Görüş Bildir
Haberler
Yer Altından Gizemli Ses Mahalleliyi Korkuttu: 2 Gece Uyumadan Nedenini Araştırdılar

Yer Altından Gizemli Ses Mahalleliyi Korkuttu: 2 Gece Uyumadan Nedenini Araştırdılar

Denizli’de Merkezefendi ilçesindeki Gültepe Mahallesi’nde yer altından gelen sesler nedeniyle vatandaş iki geceyi ayakta geçirdi. Seslerin geldiği bölgede inceleme yapan ekipler, su hattında biriken hava nedeniyle basınç farkı oluştuğunu ve sesin bu nedenle çıktığını belirledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sözcü gazetesinden Selami Aydın'ın haberine göre, Denizli'de Merkezefendi ilçesindeki Gültepe Mahallesi'nde vatandaşlar yer altından gelen sesler yüzünden iki geceyi ayakta geçirdi. Çiğdem Caddesi üzerinde bir kilometrelik mesafede duyulan sesler vatandaşları tedirgin etti. İlk kez önceki gece 02:30 sıralarında yer altından sesler gelmeye başladı. Vatandaşlar yer altından gelen sesleri zaman zaman havai fişek sesine zaman zaman da duvara vurulan balyoz sesine benzetti. Ses seviyesinin de yükselip alçaldığı belirtildi. İddialara göre ilk gece sesler sabah 05:00'e kadar sürdü.

AFAD'ı aradılar

AFAD'ı aradılar

Yer altından gelen sesler nedeniyle bölge sakinleri önce Denizli Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (DESKİ) ekiplerini aradı. DESKİ soruna çözüm bulamayınca bu kez elektrik dağıtım şirketi AYDEM ve doğalgaz dağıtım şirketi ENERYA'nın teknik personeli bölgeye sevk edildi. Polis de vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Fakat ilk gece sesin kaynağı tespit edilemedi.

Bir kilometrelik cadde boyunca çeşitli noktalardan gelen sesler ikinci gece de yine 02:30 sıralarında başladı. Sabah 10:00'a kadar yer altından sesler gelmeye devam etti. Mahalle sakinleri AFAD'ı arayarak yardım istedi. Olay yerine yine polis sevk edildi. Bir jeoloji mühendisi bölgede inceleme yaptı. DESKİ ekipleri cadde boyunca sesin kaynağını bulmaya çalıştı, dinlemeler yaptı.

Sesin sırrı ortaya çıktı

Sesin sırrı ortaya çıktı

Gün içinde DESKİ ekipleri alanda yaptıkları çalışmada sesin kaynağını tespit etmeyi başardı. Sesin su şebekesinde biriken havanın neden olduğu kavitasyon nedeniyle ortaya çıktığı belirlendi. Çok sık olmasa da benzer sorunların yaşandığını söyleyen DESKİ Genel Müdürü Niyazi Türlü, “Ekiplerimiz şebeke içindeki havayı alıp sorunu giderdiler. Artık ses gelmiyor. Vatandaşlarımız tekrar ses duyarsa haber versinler hemen sorunu çözelim” diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
7
3
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Aykızı

Düzenli bakım yapılmıyor ki