Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Toprağın Altından Göğün Tepesine Dünyanın Her Anlamda İlginç Bir Yer Olduğunu İspatlayan 15 Olay

-

Tuhaf ama gerçek.

1. Lose Yourself, Oscar ödülü kazanan ilk rap şarkısıydı. Fakat Eminem bırakın katılmayı, töreni televizyondan bile takip etmedi.

Çünkü kazanacağına hiç ihtimal vermiyordu. Bunun yerine bütün gece kızıyla çizgi film izledi ve uyudu.

2. Çinli bir adam, oğlu için bir kiralık katil tuttu. Ama oğlunu değil, oynadığı online oyundaki karakterini öldürmesi için.

3. Sabrina Pasterski 14 yaşındayken tek motorlu bir uçak yaptı. 16 yaşındayken kendi yaptığı uçağı uçuran en genç insan oldu. Harvard’dan 3 yılda 5.0 ortalamayla mezun oldu.

nextshark.com

Şimdi 24 yaşında ve Yüksek Enerji üzerine Harvard’da doktora yapıyor.

4. Edgar Allan Poe, ölmeden önce Baltimore sokaklarında kir pasak içinde, neredeyse delirmiş halde ve başkalarının kıyafetlerinin içinde bulundu.

Bu hale nasıl geldiğini kimse öğrenemedi.

5. 2016 Olimpiyatları için Rio’da inşa edilen 12 milyar dolarlık olimpik park şu an viran halde ve turizme kapalı.

6. Hannibal’ın 3. sezonundaki bu sahne NBC tarafından diziden çıkarılmış.

Nedeni de kurbanların popolarının görünmesiymiş. Yapımcı Bryan Fuller “O kısımları komple kanla kaplarsak görünmez” teklifinde bulununca, NBC teklifi kabul etmiş.

7. The Gods Must Be Crazy (Tanrılar Çıldırmış Olmalı) filminin başrolüne yalnızca 300 dolar ödenmiş. Film 60 milyon dolar hasılat yapmıştı.

8. İkinci Dünya Savaşı’nda üç İskoç Askeri Almanlara esir düşünce, yerel dilleri olan Galce konuşarak Almanları Ukraynalı olduklarına inandırmışlar ve serbest kalmışlar.

9. İngiltere Kraliçesi’nin resmi olarak bir ‘champion’ı var ve olur da biri tahtta hak iddia ederse onun adına savaşmakla mükellef.

Bu kişi aynı zamanda Sancaktar ünvanına sahip ve olası bir savaşta Kraliçe bir orduyu yönetmek isterse onun yanında at sürmekle yükümlü.

10. Arnold Schwarzenegger ve Sylvester Stallone’un yoğun rekabet içerisinde olduğu bir dönemde, Arnold hiç niyeti olmadığı halde Stop or My Mom Will Shoot (Dur Yoksa Annem Ateş Edecek) filminde oynayacağına dair bir söylenti çıkarmış.

Maksadı Sylvester’ı kandırıp bu komik filmde yer almasını sağlamakmış tabii. Netice Sly bu zokayı yutmuş ve filmde rol almış.

11. Güney Kore’deki Mapo Köprüsü’nde gerçekleşen çok sayıda intihar eylemini azaltmak için köprünün adı Hayat Köprüsü olarak değiştirilmiş ve üzerine olumlu, yaşama sevinci vermeyi amaçlayan yazılar ve heykeller koyulmuş.

Bunun üzerine intihar vakası büyük ölçüde azalmış.

12. Soğuk denizlerde bir balina öldüğünde, cesedi tabana çöküyor ve orada yıllar süren bir ekosistem oluşmasını sağlıyor. Bu olaya ‘balina düşüşü’ adı veriliyor.

13. 1958’de iki pilot bir uçağı iki ay boyunca yere indirmeden uçurdu. Yakıt ikmali yerde ilerleyen bir kamyona paralel uçularak yapıldı.

Bu rekor halen kırılmamıştır.

14. Dünya'da o kadar fazla pırlanta var ki, bütün insanlara pay edilse kişi başına bir bardak dolusu düşüyor.

15. James Cameron 1981’de Piranha II filminin yönetmeniyken, önemli bir sahnede yakın çekim görüntüyü yakalamayı başaramadığı için kovulmuş.

Ardından besin zehirlenmesi geçirmiş ve yatalak olmuş. Bu esnada gördüğü bir ateşli rüyada alevler arasından sürünerek çıkan metal bir gövde görmüş. Bu rüyanın ardından Terminator fikri ortaya çıkmış.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
janeanna

Bu kadar çok pırlanta olmasına inanmıyorum. Pırlanta bir kesim türü herkese bir bardak kadar olucak olan şey elmastır yani işlenmemişi.

emre-can-isik2

"Zamanın başlangıcından beri kesilmiş olan tüm pırlantalar toplanmış olsaydı, sadece bir adet çift katlı otobüs doldurulabilirdi."

ayse-senturk2

o kadar pırlanta var hala pahalı . bu bilgi doğru mu ?

culog

Pahalı olmasının sebebi stokçuluk.Bu durum sadece Pirinç bulgur şeker de olmuyor maalesef :))

blueboyoftheocean

#6 iyi de o sahne ilk sezonda ayrıca gayet de gösterildi?

hastalik-hastasi

bi tek sona şaşırdım ve bir vaaat? cektim.

Görüş Bildir