Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Sevgililer Günü'ne Sana Özel Liste: Aşk Hayatını Filmlerle Anlatıyoruz!

-

Aşk hayatının yansımalarını filmlerden kesitlerle sana anlatacağız. 

Hazırsan başlayalım!

1. İlk olarak sana şunu soralım: Yalnızlık günlerini bir sosyal mecraya benzetecek olsan bu hangisi olurdu?

Twitter, çünkü mentionı bol sonucu azdı.
Instagram, çünkü binlerce kalp vardı ve sen aradığını bulamıyordun.
Facebook, çünkü bol bol aile ortamına maruz kalmıştın.
Youtube, çünkü çok fazla challange vardı.

2. Kimisi şarkılarına konu etti onu, kimi kitaplarına… Bazıları ona platonik aşk diyor. Peki sen platonik aşk için hangi tanımı yapıyorsun?

İçten içe yanıyorsun, ama bu yangın hoşuna gidiyor
İstemesen de seni ele geçiriyor, hem korkuyor hem de vazgeçemiyorsun.
Bir rüya görüyorsun ve uyanmayı da istemiyorsun.
Kalbinin aklına oynadığı hileli bir oyun.

3. Biraz ilk buluşmalardaki seni tanıyalım. Genelde ilk buluşmada nasıl biri olursun?

Endişeli
Heyecanlı
Soğukkanlı
Kuşkucu

4. İlişkinin ilk günleri bir yiyecek ya da içecek olsa senin için bu hangisi olurdu?

Çikolata
Çilek
Kahve
Çay

5. İlişkide kıskançlığa bakış açın nasıl diye sorsak sana?

Her ilişkide olması gerekir.
Azı karar, çoğu zarar.
Hiç olmasa olmuyor mu?
Kafam biraz karışık bu konuda.

6. Şimdi de söyle bakalım: İlişkinde ufak tefek kavgalar oluyor mu hiç?

Kavgasız günümüz geçmiyor.
Ufak tefek oluyor tabi.
Çok nadir de olsa kavga ediyoruz tabi.
Kavga mı? Hiç etmedik henüz.

7. Son olarak senin için aşk…

Kalbin mantığa hükmetmesidir
Hiç beklemediğin bir anda onun gelmesidir.
Tanımını herkesin farklı yaptığı, bambaşka bir şey.
Yaşadığını hissetmektir

8. Onun yalnızlık zamanlarındaki hayatı Ucuz Roman’a benzerdi. Çok fazla laf vardı. Ancak {X} için her Tarantino filmi gibi sonuç muğlaktı.

9. Onun yalnızlık zamanları hiç sonu gelmeyecek bir döngü gibiydi. İçine girdin mi, çıkış imkansız geliyordu. {X}, Tıpkı Memento’da Leonard Selby gibi hissediyordu kendini.

10. Onun yalnızlık zamanları tıpkı Sosyal Ağ’daki Zuckerberg’in yalnızlığına benzerdi. İlk başta çevresinde çok arkadaşı, dostu vardı. {X}, zirveye çıktığında ise kendini hiç bu kadar yalnız hissetmemişti.

11. Onun yalnızlığı tıpkı Neo ve Trinity’nin birbirlerini bulana kadar çektikleri yalnızlık gibiydi. {X} için hep bir umut vardı, seçilmiş olan bir gün gelecekti.

12. Onun platonik olduğu dönemler, Sherlock Holmes’un lanetine benziyordu. İçini kemiren düşünceler aklından çıkmıyor, ancak detaylarda yatan gizemi çözmesine yardım eden bu lanet hoşuna gitmiyor değildi.

13. Onun platonik aşkı, Frodo’nun yüzüğe olan aşkı gibiydi. Onu ele geçirdiğini biliyordu. Bu his ödünü patlatıyordu, ancak platonik aşkı tek yüzükten vazgeçemiyordu da.

14. Onun platonik aşkı tıpkı Inception’da olduğu gibi rüya içinde rüyaya dalmak gibiydi. Her aşamada başka bir rüyaya geçiş yapıyordu ki uyanması daha zor olsun.

15. {X} için platonik aşk, duyguların mantıkla oynadığı tehlikeli bir oyun gibiydi. Tıpkı Akıl Oyunları’nda olduğu gibi gerçek ve hayal arasındaki bağlantı zaman zaman kopuyordu onun beyninde.

16. {X}, ilk buluşmada genellikle Fantastik Canavarlar’daki Newt Scamander gibi endişeli ve panik hali içerisinde olur. Eli ayağına dolaşır ve elbette mutlaka bir sakarlık yapar.

17. {X}, ilk buluşmada tıpkı 50 İlk Öpücük’teki gibi heyecanlı olur. Her seferinde aynı heyecanı hisseder. Biraz kızarır ve dili de tutulur. Tatlı bir heyecandır ama bu.

18. {X}, ilk buluşmalarında tıpkı John Wick gibi soğukkanlı ve kararlıdır. Ne yapacağını ve ne zaman yapacağını çok iyi bilir. Kararlılıkta da üstüne yoktur.

19. {X}, ilk buluşmalarında Don Carleone gibi her şeye kuşkuyla yaklaşır. Don Caleone’yi Godfather yapan da bu özelliğidir. {X} de bu özelliği ile ilk buluşmada her zaman temkinli olmasını iyi bilir.

20. İlişkinin ilk zamanları, {X} kendini çikolata fabrikasına girmiş Charlie kadar mutlu ve heyecanlı hissediyordu. Bu ilişki ile Charlie çikolata fabrikasına kavuştu yani.

21. {X} için ilişkinin ilk günleri tıpkı Şirinler köyünden toplanmış bir çilek gibiydi. Yedikçe daha çok yiyesi geliyordu. Kim bilir belki de Şirinlerin mutlu ve neşe dolu olmasının sırrı da bu çilekteydi.

22. Benjamin Button için Daisy’i sabah kahve içerken izlemek ne kadar değerliyse {X} için de ilişkinin ilk günleri bir o kadar değerli. Çünkü {X} biliyor ki içilen bu kahvelerin ilişkide her daim hatırı kalacak.

23. {X} için ilişkinin ilk günleri soğuk bir kış günü içince içimizi ısıtan bir yudum çay gibi. Çiçek Abbas’ın ısmarladığı çaylar gibi samimi ve içten…

24. {X}, kıskanmayı da kıskanılmayı da sever. Musallat filminde de olduğu gibi bir cin bile kıskanıp kıskanılmayı istiyorsa insan istemez mi?

25. {X} için kıskanmak da kıskanılmak da dozunda güzel. Gerçek şu ki Interstellar’da olduğu gibi birbirini seven iki insan yıldızlar arasında seyahat eder halde bile olsa birbirini kıskanmaya devam ediyor. Bu kıskançlık uzay gemisini düşürmesin yeter ki? 😊

26. {X}, kıskanmayı da kıskanılmayı da hiç sevmez. Av Mevsimi’nde Aliye ile İdris’in ilişkisini de bitiren İdris’in kıskançlığı oldu. O da kıskançlığa böyle bakıyor.

27. Onun kafası tıpkı Da Vinci’nin Şifresi’ndeki Robert Langton gibi karışmış durumda. {X}, bu konuda ne düşüneceğini bilmiyor henüz.

28. {X}, ilişkide küçüklü büyüklü kavga çıkarmayı seviyor. Belki de küçük şeyleri fazla büyütüyor. Full Metal Jacket’ta kavga nasıl Private Joker’ın peşini bırakmıyorsa, onun için de durum aynı.

29. {X}, ilişkide ne kadar kaçınmaya çalışsa da ufak tefek kavgalar oluyor tabi. Ancak o da tıpkı Rocky gibi sadece gerektiği için ufak tefek kavga ve tartışmalara giriyor.

30. {X}, ufak da olsa kavga etmeyi sevmiyor. Çünkü problemleri konuşarak çözmeyi iyi biliyor. Ancak öyle bir an geliyor ki tıpkı Maske gibi kendini bir kavganın ortasında buluyor.

31. O ufak tefek de olsa kavga etmenin çok anlamsız ve mantıksız olduğunu düşünüyor. Forrest Gump’ın kavgadan kaçtığı gibi o da kavgadan kaçıyor. Run {X}, run…

32. {X} için aşk, mantıklı gelmese de, biraz çılgın olsa da aşktır. O hep aşkın yolunu seçer. Tıpkı Çılgın Aptal Aşk’ta Jacob ve Hannah’nın bu yolu seçtiği gibi…

TV+’ın sana muhteşem bir sürprizi var! Sevdiğine Çılgın Aptal Aşk (Crazy, Stupid, Love) ve daha pek çok filmin yer aldığı bir aylık ücretsiz Sevgililer Günü TV+ Film Paketi üyeliği hediye etmeye ne dersin?

33. {X} için aşk tahmin edilemezdir. Aşk çat kapı gelen ve seni ansızın sarıp sarmalayan bir güçtür. Bağlamak Yok’ta aşk ansızın Emma ve Adam’ı nasıl yakaladıysa, onu da öyle yakalar.

TV+’ın sana muhteşem bir sürprizi var! Sevdiğine Bağlanmak Yok (No Strings Attached) ve daha pek çok filmin yer aldığı bir aylık ücretsiz Sevgililer Günü TV+ Film Paketi üyeliği hediye etmeye ne dersin?

34. {X} için aşkın tanımı çok zor. O tanım yapmayı değil, aşkı yaşamayı seçenlerden. Tıpkı Valentine’s Day filminde olduğu gibi..

TV+’ın sana muhteşem bir sürprizi var! Sevdiğine Sevgililer Günü (Valentine's Day) ve daha pek çok filmin yer aldığı bir aylık ücretsiz Sevgililer Günü TV+ Film Paketi üyeliği hediye etmeye ne dersin?

35. {X} için aşkın tanımı çok zor. O tanım yapmayı değil, aşkı yaşamayı seçenlerden. Tıpkı Kasım’da Aşk Başkadır filminde olduğu gibi..

TV+’ın sana muhteşem bir sürprizi var! Sevdiğine Kasım'da Aşk Başkadır (Sweet November) ve daha pek çok filmin yer aldığı bir aylık ücretsiz Sevgililer Günü TV+ Film Paketi üyeliği hediye etmeye ne dersin?

36. {X} için aşk hayatı anlamlı kılan şeyidir. Ona göre insan aşık olunca ilk defa yaşadığını yeniden hisseder. Melekler Şehri’nde de Seth, Maggie’ye aşık olunca bunu hissetmiş ve Maggie’nin de hissetmesini istemiştir, tıpkı onun gibi.

TV+’ın sana muhteşem bir sürprizi var! Sevdiğine Melekler Şehri (City of Angels) ve daha pek çok filmin yer aldığı bir aylık ücretsiz Sevgililer Günü TV+ Film Paketi üyeliği hediye etmeye ne dersin?

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Görüş Bildir