Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2 Milyon Müslümanın Hac İbadeti İçin Gittiği İslamiyet'in Kutsal Topraklarından 10 Müthiş Fotoğraf

 > -

Geçtiğimiz günlerde dünyanın dört bir tarafından Mekke'ye hacca giden müslümanlar, kutsal topraklarda ibadet ettiler. 4 gün süren ibadet boyunca, Mekke ve çevresinde çok aşamalı bir ibadet gerçekleştiren hacılar, müslümanlığın en önemli ibadetlerinden biri olan hacca gitme eylemini tamamlanmış oldu.

Hac dönemi, islami takvimin son ayının 8 ve 12'inci günleri arasında gerçekleştiriliyor. 2014 yılında, 2 milyondan fazla müslümanın kutsal topraklara hac ibadeti için gittiği belirtildi. Dünyanın bir çok bölgesinde baş gösteren Ebola virüsünün böyle bir kalabalık içerisinde çok rahatlıkla yayılabileceğinden korkan yetkililer, hac günleri boyunca herhangi bir sorun yaşanmadığını bildirdi.

Kaynak: http://www.businessinsider.com/hajj-mecc...

1. Mescid-i haram içerisinde Kabe'nin etrafında dönerek ibadet eden hacılar

2. Dünyanın en büyük 'bir araya gelme' eylemi olan hac ibadetinin gerçekleştiği yerde bulunan Mescid-i haram'ın görüntüsü

3. Kutsal kitaba göre, sağlığı ve ekonomik durumu uygun olan her müslüman ömürleri boyunca en az bir kere hacca gitmeli

4. Hac ibadeti için Mekke'ye gelen her erkek beyaz ve birbirine benzeyen kıyafetler giymeli. Bu gelenek bireyler arasındaki eşitliği ve kardeşliği sembolize eder.

5. Hac ibadetinin en önemli anlarından birisi Kabe ziyaretidir. Dünya üzerindeki en büyük ve en kutsal cami olan Mescid-i haram'ın tam ortasında bulunan kutsal Kabe'nin etrafında yedi kez dönülür ve dualar okunur.

6. Kabe ziyaretinden sonraki aşama Mina'dır. Hacılar bu alanda çadırlar kurar ve geceyi burada geçirir.

7. Mina'da geçirilen gecenin ardından, hacılar Arafat dağına yürür. Bu dağ Hz. Muhammed'in on binlerce kişiye veda hutbesi yaptığı yerdir.

8. Muzdalifah bölgesi de ziyaret edildikten sonra, hacılar Mina'ya tekrar gider ve burada şeytan taşlarlar.

9. Kutsal topraklarda geçirilen günler boyunca kurban kesme ve şeytan lanetleme gibi bir çok diğer ibadet de gerçekleştirilir

10. 4 gün tamamlandıktan sonra Kabe tekrar ziyaret edilir ve hacılar dualar eşliğinde kutsal topraklardan ayrılır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
itsasin

dünyanın en büyük dini buluşması kumb mela dır.2001 yılında 40 milyon Hindu buluşmuştur.Bunu Haccı gölgelemek için değil bilgi olsun diye yazıyorum.

Görüş Bildir