Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Windows 10 İle Gelecek 8 Yenilik

19PAYLAŞIM

1. Windows Gezgini için sekme açma özelliği

Windows Gezgini kullanıcılarına, internet tarayıcılarından alışılan kullanım çeşitliliğini sunacak olan bu özellik, Mac OS X’te uzun süredir var. Kullanıcılar, araç çubuğundaki bu görüntü kirliliğinin engellenecek olmasından dolayı en fazla bu özelliğe oy verdiler.

2. İşletim sisteminin Windows 10’a bedelsiz olarak yükseltimlesi

Bunun, en fazla istenen özelliklerden bir tanesi olması kimseyi şaşırtmadı. Fakat Windows Enterprisesürümüne geçişin mutlaka bedelli olması gerektiği savunuldu. Ayrıca Windows 7 ve daha eski işletim sistemine sahip olanların mutlaka paralı geçiş yapması gerektiği düşünülüyor.

3. Windows güncellemeleriyle yenilenen sürücü versiyonları

Daha rahat bir kullanım olmasından dolayı kullanıcılar, bu özellik sayesinde sahip oldukları tüm donanımlar için farklı farklı internet sitelerinde gezip uygun sürücüyü aramak zorunda kalmayacaklar.

4. Kontrol panelinin bilgisayar ayarlarıyla birleşmesi

Bu fikrin ortaya çıkmasının en önemli sebebi, daha etkin bir işletim sistemine kavuşma isteği. Tüm ayarlara ulaşılabilecek tek bir panelin kullanılması, muhtemelen daha kullanışlı olacaktır.

5. Başlangıç ekranını kişiselleştirme

İşletim sistemine giriş yapıldığında, Windowskullanıcıları, çıkan görüntüyü kişiselleştirebiliyordu.MicrosoftWindows 8’de bu özelliği kaldırdı ve kullanıcılar, yeni işletim sisteminde aynı özelliğin tekrar geri gelmesini istiyor.

6. Dosya Gezgini’ndeki .rar, .7z ve .bz2 gibi dosyalar için destek

Windows kullanıcıları, bu dosyaları açabilmek için üçüncü parti yazılım kullanmak zorunda. Bu dertten kurtulmak amacıyla, başlıkta verdiğimiz dosyaların desteklenmesi, kullanıcıların en çok istediği özellikler arasında yer alıyor.

7. Daha iyi bir NotePad uygulaması

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, Note 8’in NotePad uygulamasını ilkel buluyor. Kullanıcılar, NotePad++ gibi daha modern bir arayüz kullanmak istediklerini belirtiyor.

8. Windows 10’daki Aero temalı objelerin yeniden tasarlanıp yerleştirilebilir olması

Kullanıcılar, 4 binden fazla oy kullanarak farklı ikonlar ve objeler kullanarak işletim sistemlerini kendi kullanım alışkanlıklarına göre tasarlamak istediklerini belirttiler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tarik-16

Ne zaman geliyormuş bu Windows 10?

gkmnbrs

Rar desteği anca geliyor. Adamlar keyiflerine geldikçe geliştiriyor.

Görüş Bildir