Twitpic Bir Kez Daha Kapanıyor

 > -
Twitpic Bir Kez Daha Kapanıyor

Twitter'la yaşanan anlaşmazlık nedeniyle Eylül ayında kapanacağını duyuran, ardından bu kararından vazgeçen Twitpic, en son açıklamasında yeniden kapanma kararı aldıklarını belirtti. Twitpic, 25 Ekim'de faaliyetlerine son verecek.

Twitter için hazırlanan en popüler üçüncü parti fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri olan Twitpic, ikinci kez kapanma kararı aldı. Twitpic, eylül başında Twitter ile yaşanan marka adı anlaşmazlığı nedeniyle kapanma kararı almış, sebep olarak Twitter ile yasal mücadele verecek finans gücüne sahip olmamalarını göstermişti. Alınan karardan iki hafta sonra bir yatırımcıyla anlaştığını duyuran Twitpic, dijital hayatına devam edeceğini duyurmuştu. Twitpic, en son açıklamasında, kendilerini kapanmaktan kurtaracağını ümit ettikleri yatırımcıyla anlaşamadıklarını belirtti. Şirket, 25 Ekim'de dijital hayatına son vereceğini açıkladı.

Blog sayfasından açıklama yapan Twitpic, kullanıcıların bu tarihe kadar tüm fotoğraf ve uygulamalarını indirebileceklerini belirtti. Kullanıcılar indirme aracına http://twitpic.com/account/settings adresinden erişebilir.

Twitter'a suçlama

Yaşanan durumun saçma ve üzücü olduğunu ifade eden Twitpic, Eylül ayında olduğu gibi Twitter'ın tavrına anlam veremediklerini bir kez daha yineledi. Twitter, marka adı başvurularını sona erdirmediği takdirde, Twitpic'in API (uygulama programlama arayüzü) erişimini keseceğini belirtmişti.

Twitpic, Şubat 2008'de hayata geçtikten sonra ilk olarak 2009'da ABD Patent ve Marka Ofisi'nde marka başvurusu yaptıklarını, birçok zorluğa rağmen marka adlarını tescil ettirdiklerini belirtti. Twitter'ın baskısıyla marka adı başvurusunu çekmek zorunda kalacak Twitpic'in kurucusu Noah Everett, altı yıl boyunca tecrübelerine ortak olan tüm kullanıcılara teşekkür etti.

Kaynak: Al Jazeera

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriTwitter
Görüş Bildir