Suriye'deki Savaşın Halep Şehrini Yerle Bir Edişini Anlatan 30 Öncesi & Sonrası Fotoğraf

-

Dünya'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Halep, 19 Temmuz 2012'de askeri ve muhalif güçleri arasında başlayan çatışmalardan bu yana adeta yok oluyor. Suriye ordusunun havadan gerçekleştirdiği saldırılar binlerce kişinin ölümüne, diğer binlercesinin ise evinden ayrılmasına sebep oldu. Bu üzücü fotoğrafları sizler için Boredpanda'dan derledik.

Hatırlatmak isteriz ki Halep; bir UNESCO Dünya Mirası Sit alanıydı...

Kaynak: http://www.boredpanda.com/before-after-w...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reshontheway

Bundan 5 sene önce Halep'e gittiğimde kalesi, çarşısı, yemek kültürü ile gözümün önüne Gaziantep geldi sürekli. Şu anda Halep diye bir yer kalmadı artık. Aynı şeyin bizim de başımıza gelmemesi için dikkatli olmalıyız. Ayrımcılık, Irkçılık, Meshepçilik, Ötekileştirmek, Duyarsızlık Suriye'nin bu hale gelmesine sebep oldu. Şimdi aynı hataları biz yapıyoruz.

deli-sabit

Ülkeleri yanarken, Halep yıkıntıları arasında selfie çeken Şamlı turist kadınlar... Nasıl bir milletmişsiniz lanet olsun size... Mahalle yanarken... Siz keyfinize bakın, kapı gibi Türkiye var burada toplama kampı. Biz üzülürüz, yıkılanları yeniden yaparız, daha güzel fotolar çekersiniz.

daltonsan

Biz Suriye'ye sahip çıkmaya çalışıyoruz da. Bize böyle birşey olsa tüm Dünya üzerimize çöreklenir bir memleket bile kapısını açmaz bize. Suriyelilerden beter duruma düşeriz. Kimse almaz lan bizi.

norveclitalyan

Türk ülkeleri ne güne duruyor

deli-sabit

Devletler arasında kardeşlik, akrabalık, dostluk değil çıkar ilişkileri vardır. Her şey paraya, uluslararası antlaşmalara dayalıdır. Şu an iyi olduğumuz tek bir Türkî ülke yok ayrıca; çünkü Arap ülkeleriyle kanka olacağız diye öz kardaşlarımıza sırtımızı döndük, ihmal ettik, kendimiz gibi onların başına da Fetöcü okulları, cemaatleri musallat ettik. Bizi kimse almaz. Biz de kimseye gitmeyiz zaten, batan gemiyi terk eden fareler değiliz biz. Biz sığınan, yamanan değil kucak açan bir milletiz.

reshontheway

Size Türki Ülkelerde Türk firmalarının başına gelenleri incelemenizi öneririm. Geçen seneye kadar bir sürü haber çıktı. Kaç işçimiz dövüldü, mallarına el konuldu. Adamlar ülkelerine hizmet eden firmalara tahammül edemiyor. Siz kapılarını bize açmalarından bahsediyorsunuz.

ayna-efendi

bir sorun bakalım o dedikleriniz niye oluyor? kazakistanda işçilerin dayak yeme sebebi kazak işçinin karısını taciz etmeleriydi, o şirketlerde insanlara ucuz iş gücü gözüyle bakanmı dersiniz, milleti dolandıranmı bunlardan başka kadınları türkiyeye getirip fuhuşa zorlayanlar da var işte zamanında o ülkeler bağımsız olduğunda buradan gidenlerin bazıları böyle pislikleri yaparak insanları türkiyeden soğuttular, ayrıca ekonomik durumlarını vs göz önüne alırsak imkanları kısıtlı, türkiye bile 4 milyon suriyeli ile zor baş ederken oralara 20-30 milyon gitmesi halinde herşey altüst olur ekonomi kaldıramaz

ayna-efendi

bu yıl içinde özbekistan nakit sıkıntısı olunca memur maaşlarını civciv olarak ödemişti mesela

remzi-caliskan

ulan güzelim şehiri ne hale getirdi oçlar savaş yıkımdır

patrickn-bateman

Türkiye'yi bekleyen son. Ekonomi çöktü. Savaş kapıda. Suriye ile sürekli ters düşüyoruz.Bizle ilgisi olmadığı halde Suriye iç meselelerine karışıyoruz. Refah içindeymişiz gibi 4.5 milyon suriyeli mülteci besliyoruz. Her gün patlama oluyor en kötüsü de bu duruma alıştık ve kabulleniyoruz .

Görüş Bildir