterilen Salma Hayek’ti.

‘Bu sektörde kadın ve erkek arasında eşitlik sağlanana dek, toplumumuz bu tarz avcılar için verimli bir yer olmaya devam edecek. Yaşadıklarımızı dinleyen herkese minnettarım. Ben de sonunda bu sıkıntıyı dile getirenler arasına katılıyorum. Umarım insanlar bunun neden bu kadar zor olduğunu, neden bu kadar uzun süre beklemek zorunda kaldığımızı anlarlar.’

Weinstein suçlamaları yine reddetti. Avukatı konuyla ilgili açıklamada bulundu.

‘Harvey Weinstein hiçbir zaman cinsel tacizde bulunmamış veya sonrasında pişmanlık duyacağı herhangi bir şey yapmamıştır. Bu iddiaların hiçbir doğruluk payı yoktur. Salma Hayek’in iddiaları da doğru değildir. Weinstein, Salma’dan başka bir kadınla seks sahnesi çekmesini istediğini hatırlamıyor. Hatta çekimler sırasında orada bile değildi. Oscar adaylığından ötürü çok mutlu olurken, kendisini sonuna kadar destekliyor.’

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hipergrafi

O yüzden adamla kol kola pozlar verdin. O dönem neden sustun, şimdi neden konusuyosun peki?

eyupcamci

üstat bu kadar primcilik olur mu ya. adam sana her türlüğü pisliği yapsın. sen ses çıkartma film çıksın şöhretin artsın bilmem ne. tacizci ifşası moda olunca storyi patlat. yine şöhretin alevlensin. ne güzel hayatlar be.

sciencesoldier

anlamadığım nokta zamanında neden bunu söylemiyorlar da şu an millet carlıyor. tmm anlıyoruz kötü bir durum da bana garip geliyor arkadaşım bunca yıl susman. para kazandığında dava açabilirdin seni durduran neydi peki

bseozyrt

Anasına çok masaj yapmışlar bunun herhalde

hugi

lan hepiniz rol kapabilmek için altlarına yattınız,, peşkeş çekildiniz, uyuşturucu partilerinde seks köleliği yaptınız ve hepsinde yüzünüz gülüyorudu. fahişelik para karşılığı bedeni satmak iken siz bacak aranızda olduğunu düşündüğünüz karakterinizi sattınız hemde yıllarca ve birçok projede çünkü sektör bunun üzerine kurulu, şimdi ağlayın bakalım kim inanacak.

itsgoddes

Dediklerini yaptılarsa kendi istekleriyle yaptılar. Ne kadar fahişelik yaparsan yap fark etmez; istemediğin halde biri seni sekse zorluyor, sana cinsel zorbalık yapıyorsa bu suçtur. Şöyleydi böyleydi diye bir şey yok.

hugi

yahu adam diyorki ''ürün bu, kabul edersen al'' sende bu ürünü zevkle alıp istediğin faydayı gördükten sonra ''bu ürün defolu'' diyemezsin, adam zorbalık yapmıyor anlaşmaya uyulmasını bekliyor, kimse vicdanını rahatlatmasın, karakterli ve yetenekli olupda bu rezilliğe razı olmayan çok kadın var.

Başlıklar

Cinselliktatlı
Görüş Bildir