Ülkemizde Irkçılığın Her Türlüsünün Yok Olmasını Dileyen Ezhel'e Gelen Mesajlar 'Bu Kadarına da Pes' Dedirtti

2bPAYLAŞIM

'Irkçı değilim ama...' diye başlayıp ırkçılığın kitabını yazan insanlar birer birer düşmüş Ezhel'in dm'lerine!

Sercan İpekçioğlu, namıdiğer Angara bebesi Ezhel özellikle son dönemde yaptığı düetler ve albümlerle kariyer basamaklarını birer birer tırmanan bir sanatçımız.

Çok da seviyoruz kendisini, fikirleri ve duruşuyla da oldukça takdir ediliyor.

Ezhel bugün hikayesinde yaptığı paylaşımlarla George Floyd protestolarına ve ırkçılığa dikkat çekmek istedi. Ülkemizde rengi yok ama dili, dini, kültürü, etnik kökeni maalesef vardır dedi.

Ülkemizde ırkçılığın tamamen yok olmasını dileyen şarkıcının bu hikayesi üzerine öyle mesajlar geldi ki...

Şaşkınlığını gizleyemeyen sanatçı bu mesajları birer birer ifşa etti.

Söylenecek söz,

Yapılacak tek bir yorum yok...

👇

Irkçılığın tedavi edilmesi gereken bir hastalık olmadığını,

Bunun bir seçim ve cezalandırılması gereken bir suç olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.

Maalesef Twitter'da da insana insanlığı sorgulatacak benzer mesajlar ve tepkiler vardı.

👇

Aslında işin özü bu...

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ugristica

kürt ve ermeni parazitleri ırkçılığı hak ediyor

hurkan-suren

Irkcilikta secicilik yapan bir ulkeyiz ne yazik ki. Belli ki tarihten de hic bir sey ogrenememisiz ki hala cehalet donemlerinde cikan kavgalari savaslari bugune tasiyoruz.

ugristica

Sence sadece Türklermi ermenilerden,yunanlardan ve kürtlerden nefret ediyor? Onlar hiçmi Türklere kin beslemiyorlar ?

azneki

hatayda yaşayan yunan kökenli bir vatandaşım Türkiyemi sizden daha çok seviyorum. sonuna kadar da Atatürkçüyüm. hatayda sadece ermenilerden oluşan bir köy de var, bu insanlar da sizin vatandaşınız haberiniz olsun!!! türkiyede yaşayan 60bin kişilik ermeni topluluğundan ülkemize birçok katkı sağlayan insanlar varken bu aptallar götlerini devirmiş nefret kusuyorlar telefonlarının ekranlarından. türkiyede yaşayan hiç kimse %100 türk değil, Kürtlere hayatı boyunca ayrımcılık yapıp dna testinden %80 kürt çıkan adamları da gördük biz. ırkçılık yapacaksanız birkac defa daha düşünün.

azneki

osmanlı devleti bir imparatorluktu ve imparatorluk olmasının sebebi de ev sahipliği yaptığı onlarca etnik köken olmasıydı. türkiye de Osmanlı'nın kalıntısı olduğundan dolayı bu ülkenin topraklarında yaşayan ırkçı bir insan olmak saçmalığın daniskasıdır.

azneki

yabancılara "gavur" demeyi ne zaman nereden nasıl öğrendi bu millet? her dilden her dinden beraberce yaşarken kim soktu beyinlerine farklı dili konuşan insanların ayrıştırılması gerektiğini?

ugristica

Kardeş bir Türk ve Yunan dost olabilir ama Yunan ulusu ve Türk ulusu 1000 yıldır dost olamadı daha da olamaz

azneki

politik sebeplerden insanlara bireysel şekilde ırkçılık yapmak aptalca bir şey yine de. ulusların anlaşamaması politikadır ama kendi ellerimizle ürettiğimiz siyasal saçmalıkların hepimizin insan olduğunu ve eşit olduğumuzu unutturmaması gerekir.

ketcapls

yaw abi yunanla kardes olmam aq. ve ırkçılıkla hicnir alakasi yok. gelmiş bizim bayrağimızı yırtmaışlar, bize savas acmaya hazırmismislar. Allah askina bunlarin neresiyle kardes olunur??? ermeniler i bilmem ama kim kardashian in ermenilerle ilgili bize attigi iftira da beni ermenilerden soguttu acikcasi

ketcapls

secmiyorsam bunun ırkçilikla bi alakasi yoktur yaşanmisliklarka alakasi vardir.

azneki

ben yunan kökenliyim ama Atatürk kendini Türk hisseden herkes Türktür dediği icin de Türküm. tüm suçlar devlet büyüklerinindir, hiçbir ırkın halkına ırkçılık yapılmaz!!!

yb32

Bak arkadaşım, biri gelip sen türk olduğun için senden nefret ediyor, bayrağını yırtıyorsa bunun sebebi yunan, ermeni, kürt olması değil, ırkçı olmasıdır. Demek ki onun kafasına senin düşman olduğuna dair yanlış fikirler sokulmuş, dolduruşa getirilmiş. Irkçılık zehirdir, sen onlarla aynı hataya düşme. Dünyada yaşayan her yunanı ya da ermeninin aynı düşüncede olması mümkün değil. Sen kendi ailenin her üyesi ile her konuda aynı mı düşünüyorsun? Ayrıca, Türkler anadoluya ilk geldiklerinde kendileri azınlıktaydı, bir sürü farklı etnisite ile bir arada yaşadıklar, onlarla karıştılar. Saf türk ırkı zaten kalmadı. Bunların hepsini araştırıp öğrenebilirsin. Lütfen bu ırkçı ideolojilere kanmayın. Irkçı olmadan da ülkeni seversin, halkını savunursun.

koray-tanik

Anlayamıyorum neden hala bunları konuştuğumuzu.. Sene gerçekten 2020 ve biz dünya üzerinde yaşayan ve benimle aynı yaşam hakkı bulunan insanları birbirinden ayırıyoruz. Yunan arkadaşım var, Ermeni arkadaşım var, Kürt arkadaşım var, Alman, Hollandalı, Rus arkadaşlarım var. Bana karşı hiç bir zaman ırkçı yaklaşımları olmadı. Hatta Yunan arkadaşıma takılırım arada 'Hey Düşman' diye ve gülüp geçeriz. Bırakın artık, toplumu ırkçı yapan yöneticilerdir, sizin katletmeyi düşündüğünüz, iğrenç fikirler içerisinde olduğunuz o toplumlarla sorunlarımız yok. Keserim, yakarım diyen kaçınızın tanıdığı bir Ermeni yada Yunan var. Tek bir sohbet etmeden, diyalog kurmadan nasıl olur da sadece Yunan diye bir insanı katletmek isteyebilirsiniz anlayamıyorum. Bence artık ilk önce insanlığınızı sorgulayın.. Çok küfür kullanmam yorumlarımda ama bu posta özel olarak, tüm ırkçıları eşşek siksin.. sorry :)

Görüş Bildir