Yasak Elma’nın Bi' Beş Bölüm Geriye Dönsün Diye Uğruna Adaklar Adayacağımız Yeni Bölümünde Neler Oldu?

66PAYLAŞIM

Cümleten minik elleri semaya açıp duaya başlıyoruz #YılKer, #EnYıl ve #EnKaycılar!

Son üç-dört haftadır sabrımızın ve en çok da IQ'muzun sınandığı bölümlerin bu hafta pik yaptığı bir yeni bölümle karşı karşıyayız. Allaaahıımm ne büyük acılar bunlar!😭

Acılara yürüyor, korkmuyoruz haydi bize bir tutamcık entrika yollayın derken biz bunu kastetmemiştik sevgili Yasak Elma ekibi! Siz neden olayı yanlış anlayıp da kırk tilkinin kırk kuyruğunu birbirine bağladınız sonra da o kuyruklarla bizi boğmaya kalktınız bre vicdansızlar...

Acımız o kadar büyük ki konuya nereden nasıl girelim, inanın biz de bilemiyoruz. Bölüme geçmeden önce son günlerde sosyal medyada dolaşan 3 büyük ayrılık dedikodusundan başlayalım.

Efendiiim, bu dedikodulara göre dizinin 85. bölümü itibarıyla üç başrol erkeğimize veda edecekmişiz. Evet, doğru duydunuz: Halit, Kaya ve Kerim diziden ayrılıyor-muş! Konunun doğruluk payı nedir, şimdilik bilemiyoruz lakin hayranlar ufaktan isyan bayrağını çekmiş durumda. 

Özellikle YılKer fandom, Kerim'i canlandıran Gökhan Alkan'ın diziden ayrılmaması için Twitter'da tt çalışmalarına çoktan başladı bile. Açıkçası bu dedikodular doğru çıkar da ayrılıklar gerçekleşirse iş nereye gider hiç emin değiliz.

Bu bölümde zaten ufaktan bir yaprak dökümü yaşandı; Lila ve Yiğit yaşanan kargaşadan nasibini alarak Amerika yollarını tuttular...

Kaya ve Ender boşanmasının artçı şokları zaten bir ayrı bir barışık çifti sallayınca çareyi kaçmakta bulan Lila ve onun peşinden gidip işleri düzeltmeye çalışacak bir adet saftirik Yiğit'le bölümün ilk firelerini verdik. Muhtemelen uzunca bir süre onları göremeyeceğiz, artık yeni bölümlerde ne olur orası meçhul tabii!

Bir diğer sıkıntılı nokta karakterlerin ateşli bir hastalık geçirmiş olsalar kesin sonucu oraya bağlayacağımız olan felaket ötesi IQ düşüklükleri...

Yıldız'ın komedi unsuru olarak kullanılarak çok affedersiniz ama tam bir geri zekâlı para avcısına dönüştürüldüğü, yılanlar kraliçesi Ender'imizin kimseye sormadan etmeden bir yanlış anlaşılmalar silsilesine kapılıp bir türlü olayları çakamadığı, Kaya'nın zaten huzur huzur diye huzurevine kapatılacak hale geldiği ve daha da kötüsü bu ortamda 'Asuman' ve 'Zehra'nın kendisini süper zeka zannettikleri bir paralel evrene ışınlandık sanki. Hani bu kadar yanlış anlaşılma yalnızca dizilerde olur dediğimiz her şey birer birer önümüze düştü, inanılır gibi değil!

Nadir'i öldüren Şahika bir anda herkesin gözünde melaike oldu, zehirleme olayları falan hepten unutuldu. Zaten sırayla herkesi gazlayan Şahika yüzünden birbirine düşmeyen kalmadı dizide...

Yahu bu işler bu raddeye nasıl geldi biz gerçekten anlamadık! Yıldız dediğimiz kişi hani bizim Kuyruklu Yıldız'ımız olan Yıldız, plan programda yeri geldi mi Ender'le yarışırken hatta Ender'le bir olup Şahika'ya goller atarken nasıl böyle saf salak birine dönüştü? 

Ender deseniz o ayrı bir muamma, Şahika'nın karşılıklı aldatma oyununa nasıl bu kadar çabuk yem olabildi? Neden sorgulamadı, didiklemedi ki en başta yaptığı daima buyken?

E Kaya deseniz, kendisine o kadar aşık bir kadının onu aldatabileceğine nasıl şıp diye inandı? Hisse muhabbetinden iş buralara gelince Şahika'dan nasıl hiç şüphelenmedi?

Peki Yıldız neden Kerim'i dakkasında şutladı? 

Ayy anlattıkça içimize baygınlık hissi çörekleniyor, acil kolonya takviyesi lazım.

Açıkçası bu gidişat hiç de iyi değil. Dizide çift ismi olan kim vardıysa hepsi bir anda ayrı düştü, herkes kanlı bıçaklı oluverdi niyeyse.

Üstüne üstlük bir de aşırı dozda Asuman ve Zehra ikilisine maruz kalıyoruz kaç haftadır. Şahika'nın kurduğu tüm ucuz tuzakların teker teker tutması bir yana bir de Asuman ve Zehra ikilisine maruz kalmak bünyemizde damar damar üstüne binmesiyle eş değer şu anda. Mert'in bu Edi'yle Büdü çakmasını dolandırması herkesi tek yürek edecek yegane aksiyon olabilir. Tez zamanda sahneleri azaltıla!

Yıldız da ana sözü dinlemeye devam ettikçe işi zor, ne diyelim...

Halit'in ha duydu ha duyacak derken en sonunda Yıldız ve Kerim'i öğrenip Halitcan'ın velayetini almak için kolları sıvaması, bölüme dair kayda değer tek olaydı diyebiliriz.

Açık açık Ender ve Halit birleşmesine göz kırpılıyor, Yıldız da hem işi hem de parasından olmuşken bir de üstüne Halitcan'ı kaybedecek. Tek dileğimiz, Endo'nun işin içinde evlat olunca yelkenleri suya indirip Yıldız'a insaflı davranması. Geçen sezonun en güzel ikilisi EnYıl birbirine düşmanken biz bu diziden zerre keyif alamıyoruz. Bir de kara saçlı Prens Kerim'e kıymayın senaristler! Erim efendi, sana ayrı bir sitemimiz var, baban olacak o son yalı çapkını Halit Yıldız'ı bir bizimle aldatmamışken utanmadan kadına tavırlandın, sizi zor zamanınızda yanına alıp besleyen birine bu nankörlüğünü de biz unutmayız haydi yallah ergen triplerine sen!

Ayrıca bir dipnot düşelim: Sana yazıklar olsun be Kaya! Demek çok pişman oldun Ender'le evliliğine, püüü! Sen bizim kraliçemizi hak etmemişsin hiç nankör adam. İnşallah ağlayarak günlüğüne Ender <3 Kaya yazdığın günler gelir...

Yasak Elma sosyal medyada yine çok konuşuldu.👇

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Son olarak yeni bölüm fragmanını şöyle bırakalım👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oske-hatun

Nadir gereksiz yere durduk yerde öldükten ve Şahika'nın o evliliği nasıl ayarladığı ortaya çıkarılmadıktan sonra bıraktım diziyi. Zaten saçmalamaya başlamışlardı tat vermiyor. Leyla denen karakter Ayşe adıyla hukuk fakültesini yarım bırakmamış mıydı? Lise mezunu yani. Lise mezununu CEO yaptılar. Ne öyle uzun boylu uzun bacaklı üniversite mezunları var aklımıza hakaret ayıptır. Nadir'in ölümü tam bir muamma. Yıldır onun cezaevindeki uygunsuz fotoğrafını kendisine saklamıştı oysa ki... Kerim'le ocakbaşı da tam bir fiyaskoydu. Takım elbise abiyeyle gitmelerini geçtim, bu Yıldız mahalle kızı değil miydi ilk defa mangal görmüş gibi bir bölüm oldu. Hiç mi ailesiyle pikniğe gitmedi soğan kırmadı? Amaaann saçmaladılar iyice ben izlemeyi bırakalı çok oldu yaşasın Nekişfilikş :)

elg

yıldız kerim diziye dair tek güzel şeydi change my mind

ordekkac

Kerim'i asla sevemedim.

beyzaledger

bu dizide tek güzel şey Caner ve esprileri bence. Asıl Nadir ölüp Kerim diziye dahil olunca dizi bozdu

elg

benim tam tersi sempatik geliyor

elg

saçma sapan kavgalar ediyolar garip garip kuyular kazıyolar yıldız ve kerim komikti ya artık izlemiyorum ama caner ve emir de çok tatlı haklısın

minister-of-magic

Geçen sezon reytingler artınca uzatmak adına senaryoyu değiştirip içine ettiler resmen.

gencfbli_07

Dizinin adı boşuna Yasak Elma değil. 🤣 Güzel şeyler yasak işte. Halit'in tepkisi gerçekten sinirimi bozdu aq. Kendisi Yıldız'ı on kere aldattı ama kadın bir şey yapsa hemen wöwöwö

beyzaledger

Geçen sene pazartesi günleri dizide herkes birbirine haddini bildirdiğinden çok zevk alarak izlediğim diziydi. Pazartesi stresini alıyordu. Bu sezon ise baydı zaten bu dizide bi bölümde zengin olup bi bölümde fakir olmak çok kolay. Koskoca şirketin var işe aldığın ceo'yu bile araştırmıyorsun. Mantıksızlar diz boyu. Artık final yapmaları en hayırlısı bence.

Görüş Bildir