Trump Takımı Basın Toplantısı, Dünyaca Ünlü Bir Hotelde Yapılacağı Düşünülürken Yanlışlıkla Kırsal Bir Otoparkta Yapıldı!

0PAYLAŞIM

Sanki her şey onun başına geliyormuş gibi...

Kaynak: https://www.theguardian.com/us-news/2020...

Geçtiğimiz yıllarda Amerika Birleşik Devletleri'ne başkanlık yapan Trump'ın attığı adımlar çok konuşuluyor biliyorsunuz ki. Geçtiğimiz hafta da yapılan basın toplantısıyla gündeme geldiğini söyleyebiliriz.

Trump, geçtiğimiz cumartesi günü bir yandan golf oynayıp bir yandan da oyların çalındığına dair suçlamalarda bulunurken sonrasında silinen bir tweetle Philadelphia'daki Four Seasons'da büyük bir basın toplantısı yaptığını duyurdu.

Trump, bulunduğu yerin Four Seasons Hotel değil de bir krematoryum ile erotik mağaza arasında şehrin dışında bir banliyö işletmesi olan Four Seasons Total Landscaping adlı yerde olacağını hızlıca değiştirdi.

"Eski başkan, 'Bugün Philadelphia'da Four Seasons Total Landscaping'de saat 11.30'da büyük basın toplantısı olacak' diyerek 9.45 saatlerinde tweet attı. Otel ise aradan yaklaşık olarak bir saat geçtikten sonra yapılan açıklamayı kesinleştirmek için şunları söyledi:

"Başkan Trump'ın basın toplantısı Four Seasons Hotel Philadelphia'da yapılmayacak. Four Seasons Total Landscaping'de yapılacak toplantının otelle hiçbir ilişkisi yoktur."

Trump kampanyası, bunun göründüğü gibi yanlış bir anlaşılma olup olmadığını kamuya açıklamadı. Her iki durumda da, Trump'ın avukatı Rudy Giuliani'nin yönettiği basın toplantısı, organize sanayi bölgesinde gerçekleşti.

Film yönetmeni Zack Bornstein, konuyla ilgili şu ironik tweeti attı:

"800 yıl boyunca espriler yazabilirim ve Trump'ın kampanyası için Four Seasons'a bakarken erotik mağaza ve krematoryum arasındaki Four Seasons Total Peyzaj otoparkına dönüşmesini düşünemezdim." Yazar Geraldine DeRuiter şu yorumda bulundu: “Bugünün gerçek kahramanı, Four Seasons Landscaping'de telefonu cevaplayıp hiçbir açıklama yapmayan kişidir. Seni selamlıyorum vatansever dostum." Gazeteci Maggie Serota da, "Four Seasons Peyzaj hikayesi üzerine 11 bölümlük Ken Burns belgeseli izleyeceğim." dedi.

Bir muhabirin Joe Biden'ın seçimin galibi ilan edildiğini söylediği basın toplantısı Giuliani için de dikkate değerdi.

Four Seasons Total Landscaping yaptığı açıklamada, bulunduğumuz yer yaşam boyu Philadelphialılar tarafından işletilen küçük bir aile işletmesidir dedi. “Tesisimizde bir basın toplantısına ev sahipliği yapmamızı istemelerinden onur duyduk. İşimize destek veren herkese teşekkür ediyoruz ve olumsuz yorumları okurken, bu kadar sert olması bizi üzüyor. Four Seasons'taki ekibimiz, herhangi bir başkan adayının kampanyasına gururla ev sahipliği yapardı... Amerika'ya ve demokrasiye inanıyoruz. Diğer Amerikalılarımızın bu süre zarfında tüm yerel küçük işletmeleri bir araya getirebileceğini ve destekleyebileceğini umuyoruz.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz

Amerika Birleşik Devletleri'nin 46. Başkanı Joe Biden'ın Zaferinin Ardından Dünyaca Ünlü İsimlerin Sosyal Medya Kutlamaları - onedio.com
Amerika Birleşik Devletleri'nin 46. Başkanı Joe Biden'ın Zaferinin Ardından Dünyaca Ünlü İsimlerin Sosyal Medya Kutlamaları - onedio.com
Biden'ın Üstünlüğüne Dayanamayarak Tepki Gösteren Adam ve Ona Yapılan Gelen Yorumlar - onedio.com
Biden'ın Üstünlüğüne Dayanamayarak Tepki Gösteren Adam ve Ona Yapılan Gelen Yorumlar - onedio.com
ABD Başkan Adayı Joe Biden Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız Birbirinden Enteresan 15 Gerçek - onedio.com
ABD Başkan Adayı Joe Biden Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız Birbirinden Enteresan 15 Gerçek - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir