Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yabancı Dil Meraklılarının Dikkatine: İngilizceden Sonra Hangi Dili Ne Kadar Sürede Öğrenebileceğinizi Söylüyoruz!

-

Yabancı dil öğrenmekle ilgileniyorsunuz ama ne kadar zamanınızı alacağı hakkında hiçbir fikriniz yok mu?

Dış Politika Enstitüsü, dünyanın dört bir yanından ana dilleri İngilizce diline göre kolaydan zora kodladı ve yaklaşık öğrenim sürelerini belirledi. (Tabii bu sürelerin İngilizce bilme seviyenizle doğru orantılı olduğunu unutmamalısınız.)

Kaynak

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
unknown_member

Almanca 30 haftaymış. Artikelleri öğrenemezsin 30 haftada.

bseozyrt

Anadili İngilizce olan adam tabikide Almancayi kolay ögrenir. Burdaki Asyalılarin nasil Almanca konuştugunu iyi biliyoruz. Ben Çince konuşmaya çalışsam çarpilirim tabi.

ahubostanci

kesinlikle japonca bizim icin kolay

fatihsema2645

Evet dediğiniz gibi Japonca ve Korece için hatta Çince de var Türklerin öğrenmesi kolaydır diyor. Nasıl olduğu hakkında falan bilgim yok demek var bildikleri üstatların.

mustafaturk

Kim demiş onu fatihçim afedersin :D altay dilleri içerisinde bu gruptan ilk kopan dil türkçedir bu yüzden moğolca ve türkçenin, altaycadan batı altayca şeklinde tek bir dil halinde ayrılıp daha sonra türkçe ve moğolca olarak iki ayrı dile evrilmesi mümkün değildir. bu görüşe göre altayca yine batı ve doğu olmak üzere tarihte ikiye ayrılmıştır ancak batı altayca denen dil aslında ön türkçenin öncülüdür. batı altaycadan moğolca ya da başka herhangi bir dil türememiştir, batı altaycanın ardından gelen tek dil türkçedir. geriye kalan 4 altay dili doğu altaycanın içerisindedir. doğu altaycadan sırasıyla moğol, tunguz-mançu dilleri ayrılmıştır. ardından japon ve kore dillerinin ayrışması ile doğu altayca dili tamamen dağılmıştır ve kesin bir sınıflandırma yoktur. şu an için tek bildiğimiz bu 5 dilin altayca isimli eski bir dilden gelmiş olduğudur. yani ta binlerce yıl önce birbirinden ayrılan dillerdir bunlar

mustafaturk

aslında korece, japonca gibi dillerin altay dilinden geldiği söylense bile tartışmalıdır. sadece gramatik özelliklere bakılarak yapılan bir çıkarımdır. yazılı olarak kayıtlı bir şey yoktur. ha derseniz gramer olarak kolay öğreniriz yiaaa o da öyle olmuyor. istediği kadar gramerler benzesin ünlü uyumu vardır bu dillerde eğer ezberiniz güçlü değilse kolay öğrenemezsiniz uyum yapmayı falan da, bir sürü çift ses vardır, sondan eklemelidir o konuda rahat edersiniz ederseniz xd

fatihsema2645

Çok güzel açıklama yapmışsın Mustafa kardeş, epey açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. Dediğim gibi olaya vakıf değilim. Bir tane arkadaşım Japonca öğrenmiş ve çok kolay olduğundan ve bir takım uyumlar olduğundan bahsetmişti. Ayrıca internet üzerinde de bu tip yorumlar fazlaca görülmekte. Benim yorumum tamamen bunlara istinaden oldu. Demek bu yorumu yapanlar seninde dediğin gibi güçlü ezbere sahipler :D.

dilaraaydin34

korece nin neden olduğunu biliyorum. Çünkü cümle yapısı bizimkiyle aynı. Yani 'annem bakkala ekmek almaya gitti' gibi bir cümle düşün. İngilizce de butun kelimelerin yerleri değişiyor. Ama korece de öyle degil aynı sıralama. Bu yüzden öğrenebileceğimiz en kolay dillerden biri.

gizem.dikmen

Japonca konusunda buradaki yorumlara katılıyorum. Biz türkler için konuşma dilini öğrenmesi zor değil, cümle yapısı aynı, sondan eklemeli vs. Kursa gitmedim, anime izleyerek ve evde çalışarak derdimi anlatma seviyesine geldim. 1 ay evvel Japonya'daydım, hiç sıkıntı yaşamadım. Ayrıca bazı kelimeleri ingilizceden devşirdiğinizde de anlıyorlar. :))) Friend - frendo gibi. :)))

Gizli Kullanıcı

Japoncayla aynı dil grubundanız bu yüzden bizim için zor değil.Hatta aslında Japonca zor bir dil değil sanıldığının aksine.Zor olan bir tek KANJİleri o da ikiye ayrılıyor onyomi-kunyomi olmak üzere.Mecbur ikisine de abanıyorsunuz.Yani Japonca konuşmayı çok rahat öğrenirsiniz,Katagana ve hiragana da görsel ezberinize kolay girer zaten hece alfabesidir ama Kanji ebenizi ağlatabilir zorluğu inanılmazdır :)

FACEBOOK YORUMLARI

Görüş Bildir