Sosyal Medyada Tanıştıkları Erkekler Yüzünden Hayatları Altüst Olan Genç Kadınların Yaşadıkları

1.6bPAYLAŞIM

Fake hesaplara kabus gibi çöken RULING bu sefer de sosyal medyadan tanıştıkları insanlar nedeniyle zor duruma düşen genç kadınların mesajlarını yayınladı.

Bildiğiniz üzere, sosyal medya yalanlarla dolanlarla kaynıyor; bazen bunların doğruluğunu teyit edemiyoruz, bazen de işin aslını şıp diye öğreniyoruz.

Twitter'daki RULING hesabı sağ olsun... Fake hesaplara kabus gibi çökmesinin yanı sıra sosyal sorumluluk alarak yaşanan kötü olayları da gündeme getiriyor.

O olaylardan birini birkaç günde içinde ifşa edeceğini paylaşan RULING, gençlerin sosyal medyada dikkatle hareket etmeleri için elinden geleni yapıyor.

Gülüp eğlendiğimiz sosyal medyanın ne kadar tehlikeli bir yer olabileceğine dikkat çekiyor.

İfşa paylaşımının ardından benzer olayları yaşayanların mesaj attığını yazan hesap, bu mesajları da ders olması açısından herkesle paylaştı.

"Bir erkekten çok ilgi görmek istediğim zamanlardı."

"Gidemedim okula, sonra 32 yaşında biriyle evlendirmeye kalktılar."

"Tehditler, küfürler, dayaklar..."

Sosyal medyanın her ne kadar yararları olsa da, tecrübesiz gençler için korkunç bir yere dönüşebiliyor; çok ama çok dikkatli olmalıyız!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hepbifikrimvar

yorumları okudukça tüylerim diken diken oluyo. Bu milletin insanı nasıl bu kadar cahil, kaba, empati yoksunu gerçekten merak ediyorum. korkunc

gunesliler

Hayat mottom: Duylursa, utanacağın hiç bir şeyi yapmam..!

ayse-aleyna1

Duyulunca biz utanmıyoruz zaten, başkaları zorla utandırıyorlar. Kimseye kötülük yapmadığım sürece utanmam

gunesliler

Başkaları seni zorla utandırıyorsa, o başkalarını senden uzak tut konu şu şekildeyse: zaten utanma kısmı sende başlayıp bitiyorsa, kimsenin özgürlüğüne müdahale etmiyorsan ve vicdan muhasebenden gönlün rahat çıkıp başını yastığa rahat koyabiliyorsan... Bitti..! başkasının ne dediğine takılma. Ne demiştik? "Duyulursa, utanacağın hiç bir şeyi yapmam..!" utandıracakları değil.

moondark

:) Yok tanımadığına neden nude atıyorsun yok bilmem ne? Daha 2 gün önceki yazıda, boşanan ünlülerin ne çirkeflikler, şerefsizlikler yaptığını yayınladı bu site. Karısını, kocasını ifşa edenlere alkış tutuyordu bazılarınız? Olayın bütününe bakın, cinsiyete değil. İnsanda karakter olacak!.

erci-e

Eeee, efendi erkek yerine piç erkeklerin peşinden suyunuzu akıta akıta koşarsanız olacağı bu... Sanki (karakter olarak) orospu kadınlar yok! Sanki böyle kötü ilişki mağduru olan yalnızca kadınlar oluyor! Bir de dikkatimi şu durum çekti. Hadi ergen olmak tamam, seversin tamam, toksik ilişkiye bile katlanırsın ona da tamam... AMAAA çıplak foto isteğini niye kabul ediyorsun! Çok belli o fotoğraftan bir yağlı boya tablo falan yapmayacağı! Hiç böyle işe bulaşmamak lazım.

hepbifikrimvar

Ya 2 tane onceki yazıda baya baya kadın birlikte şiirler yazdığı adam diye bahsetmiş, siz nerden biliyorsunuz piç olduklarını. Ayrıca gönül bu, heralde he bu piçmiş, buna yöneliyim ben demiyor insanlar. Ayrıca, "sadece erkekler kötü şeyler yapar, kadınlar süperdir" diye yazmamış, neye bu saldırış? Ve son olarak,isterse çıplak foto atar, inanmış, istemiş atmış, ama olacağı bu ne demek ya? Çok ama çok çirkin cümleler

lumosmaxima

hemcinslerimde suç hiç kusura bakmasınlar şu zamana kadar hiç kimseye güvenmedim mağdur da olmadım azıcık akıllı olsunlar kullandırtmasınlar kendilerini..

Görüş Bildir