Ülkemizdeki Hangi Milli Parkı Mutlaka Ziyaret Etmelisin?

5PAYLAŞIM

Doğayla bütünleşerek güzel vakit geçirmek mi istiyorsunuz? Bakalım hangi milli park tam da sana göre!

1. İlk olarak seni tanımakla başlayalım... Kendini nasıl tanımlarsın?

Depresif
Meraklı
Maceraperest
Sevecen

2. Senin için 'gezmek' ne demek?

Doğanın içinde kaybolmak
Tarihi yeniden keşfetmek
Özgürleşmek
Deneyim kazanmak

3. Sence bir yolculuğun olmazsa olmazı ne?

İçime çekeceğim temiz hava
Buram buram tarih kokan yerler
Güzel bir manzara
Hayvanlar!

4. Peki yolculukta mutlaka yanında olmasını istediğin kişi kim?

Arkadaşlarım
Sevgilim
Ailem
Evcil hayvanım

5. Hangisini tercih edersin?

Gündüz
Gece

6. Son olarak, bu renklerden hangisi?

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı

Kırklareli'nde yer alan İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı'nda bataklıklar, subasar orman, tuzlu ve tatlı su gölleri yer alıyor. Oldukça zengin bir ekosisteme sahip olan bu milli park aynı zamanda doğayla vakit geçirmek için de birebir! Klasik doğa deneyimlerinden sıkılan ve doğanın farklı bir yüzünü keşfetmek için İğneada Longoz Ormanları'nda yer alan bu milli parkı ziyaret etmenizi öneririz.

Göreme Tarihi Milli Parkı

Nevşehir'de yer alan Göreme Tarihi Milli Parkı, UNESO Dünya Miras Listesi'nde yer alan bir alan. Milli parkın her alanı buram buram tarih kokuyor. Engebeli bir alanda olması, eskiden buraya gizlenmek ve korunmak amacıyla gelen insanlar için ideal bir yer olmasını sağlamış. Ayrıca saha içinde yer alan yerleşim yerleri de Göreme yöresinin geçmişteki kültürüne uygun olarak tarım ve köy hayatının etkilerini yansıtıyor. Görülmesi gereken bir yer!

Munzur Vadisi Milli Parkı

Tunceli'de yer alan Munzur Vadisi Milli Parkı'nı daha önce duymuş muydunuz? Gizli bir cennet olan Munzur Vadisi Milli Parkı, eşsiz doğa manzarasıyla kendine hayran bırakıyor. Milli parkta birçok endemik bitki türünün yanı sıra yöreye özgü hayvan türleri de yaşıyor. Doğa ile tam anlamıyla bütünleşebileceğiniz bir yer olan bu milli park, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında!

Kuş Cenneti Milli Parkı

Balıkesir'in güzelliklerinden biri olan Kuş Cenneti Milli Parkı, plankton açısından verimli sulara sahip olan bir alana sahip. Kuş cennetinde sumru, karabatak, tepeli pelikan, çeltikçi, dikkuyruk ve daha birçok farklı kuş türü yaşıyor. Hayvanların doğal yaşam alanlarında onları rahatsız etmeden yaşamlarına tanık olmak isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir milli park!

Tüm bu güzellikler kaybolmasın, gelecek nesillere güvenle aktarılabilsin diye seni de sürdürülebilir yöntemlere sahip çıkmaya, doğamızı, dünyamızı ve ülkemizi korumaya davet ediyoruz.

Ülker olarak, “Önce Ülkem, sonra Ülker” ilkesiyle “Güzel Ülkem İçin Doğa Bize Emanet” diyoruz ve sürdürülebilirlik konusunu önemsiyoruz!

#GüzelÜlkem #DoğaBizeEmanet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
teyla

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı

queen_of_the_7_kingdoms

Igneada longoz ormanları!toprak grubu değil su grubuyum aq deniz çıkarın bana deniz!😒

ozzy_oz

Göreme Tarihi Milli Parkı Nevşehir'de yer alan Göreme Tarihi Milli Parkı, UNESO Dünya Miras Listesi'nde yer alan bir alan. Milli parkın her alanı buram buram tarih kokuyor. Engebeli bir alanda olması, eskiden buraya gizlenmek ve korunmak amacıyla gelen insanlar için ideal bir yer olmasını sağlamış. Ayrıca saha içinde yer alan yerleşim yerleri de Göreme yöresinin geçmişteki kültürüne uygun olarak tarım ve köy hayatının etkilerini yansıtıyor. Görülmesi gereken bir yer!

gzm-ynklr

Munzur Vadisi Milli Parkı Tunceli görmek istiyorum zaten güzel çıktı. Tunceli'de yer alan Munzur Vadisi Milli Parkı'nı daha önce duymuş muydunuz? Gizli bir cennet olan Munzur Vadisi Milli Parkı, eşsiz doğa manzarasıyla kendine hayran bırakıyor. Milli parkta birçok endemik bitki türünün yanı sıra yöreye özgü hayvan türleri de yaşıyor. Doğa ile tam anlamıyla bütünleşebileceğiniz bir yer olan bu milli park, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında!

Görüş Bildir