Yeğen Sevgisi Bir Başka! Hala Olmanın Dünyadaki En Kıymetli ve En Özel Duygu Olduğunun 13 Kanıtı

-

Yeğen sahibi olan herkesin yakından bildiği ama en çok halaların yaşadığı tarifi imkansız duyguları sizler için derledik!

1. Yeğeninizin cinsiyeti kız ise doğar doğmaz yüzüne, gözüne, ağzına, burnuna, her yerine bakarsınız. Ne de olsa “Oğlan dayıya, kız halaya çeker.”

2. Herkesin teyzeler için ‘anne yarısı’ demesine bozulursunuz. Ne olmuş yani akrabalık ilişkilerinden ötürü anne yarısı olamadıysanız? Onu en az teyzesi kadar çok seversiniz.

3. Tam da bu laftan ötürü, yeğeniniz size çekeceği için rol model olmaya çalışırsınız. Yıllarca sizi örnek alacak ve sizin gibi olmaya çalışacak o minik bebeğin gözünde hep iyi biri olmak için uğraşırsınız.

4. Yaşınız kaç olursa olsun, hala olduğunuz anda büyürsünüz. Her hareketinde mana aradığınız o miniği kucağınıza aldığınızda bir olgunluk gelir, yerleşir.

5. Aranızda kilometrelerce mesafe olsa bile, büyüdüğüne tanık olmak için sık sık ziyarete gitmeye çalışırsınız. Hala olmak aynı zamanda kendi zamanından vazgeçmektir ne de olsa…

6. Haberleri okudukça, çocuklarla ilgili kötü şeyler duydukça gözlerinizin dolduğunu fark edersiniz. Aklınızda sadece onu hayatı boyunca koruyup kollamak ve halası olarak her zaman yanında olmak vardır.

7. Kendinize bir sürü şey almak için girdiğiniz alışveriş merkezlerinde, bu sefer oyuncakçılara ve el kadar kıyafetlere para saçarsınız. Kıymetlinizin ihtiyaçları için elinizden geleni yaparsınız. Hatta birikimlerinizle destek olursunuz.

8. ‘Yenge’niz bunaldığında, sıkıldığında, artık yorulduğunu söylediğinde bir nefes alabilmesi için yeğeninize seve seve bakarsınız. Hatta abinizle birlikte gitmeleri için sinema bileti bile alırsınız.

9. Hala olmanın dayanılmaz güzelliklerinden biri olan “Hala hala burnumu yala” tekerlemesini her söylediğinde sıkı sıkı sarılmak, öpüp koklamak istersiniz.

10. Abinizin sevgisini ve ilgisini paylaşmanıza rağmen kendi çocuğunuz olana kadar hayatınızda hiçbir canlıyı bu kadar çok sevemeyeceğinizi bilirsiniz. Biyolojik saatiniz de tıkır tıkır işlemeye başlar bu arada…

11. Daha önce de söylediğimiz gibi, karşılaştırıldığınız için çok üzülürsünüz ama teyzesiyle her daim bir arada olursunuz, hatta sizi öyle bir araya getirir ki en yakın arkadaşlar haline gelirsiniz.

12. Hiçbir şey anlamasanız bile telefonda saatlerce konuşur, güldüğü bir anı yakalamak için elinizden geleni yaparsınız. Bir tek ‘halacım’ sözünü duymak için dünyaları verirsiniz.

13. Yeğeninizin bütün fotoğraflarını arkadaşlarınıza tek tek gösterip, her anını anlatırsınız. Öyle ki arkadaşlarınızı bıktırırsınız.

BONUS: Tabii ki tüm bunlar yeğeni olan herkes için geçerlidir ama kendi deneyimlerime göre hala olmak müthiş bir duygu!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mervehazeleyes

Ayy hala olabileceğim tabi abimin çocuğu olursa.Yirmilerin başındayım ve sonlara gelmeden hala olmak istiyorum😃😃

kalemine

nerdeyse her ay ankara-bursa yaptığım gerçeği :) minnoşlarımı özledim lağğğn :)

yeldas

bütün kitapların büyüyünce benim olacak di mi hala ? ojelerine bakabilir miyim hala ? halacım bana şu oyuncağı alır mısın ? babaannemin telefonundan sana pijama resmi gönderiyorum bana onu alsana hala...halacım bugün çok yoruldum, odanda dinlenebilir miyim ? hala.. hala..hala.. :) ömrümün sonuna kadar duymak isteyeceğim tek kelime bu sanırım :)

fuliben

2 zillinin halasiyim , canimi veririm , o sevgiyi anlatmama imkan yok . 12 yasinda ki 1.65 boyunda , hala kucagimda oturur hatta yatar ! Ben dogurmadim ama dogursam bu kadar severim herhalde .

firikufa

4 yaşında yeğenim var erkek çok yaramaz.3 ay sonra Allahın izniyle kız yeğenim de olacak.) teyzelik,halalık,amcalık,dayılık bir insanda babalık ve annelik iç güdüsünü hemencicik hissettiren şeyler.) anne ya da baba olmaya hazırlıyor sizi.. bi nevi büyük sınava girmeden önceki hazırlık.)) çok müthişler .)

mervehazeleyes

Abimin ilerde çocuğu olursa sadece hala olacağım.Olsun iki yakın arkadaşımın bebeklerinin de teyzesi sayılırım😁😁

firikufa

İnşallah o güzel anı tadarsın.Çok güzel bir şey.))

Görüş Bildir