Yeni Evlenen Çiftlerin Hayallerindeki Evi Ararken İstanbul’da En Çok Tercih Ettikleri 11 Yer

-

İstanbul, yeni evli çiftlerin en çok tercih ettiği il. Hem yoğun iş imkanı hem de yüksek yaşam standartları sayesinde nüfusu da her geçen gün artıyor. Peki yeni evli çiftler İstanbul'da en çok hangi ilçelerde oturmayı tercih ediyor?

İşte; "İstanbul'un son yıllarda en çok tercih ettiği ilçeleri:

1. Merkezi olsun; ama o çılgın hengamenin içinde olmasın, fiyatları da biraz daha makul olsun, yerleşmiş bir düzeni olsun diyenler için; Bahçelievler.

E5'in hemen yakınındaki ilçe Bahçelievler ile metrobüs hattı birkaç atım uzağınızda.

2. Taksim’e çok kısa bir taksi mesafesinde olsun; ama o cana yakın mahalle kültüründen de uzak olmasın diyenler için; Fatih.

İstanbul'un en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Fatih, Eminönü, Beyazıt, Sirkeci, Şehremini gibi semtleri ile ev arayanlar için cazip bir yerleşim yeri oluyor.

3. Yok yok direk Taksim’e yürüyeyim ben, kalabalık olsun, hareketli olsun diyenleri de Şişli’ye alalım.

Şişli'ye artık İstanbul'un 2. kalbi dersek yanlış olmaz. Özellikle Mecidiyeköy ve Fulya, Şişli'de en çok tercih edilen noktalardan.

4. Kalabalık olsa bile ben görmeyeyim, site olsun, evler yepyeni olsun, hatta ilk ben oturayım diyenler için; Beylikdüzü.

Her ne kadar İstanbul'un merkezine uzaklığı yüzünden esprileri yapılsa da  lüks site yaşamı ve geniş alanları ile  yeni evlenen çiftlerin tercihleri arasında yer alıyor. 😅

5. Her geçen gün daha çok gelişen ve iyi bir yatırım haline gelen evleriyle geleceğe yatırım yapmak isteyen çiftlerin tercihi haline gelen Esenyurt.

Esenyurt'ta şehirleşme her geçen gün daha da artıyor. Konut fiyatları da değer kazanıyor. Bu yüzden hem iyi bir yatırım hem de gelişmekte olan bir bölge olarak görülüyor.

6. Evimin manzarası Adalara baksın ve her daim deniz havası soluyayım diyenler için; Maltepe.

Adalar manzarasına karşı yeni eşinizle Türk kahvesi içebilir, deniz havasının tadını çıkarabilirsiniz.

7. Atatürk Havalimanına yakınlığı ve site içerisindeki modern konutları sayesinde tercih edilen Küçükçekmece.

Havalimanına yakınlığı, yeni yapılan siteleri ve Metrobüs, Metro gibi neredeyse tüm ulaşım hatlarına yakınlığı ile Avrupa yakasının gelişen incisi.

8. Anadolu Yakasında mahalle ve semt kültüründen uzak kalmak istemeyen ve sıcak komşuluk ilişkileri kurmak istiyorum diyenler için Ümraniye.

Ümraniye, mahalle kültürünü iliklerinize kadar hissederken, yeni yapılan plazalar ile birlikte kültürel harmoniyi sizlere sunan Anadolu yakasının en büyük semtlerinden biri.

9. Sabiha Gökçen Havalimanına yakınlığı sayesinde Anadolu Yakasında sürekli seyahat eden çiftlerin tercihi haline gelen Pendik.

Güzel sahili, Sabiha Gökçen'e yakınlığı ile Anadolu yakasının son yıllardaki göz bebeği.

10. Pierre Loti, Eyüp Sultan Türbesi, Feshane gibi birçok tarihi mekanıyla harika bir atmosferin içerisinde yaşamak istiyorum diyenler için; Eyüp.

Hafta sonlarında Pierre Loti de bir kahve içip, hafta içi merkeze ulaşması en fazla 30 dakika süren İstanbul'un en eski ilçelerinden biri.

11. Anadolu Yakası’nda, elit komşuluk ilişkileri kurayım, denize yakın olayım, karşıya kolay geçeyim, Cadde’ye tek dolmuşla gidilse fena olmaz diyenleri de Kartal’a alalım.

Plazalar ile çevrilmiş, elit komşuları ve merkeze olan kolay ulaşım hatlarıyla son yılların gözde ilçelerinden biri.

Sen nerede oturmak istediğini hayal et, gerisi Emlakjet!

Aradığınız ev emlakjet.com ile sadece bir tık uzağınızda!

Görüş Bildir