Son Dönemde Tesettür Modasına Yön Veren 7 Detay

19PAYLAŞIM

Moda sektöründe yaşanan her gelişme kadınlar tarafından ilgiile karşılanıyor. Bu yıl tesettür modası bir adım daha öne çıkarak tesettürlü hanımların yüzünü güldürüyor.

Artık tesettür modasının gelişimi sayesinde kadınlar kendi tarzlarını çok kolay bir şekilde yaratabilecekler.

1. Bu sene de şıklıkla aynı ölçüde önemli tek şey; rahatlık!

Son dönemde moda rahatlığı vurguluyor ve kadınlar kendilerini rahat hissedecek parçalara daha çok yöneliyor. Geçmişten bugünlere gelen ferace ürünü de birçok bayanın ilk tercihi oluyor. Kış ve sonbahar ayları içerisinde ferace modelleri bayanların vazgeçilmez ürünü oluyor. Hem sıcak tutan hem de tarzı yansıtan bu parçaların kalitesi de tartışılamaz. Ferace modelleri ayak bileğine kadar uzanan kesimleri ile bayanlara büyük rahatlık sağlıyor.

2. Alışılmış renk ve detayların dışına çıkmak

Farklı renkler ve detaylar ise modern çizgilerin daha net yansıtılmasını da sağlamaktadır. İki rengin kullanıldığı ferace modelleri farklı seçeneklerle tasarlanıyor.

3. Feracede fermuar ve düğme modası

Fermuar veya düğme ayrıntıları bazı ferace seçeneklerinde önemli bir rol oynuyor. Sade ferace modellerine renk katan bu detaylar günümüzde özellikle genç hanımların ilgisini çekiyor.

4. Alışılmış değil, asimetrik tunikler

Tesettür modasını takip edenler tunik modellerini demerakla beklemektedir. Tunik tesettür modasında çok tercih edildiğinden, seçenekler de her sezon artmaktadır. Bu sezon ise asimetrik kesimli tunikler özellikle büyük fark katmaktadır. Sade ürünlerde dahi kullanılan asimetrik kesimler tunikleri daha modern yapmaktadır.

5. Yazın jile model ve bol tuniklerle gelen rahatlık

Tuniklerin bol olması ve geniş yelpaze ile sunulması, kadınlar için yaz aylarında büyük bir artıdır. Havaların çok sıcak olmasından dolayı, tuniklerin bol kesimli olması rahatlık sağlamaktadır. Öte yandan hızlı bir şekilde kombin yaratmak isteyenler de bu ürünleri tercih edebilirler. Bu sezon ise kırmızı, açık mavi, krem, sarı ve desenli modeller tuniklerde sıkça yer almaktadır.

6. Tesettür abiyede danteller ve tüller

Abiyelerde kullanılan her ayrıntı abiyenin görüşünü ve tarzını etkileyecektir. Danteller ve ufak tüy detayları bu yıl abiye modellerinde sıkça kullanılmakta. Üst tarafı dantelli, etek tarafı ise kabarık olan tesettür abiye modeller düğün ve nişan için oldukça tercih ediliyor.

7. Davetlerde açık renk abiye şıklığı

Daha sakin organizasyonlar için de bolca abiye seçenekleri mevcuttur. Payet, işleme gibi ayrıntılar bu modellere yön vermektedir ve genellikle açık renkler tercih edilmektedir.

Alışverişin tek adresi modamerve.com'da yıl boyu süren kampanyalarımızdan faydalanmak için bizi ziyaret edin.

Tesettür giyim her zaman ülkemizin toplumsal olarak büyük bir kısmının tercih ettiği giyim şeklidir.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Teseddürün modası olmaz. Din tüccarlığı yapmayın şeref yoksunu kimseler!

burakanatolian

Yüzde dış cephe badana makyajı, başörtü garip şekillerde bağlanmış, cıvıl cıvıl renkli ve daracık pardesüler, feraceler... Bir kadın kısa etek giyer, dekoltesi gözükür orospu olur; ama bu 'bacı'larımız aşırı namusludur (!) zira tessettürlüdürler. Siz hebele hübele demeye başlamadan önce söyleyeyim; ben dindar bir ailede büyüdüm, annem de dahil sülalemdeki tüm kadınlar tesettürlü, dininde imanında kendi halinde insanlar. Ancak hiç birisi tesettürü moda olarak görecek kadar alçaltmadı kendini de inancını da. Moda istiyorsanız, güzel görünmek, dikkat çekmek istiyorsanız tesettür adı altında yaptığınız şıllıklar yüzünden gerçekten inanan tesettürlü insanlara karşı önyargı oluşmasına sebep olmadan açın başınızı. Yok ben inancım gereği böyle olmak istiyorum diyorsanız da inancınızı daha düzgün anlayıp yaşamadan kısa etek giyenlere orospu gözüyle bakmayın. Ya göründüğünüz gibi olun, ya olduğunuz gibi görünün.

burakanatolian

Kimse kusura bakmasın, incinmesin, gocunmasın. Gördüğümü söylüyorum ben. Kimsenin inancını yargılamadım son zamanlara kadar. Ama gelin görün ki benim gibilerin inançsızlığı sürekli milletin diline pelesenk oldu. Bizler dalga konusu olduk, hakarete maruz kaldık hatta zaman zaman şiddete uğradık. Özgürlük diyen ilk bizdik, şimdi hain olduk. Demokrasiyi getirenler bizlerdik, putperest olduk. Adaleti isteyen bizlerdik, adaletsizliğinizde canı yananlar bizler olduk. Eşitlik diye haykıranlar bizlerdik, dar ağacında asılanlar bizler olduk. Şimdi hepsini savunur oldunuz. Canı istediği gibi giyinen bizleriz hala; içten, dürüst ve cesurca. Güzel hissetme ihtiyacımızı hiçbir çarşafın altına saklama korkaklığını gösterip dini bu işe alet etmeden. Ama gelin görün ki orospu yine bizler olduk. O kadar makyajı, bakımı cicili bicili kıyafeti giyip üstümüze bir pardesü başımıza bir türban çekseydik namuslu olurduk. Zira sizin gözünüzde namus bir örtüdür değil mi?

burakanatolian

Ben bugüne kadar tesettürü yüzünden otobüsten kovulan görmedim. Dayak yiyen görmedim. Laf atılan, tacize uğrayan görmedim. Öyle bir şey olsa ülke ayağa kalkardı zaten, 'namusunu' korumak için. Ama şort giyen kadınlara orospu denildi, sözlü ve fiziksel tacize maruz bırakıldı. Yetmedi tecavüze uğradı, öldürüldü; zanlısı serbest bırakıldı. Bizzat gözlerimle kaç kez şahit oldum kadınların yediği bakışlara, laflara, dayaklara. Sizin namus anlayışınız bu işte. Bir örtü. Örtünün altındaki vicdanla işiniz yok, akılla işiniz yok. Ne mert kadınların hayat ışığı söndü bu zihniyet yüzünden, dışarda karanlığının üstüne örtü çekmiş yalancı namuslu bacılar el üstünde tutulurken. İkiyüzlüsünüz. Yapmacıksınız. Yalancısınız. Açık ve net. Tesettürden moda yapan tüm kadınlar. İnancınıza inancım yok.

alpkan34

ATEİST BİR ARKADAŞIM VARDI İRANA BAYAN TESETTÜR KIYAFETLERİ SATIYORDU :D KAPİTALİZM MÜTHİŞ BİRŞEYDİR ...SEN DİNİ VECİBENİ YERİNE GETİRİRSİN O PARASINI KAZANIR...SEN DİN İÇİN KENDİ DİNİNDEN BAŞKA MEZHEPLERİN İNSANINI ÖLDÜRÜSÜN KAPİTALİST HRİSTYAN SANA SİLAH VE MERMİ SATAR..HER HALÜKARDA KAPİTALİZM KAZANIR...

alpkan34

ÇOK SEKSİLER BEN TÜRBANLI GÖRÜNCE EREKTE OLUYORUM...

doksandokuzkurus

tesettür böyle değil'ciler gelmeden:)

Görüş Bildir