YouTube'daki Ses Analizi Videolarıyla Eğlenirken Öğrendiğimiz Şan Hocası Emre Yücelen

114PAYLAŞIM

Günlük hayatımızda dinlediğimiz şarkılara hiç düşünmediğimiz, aklımıza dahi gelmeyecek bir şekilde bakmamızı sağlıyor...

Emre Yücelen'i belki takip edenleriniz vardır, kendisinin YouTube'da 813 bin aboneli bir kanalı var. Videolarından birine denk gelmiş olma ihtimaliniz çok yüksek.

YouTube'da ve Twitch'de yaptığı canlı yayınlardan kesitleri kanalına yüklüyor genelde. Bu videolar ise hepimizin dünyaca ya da ülkece tanıdığı şarkıcılar, gruplar, vokaller ya da çoğumuzun tanınmasını istediğimiz isimlerin şarkı analizleri oluyor genelde. Çok sağlam bir takipçi kitlesi var diyebiliriz. Yayınlarını binlerce insan takip ediyor ve Emre Yücelen de takipçilerinin istekleri doğrultusunda şarkıcıları seçerek adeta bir ders niteliğinde yayınlar yapıyor.

Çok severek takip ettiğiniz isimlerin ses analizlerini onun kanalında görünce otomatik olarak seviniyorsunuz, çünkü öyle analizler yapıyor ki büyük keyifle dinlediğiniz şarkılara bambaşka bir yorum getiriyor profesyonel bakışıyla.

Profesyonel diyoruz çünkü kendisi konservatuar mezunu.

2017 tarihli bir video olsa da izlemesi çok keyifli. 🤩 

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünden mezun olan Emre Yücelen'e takipçileri de yayınlarda "hocam" diye hitap ediyor.

Hocam demeleri aslında çok normal çünkü gerçekten bir video izlemiyor da bir ses eğitimi dersi dinliyor gibi hissediyorsunuz kendinizi.

İbrahim Tatlıses'ten Kurt Cobain'e, Şanışer'den Sagopa Kajmer'e kadar birçok isimle ilgili ses analiz videosu çekmiş olan Emre Yücelen, ayrıca K-Pop ve cami müezzinleri gibi din adamlarının okumalarını incelediği videolarıyla da epey popüler.

Birçok ünlü isimle "Stüdyo Sohbetleri" adı altında sohbet ederek müzik konuşuyorlar. Sagopa Kajmer, Gökhan Türkmen, Sertap Erener bu isimlerden yalnızca bazıları.

Hiçbir güncel akıma kayıtsız kalmadan, herkese saygı duyarak objektif bir şekilde yaklaşması belki de onun en çok sevilen yanı olabilir.

Eğer kanalını takip ediyorsanız bu sayede birçok ufuk açıcı bilgi de öğrenebiliyorsunuz. Zaten çok güler yüzlü ve samimi olduğu için de bir yandan kaliteli ve eğlenceli zaman geçirmiş oluyorsunuz.

Diğer yandan sadece popüler isimleri değil, keşfedilmeyi bekleyen çok yetenekli insanları da dinliyor ve seslerini, okumalarını analiz ediyor. Onun sayesinde yepyeni ve tertemiz sesleri keşfetmiş oluyorsunuz.

İzlenme kaygısıyla videolar çekmemek, farklılık yaratmak ve özgün olmak şu dönemde çok önemli. Kendisi de zaten birçok yerde YouTuber olmadığını, sadece sevdiği işi YouTube'da yaptığını ve yalnızca bir ses eğitmeni olduğunu defalarca vurguluyor.

Dünyanın en iyi seslerinden biri olduğunu söylediği Dimash Kudaibergen ses analizini de mutlaka izleyin, kendisinin heyecanı ve Kudaibergen'in sesi de inanılmaz gerçekten.

Doğa İçin Çal projesini mutlaka duymuşsunuzdur. Emre Yücelen'i burada İki Keklik parçasından bir kısmı seslendirirken dinlemiş olabilirsiniz.

Videolarını izlerken sesinin ne kadar güzel olduğunu fark etmiş olmalısınız. Zaten kendisine ait 3 albümü ve 2 single'ı var. Yeniden isimli bu parça da onlardan biri.

Onu Spotify'da dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Söylemeden geçmeyelim; 2013 yılında Yücelen Müzik ismiyle kurduğu bir "Müzik Yapım Firması" da var.

Siz de Emre Yücel ve videoları hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın! 

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

Görüş Bildir