Sizi Çok İyi Anlıyoruz... Mağaza Çalışanlarını Çıldırtıp "İllallah" Dedirten 18 Müşteri Davranışı

3bPAYLAŞIM

İş hayatında hepimiz türlü sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Ama en zoru şüphesiz ki bir mağazada çalışmaktır çünkü bazı insanlar ne çalışanlara saygıyı biliyor ne de bulundukları mekana... Bugün sizler için BuzzFeed'den mağaza çalışanlarına "İllallah" dedirten 18 müşteri tipini derledik. Keyifli okumalar... 👇🏻

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/mikespohr/18-in...

1. Bütün ayakkabıları deneyip olduğu gibi ortaya bırakanlar...

2. Yani, her şeyi böylece dağıtıp gidiyorlar mı? Gerçekten mi?

3. Bu çok çok daha kötüsü... E siz hak etmiyorsunuz ki o lezzetli tavukları.

4. Bu dağınıklığın bitmiş içki şişesi ile bir alakası olmadığına eminim...

5. Hem o kadar dağıtıyorsunuz hem de bahşiş bırakmıyorsunuz, olmuyor böyle arkadaşlar...

6. Sonunda bahşiş bıraktıklarında da parayı yanlış hesaplıyorlar...

Ücret: 24,61
Bahşiş: 4,61
Toplam: 28,61

7. İnsana hayatın amacını sorgulattıracak bir görüntü!

8. İnsanlar tamamen kendi suçları olan nedenlerle olumsuz eleştiriler yapmaya bayılırlar...

Cumartesileri erken kapatıyorlar. Burası bana yerli halk tarafından önerilmişti ama 20 dakikayla kaçırdım çünkü kapatmışlardı.

9. Zannedersiniz silah zoruyla ücret ödetmişler...

10. Ödeyecekleri 600 doları böyle verebiliyorlar...

İnsanın aklına Samsung'un 1 milyar doları Apple'a bozuk para olarak ödemesi geliyor...

11. Siz de kapanış saati geldiğinde garsonların mekanı kapatmak için sizi beklemelerini umursamayan müşterilerden misiniz?

12. Yani, üst üste yığılıp kenara konmuş sandalyeler de mi bir şey ifade etmiyor?

13. Herhalde, alışveriş arabasına çöplerini atmanın oldukça cool bir hareket olduğunu düşünüyorlardı? (Ya da alışveriş arabasını yerine koymamanın da olabilir?)

14. Alışveriş arabasını geri götürünce de böyle bırakmak, ne bileyim... Bu kadar mı seviyorsunuz bu hayatı gerçekten?

15. Herhangi bir dekoratif harf satıyorsanız, insanlar onların yerini böyle değiştirmeye bayılırlar, çünkü gerçekten çok komik ve orijinaldirler!

Ass: Göt

16. Ekspres kasa nedir bilmezler...

17. Neden çöplerinizi raflara bırakıyorsunuz? NEDEN?

18. Bunun hoş bir hareket olmadığını biliyorsunuz, değil mi?

Unutmayın, dünyadaki her şeyin başı saygıdır...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cakma-medusa

Kesinlikle haklı bir içerik. Ama şu #11 ve #12 ile ilgili olarak : mağazanın, dükkanın vs bir kapanma saati var ve o saate kadar oturmak benim hakkım. Kalkıp da inadına inadına oturmuyoruz heralde. Ama daha yarım saat var, ışıkların bazılarını kapatmalar, tip tip bakmalar, masa sandalyeleri toplamalar felan da müşteriye saygısızlıktır bence. O zaman kapanma saatini daha erkene çekin. Nasılsa hesap alınmış, daha yarım saat-1 saat var ben önümdekini hızlı hızlı tıkınmaya çalışıyorum, bir yandan ben de panik içindeyim, garsonlar tip tip bakıyor, geriliyorum, sonra kamera alnımdan aşağı kayan boncuklara kayıyor, bakışmalar, ağzı doldurma, nefes alamama, almak için içeceğe abanma ve hık! Kapanış.

col_pengueni1

#2 aynen de böyle bırakıyorlar. Liseden sonra büyük bir kırtasiye zincirinde çalıştım. Türkiye çapında değilse de bulunduğu şehirde büyük en azından. Sezonda gece 12'ye kadar açığız. 01.30'da hala kapatamayız, çünkü gezen müşteriler var. Evet gece 01.30'da kırtasiye geziyorlar ailecek. Neyse kapatırız kapıları, 2 saatten fazla süre yerlere saçılan defter ve diğer ürünleri toplarız. Müşterinin biri çok enteresan, bir raf dolusu oyun hamurunun kapaklarını çalmıştı mesela. Sadece kapaklarını evet, bir de oturup enim konum silgilerin kagitlarini soyup soyup atmış. Boyle ruh hastaları da var. Hani marketten, mağazadan alışveriş yaparken fiyatları yüksek buluyorsanız, yuzde 5-10 arası bu tür zararların eklendiğini bilmelisiniz. Hırsızlık, tahribat payı falan yani.

kerem-kasigur

arkadaş bir kırtasiye neden gece açık olur?

belissima89

gerçektenn bizim türk insanına mı diosn bunlarıı 😂😂 saygıdan bi hber iğrenç halk.. yoldan dön bayram dönüşü bi benzin istasyonunda tuvalete girin... klozetleri kırmışlar klozetleri ayaklarıyla basıp üstüne sıcıolar 😂😂 istasyoncunun ne sucu var hangi birni neyini temizlesn kırmışlar daha ötesi yok bişey almak icn sıraya girilir ksaya gidiyosn biri sagından itiyo biri solundan biri önüne geçiyo benim ki iki tane ya ben verip kaçsam olmaz mı diyo 😂😂 Allah belamızı vermiş lanetli iğrenç bir ırkız zaten araplardan falan beteriz bide insanımz da bi tuhaf eskiden saygı değer utangaç flan bi millettik gitikçe boku cıktı zaten iki tane olan iyi özelligimizi de kaybettk 😂

smybhh

çalışanlarda götümüzde kuyruk olmasınlar lütfen alacağım varsa da almıyorum

ayyuzluu

Ayıpp yahuu...

Görüş Bildir