Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yeşilçam'a Konu Olacak İnanılmaz Bir Hikâye: 25 Yıl Sonra Birbirlerini Bulan İkiz Kız Kardeşler

 > 
256PAYLAŞIM

Hem İnternet'in ve sosyal medyanın gücünü hem de hayatta bakış açınıza göre rastlantıların veya kaderin ne kadar önemli olduğunu gösteren Yeşilçam'a konu olacak kadar ilginç hatta filmi yapılsa bu kadar da olmaz dedirtecek türden bir hikâye ile karşı karşıyayız.

Her ikisi de çocukluklarından beri aynı giyim tarzından hoşlanıyor, aynı oje renklerini seviyorlar. Ve haşlanmış havuçtan hoşlanmıyorlar. Ancak kısa süre öncesine kadar birbirlerinin varlıklarından haberdar bile değillerdi.

Bebekken ayrılan, birbirlerini ise Youtube ve Facebook sayesinde bulan G. Kore kökenli ikiz kız kardeşler Anais ve Samantha'dan bahsediyoruz.

Gelin şimdi, bu ikiz kardeşlerin inanılmaz kavuşma öykülerine galerimizde yakından tanıklık edelim.

Hikâyeleri G. Kore'de başlıyor. Henüz bebekken farklı aileler tarafından evlat ediniliyorlar. İkizlerden biri Fransa'nın diğeri ise Amerika'nın yolunu tutuyor.

İkiz kız kardeşlerin sıra dışı hikâyeleri 19 Kasım 1987 tarihinde Busan, Güney Kore'de başlıyor. 3 aylıkken ise yolları ayrılıyor. Biri Fransa'nın diğeri ABD'nin yolunu tutuyor. 

Fransız bir aile tarafından evlat edilinen kız Anais Bordier adıyla Fransız vatandaşı oluyor. Çocukluğu ve gençliği Paris ve Brüksel de geçiyor. 

Diğer kardeş ise Samantha Futerman ismiyle ABD vatandaşı oluyor ve New Jersey'de büyüyor.

Anais Bordier'in Londra'da yağmurlu bir cumartesi öğleden sonrasında aldığı bir görüntülü mesaj hayatını değiştirir; ikizini Youtube'da görür.

Olayı esas olarak inanılmaz kılan süreç şöyle başlıyor: Anais, Londra'da moda tasarımı okumaktadır. Bir arkadaşı bir Youtube videosunda arkadaşına çok benzeyen bir kız görür ve ekran görüntüsünü Anais'e gönderir. Anais o sırada Londra'nın meşhur otobüslerinden birindedir.

Anais, kendisine tıpa tıp benzeyen bu kızı görünce epey şaşırır. Biraz araştırır, kızın başka videolarını da izler, ancak hakkında çok bir şey bulamayınca meseleyi çok da önemsemez.

Aradan 1 ay geçtikten sonra, aynı arkadaşı Anais'e bir ekran görüntüsü daha gönderir. Aynı kızdır. Kızı bir filmin fragmanında görmüştür. Anais, kızın kim olduğunu bulur ve Facebook'tan arkadaşlık isteği ve mesaj gönderir.

Anais, filmin fragmanındaki oyuncular bölümünden kızın ismini bulur ve Facebook'tan gönderdiği mesajda genel olarak kendinden bahseder.

Bir arkadaşı vasıtası ile kendisinden haberdar olduğunu, birbirlerine "çok ama çok" benzediklerini söyler ve ekler:

"Seni biraz araştırdım ve 19 Kasım 1987 tarihinde doğduğunu öğrendim... ve senin de evlat edinildiğini keşfettim. Yani...ben, çok da Lindsay Lohan olmak istemiyorum... ama...nasıl söylesem...doğduğun yeri merak ediyorum? "

(Lindsay Lohan'ın, Komik Tuzak /The Parent Trap filmine gönderme yapmaktadır).

Anais 3 gün boyunca cevap gelmesini bekler. Onun için çok stresli bir süreçtir.

Samantha'da yaşadıkları süreci inanılmaz hatta şoke edici bulur.Bir anda kendisine inanılmaz benzeyen birinden bir mesaj almıştır.

O andan itibaren de aralarında güçlü bir yakınlık olduğunu hissetmiştir. Cevap gelir ve Skype ile görüşmek için randevulaşırlar.

Birbirlerini ilk kez Skype'den gördükleri an.

1 saat görüşmek için randevulaşırlar ancak aralıksız 3 saat konuşurlar.

Ve ardından yaşadıkları büyük şaşkınlık ve mutluluk...

Jest ve mimikleri, gülüşleri birbirlerine öylesine aynıymış ki, ikisi de o an "ikiz" olduklarından emin olmuşlar.

Her ikisi de zaten ikiz olduklarından emin olsalar da DNA testi yaptırırlar. Sonuç bekledikleri gibidir: İkiz kız kardeşlerdir.

İkizler aylarca sosyal medya aracılığıyla görüşürler. Her gün defalarca mesajlaşır ve konuşurlar.

Daha sonra ise ilk kez Londra'da buluşur ve hasret giderirler.

Kendilerini evlat edinen birbirlerinin ailelerini de ziyaret ederler.

Samantha'nın ABD'deki ailesi.

Anais, Fransa'daki ailesi ve Samantha.

Bunların akabinde ikizler, bu inanılmaz hikâyenin önce kitabını yazarlar.

Daha sonra ise belgesel hâline getirmek isterler. Hatta bunun için Kickstarter'dan 80.000 dolarlık bir kaynak temin ederler.

Ayrıca bu inanılmaz hikâye bir sivil toplum kuruluşunun kurulmasına da vesile olur.

Samantha, kendisi gibi evlat edinilmiş ve yine kendisi gibi oyuncu olan G.Kore kökenli ABD vatandaşı bir arkadaşı ile birlikte bir vakıf kurar.

Vakfın amacı kendileri gibi evlat edinilip, başka ülkeye giden çocukların öz aile ve akrabaları ile iletişim kurmasını sağlamaktır.

Artık ikiz kız kardeşler fiziksel olarak her zaman yan yana olmasalar bile, asla ayrılmayacaklarını düşünüyorlar.

"Dünya üzerinde seni sürekli düşünen ve koruyan bir insanın, bir ikizinin olması çok güzel."

Bonus: Twinsters - Official Trailer

Bu inanılmaz yaşam öyküsü hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Çok güzel bir hikâye, çok tatlılar. İçim ısındı.
Hakikaten çok acayip bir hikâye. Belgeseli yetmez. Mutlaka filmi de yapılmalı.
Kader, alnımıza ne yazıldıysa o yaşanacak...
Benim hayatım neden bu kadar tekdüze? Benim başıma neden böyle inanılmaz olaylar gelmiyor?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozdnozbk

İkiz kızkardeşim var. Birbirimize hiç benzemiyoruz. Cidden benzemiyoruz. o benden daha uzun ve göz, burun, dudak yapısından başka. gören bizim ikiz olduğumuza inanamıyor. Böyle bir olay bizim başımıza gelse yani bebekken ayrılsak birbirimizi bulma ihtimalimiz yüzde sıfır. Bunu düşünerek okuduğumda resmen ağladım. Aile neyse de kardeşten ayrılmak özellikle ikiz olunca çok fena ya

gercekadimbanakalsin

Ya ikizlerden birinin youtube da video görüntüleri olmasaydı, diğerinin bulması imkansızdı belki de. İkiz kardeşleri ayırarak evlatlık vermek de çocuklara büyük haksızlık. Gerçek ebeveynlerini kaybettiği gibi kader ortağın olan kardeşini de hiç tanımaması üzücü olmalı. Birbirlerini bulmalarına sevindim:)

drnnfrys

o değilde ne şanslılar abd'li aile biri fransız aile londrada yaşıyor falan ya türk ailenin eline düşseydi uçak parasını hesap ederdi...

gizem.dikmen

Bu tip olaylar ne çok oluyor. 2-3 ay evvel TRT'de bi belgesel izledim. Aynı bu şekilde Çinli 2 tane kız vardı, biri Amerikalı bir aileye, diğeri de Norveçli bir aileye evlatlık veriliyor. Bu kez duruma iki kızın aileleri uyanıyor ve onlardan habersiz DNA testi yapıyorlar ve ikiz oldukları anlaşılıyor. Sonra çocukları tanıştırıyorlar filan... O da dokunaklıydı yahu, güzel bi belgeseldi. Bu arada uzak doğudan böyle peynir ekmek gibi çocuk alınması da ilginçmiş...

students-book

ne accayip herşey sosyal medyada başlıyo burda o kadar saat telefonda ne yapıyosun diye sürekli ikazlar ikazlar belki bende ikizimi bulucam ,sosyal medyayı kısıtlamasınlar artık

Görüş Bildir