Yakın Dönemden Magazin Kulislerine Düşen 7 Magazin Haberi

-
Abone ol

Sanat camiasının önde gelen isimleri gazete sayfalarında arzı endam etmeye devam ediyor.Siz değerli okurlarımız ile sanat camiasının ekzantirik dünyasına bir yolculuk yapalım...

1. Ekrem Bora'nın otomobil hırsızları ile dahiyane mücadelesi, zat-ı muhterem Ekrem Bey aracını zincirle ağaca bağlayarak güvence altına alıyor.

1974

2. Ankara'da yedek subay olarak askerliğini icra eden Zeki Müren'den münhasır bir asker hatırası.

1957

3. Avustralya seyahati sırasında tanınmamak için kılık değiştiren Zeki Müren...

1973

4. Oyunculuğun dışında kahvehane işleten Erol Taş'ın mekanı, Cankurtaran'da tren yolunun hemen karşısında bulunuyor.

Çekimlerden boşta kalan zamanlarında burada bizzat çalışan Erol Taş, "Yeşilçam'a fazla güven olmaz. İnsan bir gün işsiz güçsüz kalabilir. Görüyorsunuz yıllarca bu işe emek vermiş bir sürü arkadaş işsiz şu sıralar... Ama ben kahveme geliyorum işimin başına geçiyorum. Allah'a şükür geçinip gidiyorum..” diyor.

5. Oyuncu Ali Şen, verdiği çiğ köfte partisi ile sanatçı dostlarını Etiler'deki evinde ağırlıyor.

Ali Şen'in kendi elleri ile yoğurduğu çiğ köfteyi ilk Sadri Alışık ve Neriman Köksal test ediyor.

6. 1974 New York'da yayınlanan “Türkevi” dergisinin davetlisi olarak Amerikaya giden Ayhan Işık Hollywood izlenimlerini 1974 tarihli SES dergisi için yazdı.

"Hollywood'a gelen herkesin mutlaka ziyaret ettiği Hollywood bulvarındayım… İşte bu resimde Elizabeth Taylor ve Rock Hudson'ın 1956 tarihli “Giant” filmi için el izlerini bıraktıkları yerdeyim…"

7. Minik hayranları Orhan Gencebay'ı yalnız bırakmadı.

1975 yılında bir film setinde Gencebay, minik hayranları ile buluşuyor.

Bu haberler hoşunuza gittiyse, 70'lerin atmosferini günümüze taşıyacak olan Kurşun’u, güçlü kadrosu ve sıra dışı hikayesiyle 23 Ekim Çarşamba 20.00'de FOX'ta izleyebilirsiniz!

Detaylar için tıkla!

Görüş Bildir