Televizyon Tarihinin En Huysuz, Aksi ve Lanet Karakteri House'un Yerli Uyarlamasında Başrol Belli Oldu!

-
Abone ol

Medikal drama tarzının en iyi örneklerinden biri olan House M.D. Türkiye’ye uyarlanıyor!

Huysuzluğu, aksiliği ve lanetliğine rağmen her vakadaki başarısıyla gönlümüze taht kuran Dr. Gregory House nev-i şahsına münhasır kişiliyle hepimizi kendine hayran bırakmıştı.

www.askdrmanny.com

Televizyon tarihinin gördüğü en orijinal karakterlerden biri olan House, takip ettiği tüm vakalarda -tabii canı isterse- çok başarılıydı ama tahammül sınırlarını zorlayan davranışlarıyla Cuddy’yi olduğu kadar hepimizi de çileden çıkarmıştı. “Evlat olsa sevilmez” derdik ama tabii ki etkileyici hikâyesi ve tarzıyla 8 sezon ekran başına kilitlemişti.

Yayınlandığı 8 yıl boyunca 82 milyon kişi tarafından izlenen, Hugh Laurie’ye iki kez Altın Küre kazandıran ve hepimizi “Acaba bu hastalıktan bende de olabilir mi?” diye şüpheden şüpheye salan dizi Türkiye’ye uyarlanıyor!

Şöyle bir düşündünüz, farkındayız ama dizinin sonbaharda yayına girmesi planlanıyor.

Can yoldaşı Wilson’ı, delirttiği Cuddy’yi, birbirinden orijinal hastaları kimler canlandıracak bilmiyoruz ama Gregory House karakteri için ilk konuşulan isim Ozan Güven olmuştu.

Can Manay karakteriyle hem kendisinden tiksindiren hem de oyunculuğuna hayran bırakan Ozan Güven yer aldığı komedi filmleriyle de başarısını kanıtladı elbette. House karakteri için de biçilmiş kaftan diyebilirdik ancak…

Ancak arkadaşınız olsa kapıyı göstereceğiniz karaktere Halit Ergenç’in hayat vereceği bugün duyuruldu!

Kanuni Sultan Süleyman karakteriyle uzun yıllar konuşulan ve 2018’de biten Vatanım Sensin’den sonra ekranlara ara veren Halit Ergenç züppeliğiyle nam salan Gregory House’u canlandıracak. Karga Seven Pictures’ın yapımını üstlendiği dizinin sonbaharda yayına gireceği konuşuluyor.

Dizi nasıl olur, başarılı oyunculuğuyla hepimizi kendine hayran bırakan Halit Ergenç House karakteriyle örtüşür mü, diğer karakterler istenileni verir mi bilmiyoruz ama Twitter çalkalanmaya başladı bile!

İşte ilk tepkiler...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hellxy

MD House serisini 3 defa bitirmiş biri olarak. Hugh Laurie jestlerini yapmak kolay değil. Dizisi sevdiren önemli olgulardan biri de konuşulan aksan. Bununla ilgili rportajlar da var. Üstelik Halit beyin yapabileceğini düşünmüyorum. Tip benzemesi olarak değil demek istediğim. Karakterin tarzı açısından.. Sanırım Bollywood olma yolunda gidiyoruz.

aysn_aysn

Ozan güven olmalıydı.Housa dizisini arada sırada izledim.Güzel dizi ama uyarlamalarda maalesef kötüyüz.Aslında kötüyüz demekte pek doğru değil.Birebir yapılsa Ülkemizde yayınlanması olanaksız.Shammles uyarlaması bizim hikaye de olacağı gibi.Uyarlama demeyelim U diyelim geçelim bence.

muhalif-kursad-zafer

Bizim Hikaye gibi barmeni çaycı yapacak derece saçmalamamak şartıyla yapsınlar her dizinin uyarlamasını..

seiyatomoe

Ozan Güven Can Manay karakterinden sonra bu tür rollere çok yakışırmış gibi geliyor ama Halit Ergenç'in oyunculuğu da muazzam,adam hakkını verir bence.Ama uyarlama konusunda pek iyi değiliz,güzelim diziyi batıracaklardır.Bknz:Shameless

csa

Doktorlar'dan fazla tutmaz. :D

Görüş Bildir