Vajinal Akıntı Hakkında Muhtemelen Yanlış Bildiğiniz 8 Şey

-

Kızlar toplaşın; içinizi rahatlatmaya geldik! 😇

1. Vajinal akıntı anormal bir durum değildir; aksine her kadında olan, olması gereken bir sağlık göstergesidir.

Her kadının aklındaki "NORMAL Mİ?" sorusu ile başlayalım. 😇 Vajinal akıntı, aynı ağzımızdaki tükürük, gözümüzdeki göz yaşı gibi doğal, besleyici bir salgı. Tıpta "fizyolojik akıntı" olarak adlandırılıyor, ve rahim ağzı salgılarıyla birlikte kendini sürekli olarak yenileyen vajina dokusundaki artıkların atılması şeklinde tanımlanıyor.

2. Vajinal akıntı şeffaf, kaygan ve kokusuz niteliktedir...

Akıntının renginde veya kokusunda bir farklılık hissettiğimizde hemen bir doktora danışmamızda fayda olmakla beraber; şeffaf, kaygan ve kokusuz nitelikteki günlük akıntımız son derece normal. 😇

3. Vücuttaki bir soruna işaret etmez; aksine bu akıntılar vajinamızın nemli ve temiz kalabilmesini sağlar.

Fizyolojik vajinal akıntılar, vajinanın dudak kısımlarının birbirine sürtünmesiyle oluşabilecek tahrişi önler; üreme organlarımızın sağlıklı çalıştığını gösterir. 👍

4. Akıntının normali ya da fazlası yoktur; hormonlara bağlı olarak akıntı miktarı her kadın için farklılık gösterir.

Tamamen yapısal; rahatsız hissetmemiz çok normal, ama endişelenecek bir şey yok. 😌 Adet dönemi öncesi, yumurtlama döneminde, gebelikte; cinsel uyarıya bağlı olarak veya spiral gibi rahim içi araçların kullanıldığı durumlarda akıntıda fazlalaşma hissediyorsanız endişelenmeyin.

5. Akıntının önüne geçmek için yapabileceğimiz bir şey yok, ama temiz ve ferah hissetmek için çözüm basit: GÜNLÜK PEDLER

Günlük pedler vajinal akıntıyı emerek özel bölgemizin temiz ve ferah kalmasına yardımcı olur; temiz iç çamaşırı hissiyle güvende hissetmemizi sağlar.

6. Günlük pedlerin vajinal sağlığımız için hiçbir zararı yoktur; tam tersine, enfeksiyon ve tahrişe karşı özel bölgemizi korur.

Dermotolojik olarak test edilmiş malzemelerle üretilen günlük pedlerin herhangi bir zararı olmadığını gösteren yüzlerce bilimsel çalışma var. Günlük pedler fazla akıntıyı emer, özel bölgedeki tahriş ve enfeksiyonu engeller.

7. Günlük pedler sadece regl öncesi ve sonrasında kullanılmaz... Adı üstünde “GÜNLÜK PED”, günlük kullanım için.

Regl öncesi ve sonrasında hepimiz günlük ped mutlaka kullanıyoruz, burası kesin. Ama günlük ped sadece bu dönemlerde kullanılır gibi bir durum yok.

8. Neredeyse tüm kadınların günlük rutininin bir parçası bu incecik pedlerin varlığını hissetmezsiniz bile!

İnce ve nefes alan günlük pedler vazgeçilmezimiz...

Vajinal akıntıları sen de kafaya takıyorsan, çözüm basit...

Her an temiz iç çamaşırı hissi için, ince ve nefes alan Orkid Günlük Ped'i yanından ayırmazsın, olur biter!

Görüş Bildir