Yüzük Takmayı Sevmeyen ve Tektaşa Alternatif Arayanlar İçin Yeni Parmak Piercingi Trendi

-

Bir dönem çok moda olan göbek, dudak, burun, çene ve kaş piercingleri son yıllarda yerini dermal piercinglere bıraktı. Bu piercingler şimdi evlilik yüzüklerinin yerini almaya başlıyor. Detaylara birlikte bakıyoruz.

Bir dönemin piercing furyası geçti ve yerini son dönemde dermal piercinge bıraktı.

Dermal piercing nedir?

Cilt yüzeyine direkt uygulanan piercinglere dermal piercing deniyor. Bu piercingler cilt altından geçmiyor, küçük bir kesik ile cilde yerleştiriliyorlar.

"Nasıl oluyor o?" diyenler için biraz daha detay verelim.

Dermal piercingde de cilt normal piercing gibi deliniyor, ancak bu kez bir parça deri çıkarılarak piercing yerleştiriliyor ve içeride oluşturulan bir cebe L şeklinde bir kancayla sabitleniyor. Bu elbette acılı bir yöntem ve bu piercingi medikal bir destek almadan çıkarmak mümkün değil.

Çıkamaya karar verdiğinizde de geride yara izi bırakıyorlar.

Çünkü normal küpe ya da piercing gibi delme yöntemiyle değil, deri parçası çıkarrma yöntemiyle uygulanıyor. Delikler bile iz bırakırken mikro da olsa dermal piercing'in iz bırakmaması çok zor.

Özellikle göğüs, bel, ense ve kol bölgesinde tercih ediliyorlar.

Vücut gamzelerinin içine ve dövmelerin üstüne yaptırmak da çok moda.

Parmaklarda da sıkça tercih edilen dermal piercing, şimdi evlilik yüzüklerine bir alternatif oluşturuyor.

Yüzük takmayı sevmeyenler, yüzüğü kaybetme ve çaldırma korkusu yaşayanlar ve geleneksel durumun dışına çıkmak isteyenler parmak piercingini bir trende dönüştürüyor.

Parmak piercingi diğer bölgelere kıyasla biraz daha riskli, çünkü bu bölgedeki deri oldukça ince.

Kişinin cilt yapısına bağlı olarak özellikle ince derili bölgelerde piercing vücut tarafından reddedilebiliyor. Bu durumda piercingi çıkartmak gerekiyor.

Bir diğer risk de el bölgesinin bakterilere ve dolayısıyla enfeksiyonlara açık olması.

İlk dönemde cilt piercingin etrafını kapatana dek oldukça dikkatli olmak ve elleri daima temiz tutmak gerekiyor. Aksi durumda parmak enfeksiyon kapıp iltihaplanabilir.

Her dakika oraya buraya takılması da bir diğer sorun.

Giyinip soyunurken, havlu tutarken ekstra özenli olmak gerek. Bu elbette her piercing için geçerli ama parmaklarımız vücudumuzdaki en aktif bölgelerden biri. Asla çıkmadığı için metal dedektörleri de sorun yaratabilir.

Dermatologlar yaptırmadan önce iyi düşünülmesini tavsiye etse de bu sıra dışı yöntem hızla yayılıyor.

Birbirlerine yüzük takma baskısı uygulamak istemeyen çiftler için ideal değil mi?

Yine de yaptırmayı düşünüyorsanız yukarıda saydığımız negatif yönlerini hatırlamalı ve mutlaka işin uzmanı bir kişiye yaptırmalısınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mistral

sondaki el ne öyle tövbe bismillah, onu birde tutup seven mi var

ozzggee

Parmağıma ağrı girdi

ladyagresif

ln bir yüzükle uğraşmıyacaz diye bunla mı uğraşacaz ayrıca sağlıksız ve çıkardığında iz bırakıyorsa ayrılmaya karar verdiğinde iş çok zor hayatın boyunca delik deşik bir parmakla yaşamak fln gereksiz canınız sıkılıyosa gidin sanatla sporla edebiyatla uğraşın parmak piercingi ne

heart-shaped-glasses

Göbek, kaş, dudak falan anlarım da niye dermal? Özellikle parmaktakiler. Enfeksiyon kaptı mı parmağını kestirmek zorunda kalacak dereceye gelebilir. Insanlar marjinal olcam diye kendilerine işkence çektiriyorlar. Saçmalık.

cengower

Gerizekalılıkta kaçıncı seviye bu?

Başlıklar

EvlilikKaşTercihkulak piercingleri
Görüş Bildir