Sergilenen Sihirbazlık Numaralarının Her Zaman Başarılı Olmadığını Gösteren Bazılarının Ölüme Bile Sebebiyet Verdiği 11 Gösteri

-
Abone ol

Kaş yapayım derken göz çıkaran sihirbazların bazı başarısız girişimleri ya ölümden döndürdü ya da hayatlarını kaybetmelerine sebep oldu.

DİKKAT: İçerik rahatsızlık verebilir!

1. Thesun'dan derlediğimiz habere göre, demir zincir ve halatlarla bağlanarak Ganj Nehri'ne ayakları yukarıdan bağlı bir şekilde sokulan 40 yaşındaki Hindistanlı tehlikeli sahne dublörü, geçtiğimiz günlerde ölü bulundu.

2. Bağlı zincirlerden kurtulmasıyla ünlü olan Antony Britton, kendini canlı bir şekilde gömdürdü.

Diri diri gömülmek çoğu insanın en büyük korkusu olmasına rağmen Antony Britton, sihir adı altında kendi isteğiyle elleri kelepçeli bir şekilde yerin yaklaşık olarak 2 metre altına gömülmesine ve üstüne 6 ton ağırlığında toprak atılmasına izin verdi. 2015 yılında Batı Yorkshire'da yaptığı gösteride, 1915 yılında ünlü illüzyonist Harry Houdini'in neredeyse ölümüne sebep olan gösteriyi başarıyla sonlandırmak istedi fakat o da aynı şekilde neredeyse kendini öldürüyordu.

Tabutun içine koyulmadan ve yanına herhangi bir oksijen tüpü veya ona benzer bir alet almadan gömülen Antony, amacına ulaşamadı ve yerin altında neredeyse 9 dakika kaldı.

Bilinci kapalı halde geri çıkarıldığında kaburga kırığı olan Antony, "Ölümün saniyeler kadar ötesindeydim. Korkunçtu. Toprağın baskısı beni eziyordu" dedi.

3. Japon Prenses, yaptığı şov gösterisinde 10 tane kılıç ile deşildi.

Japon sihirbaz Prenses Tenko 2007 yılında; yan taraflarında bulunan kısma gidecek olan 10 kılıç, büyük bir kutunun içine sokulmadan önce içine uzandı. Bu fikrin korkutucu olduğunu hepimiz biliyoruz fakat Tenko bu işin uzmanıydı ve büyük bir hayran kitlesine sahipti.

Fakat bu sefer, ünlü sihirbazın numarası istediği gibi gitmedi ve neredeyse ölümüne sebep oluyordu.

Şu an 59 yaşında olan Tekno, Sabae'de yaptığı şov sırasında kılıçlardan kurtulurken hata yaptı ve kılıçlar tarafından kırık bir çene ve kaburgaya sebep olacak şekilde kutuya sabitlendi. Ünlü sihirbazın menajeri Noboru Ochiai, "Eğer kılıçlardan birisi bir santimetre daha yukarıdan sokulsaydı sağ gözüne girecekti" dedi.

4. Tabutun içinde ezilerek ölen Houdini hayranı:

Kilitli zincirlerden kaçma uzmanı olan Joseph Burrus, hayranı olduğu Houdini'a özenerek yaptığı gösteride başarısız oldu ve 1990 yılı Cadılar Bayramında, canlı canlı gömülme numarasını denerken öldü. 32 yaşındaki Joseph, elleri bağlı bir şekilde şeffaf bir kabine uzandı ve yerin altındaki deliğe indirildi.

Şov sırasında, içine doldurulan ıslak çimentonun ağırlığına dayanamayan kabinin çökmesiyle üzücü olay yaşandı.

"İnanılmaz Joe" olarak bilinen Joseph'in sonu, Kaliforniya'da yaptığı gösteri alanında geldi.

5. Canlı yayında, şov sırasında çivi ile eli delinen televizyon sunucusu...

Polonyalı sunucu Marzena Rogalska, bir sabah programında yapılan sihirbazlık numarasına katılarak umduğundan çok daha fazlasını aldı. Sunucumuz, Rus Ruleti tarzında yapılan şovda üç tane kese kağıdından bir tanesinin içine ters şekilde koyulan çiviye denk gelerek elini deldi.

Eline çivi giren sunucu, olayın ardından hastaneye kaldırıldı. Daha sonrasında ise izleyicilere, yaralanmasının ciddi olmadığını söyledi.

Söylenenlere göre, yetenek yarışmasında yarı finalist tarafından yapılan gösteri, canlı yayın öncesinde prova edildi.

6. Bu sihirbaz, golf aracı tarafından sürüklendi.

O zamanlar 26 yaşında olan Drummond Money-Coutts, 2012 yılında Gleneagles golf sahasında yaptığı gösterinin beklendiği gibi gitmemesi üstüne acı içinde çığlık attı. Sihirbaz, elleri bağlı bir şekilde iki tane golf aracına bağlandı ve araçlar, birbirine zıt yönlere sürülmeye başlandı.

Ancak; sihirbaz, kendisine bağlanan halatların bir tanesinden kurtulamadı ve beş yıldızlı tatil yerinin zemininde sürüklendi.

Money-Coutts, acemice yapılan numaranın felaket olduğunu kabul etti ve vücudunun sağ tarafının sıyrıklarla dolu olduğunu, tamamen parçalanmadan hayatta kalabilmenin başarı olduğunu söyledi.

7. David Blaine'in kendisine nişan alarak çektiği tetik, neredeyse ölümüne sebep olacaktı.

Çılgın numaralarıyla bilinen illüzyonist David Blane, Vegas'ta yaptığı mermi yakalama numarası sırasında kendisini ağzından vurarak ölüm tehlikesi geçirdi. Blane, Şu an 46 yaşında olan Blaine, 20.000 kişinin önünde mermiyi tutmak için ağzına koyduğu metal koruyucuya hedef aldığı silahın tetiğini çekti.

Dikkatli bir şekilde tüfeğe bağlanarak gerilen halatı çekerek mermiyi ateşledi. Ancak, ağzındaki koruyucu patladı ve patlama sonucunda Blaine'in boğazına hasar verdi.

Blaine birkaç saniyelik süreçte, merminin kafasına geldiğini ve öldüğünü düşündü. Fakat, büyük bir şans sonucu hayatta kaldı ve sadece boğazı yırtıldı.

8. Yetenek gösterisinde yanlışlıkla asit içen yarışmacı:

2015 yılında, felaketten birkaç dakika ötede olduğunun farkında olmayan Vietnam Yetenek Yarışmasının yarı finalisti Tran Tan Phat, bir tanesi asitle dolu olan 4 su bardağını sahneye getirdi. Phat, asit testi olarak adlandırılan gösteride, yarışma jürilerinden bir tanesi sahneye çağırdı ve birinin içinde sülfürik asit olan bardakların yerlerini karıştırmasını istedi.

Yarışmacı, sihir kullanarak hangi bardağın içinde ait olduğunu bulacağını iddia etti. Fakat, tüm gözler onun üstünde olduğu için yanlış bardağı seçti.

Phat, ne içtiğini anlar anlamaz içtiği asidi tükürdü fakat çoktan dudakları şişmişti ve acı çekiyordu. Hastaneye kaldırılan yarışmacının teşhisi ikinci derece yanık oldu. Asidin seyreltilmiş olması ise belki de en büyük şansıydı.

9. Hız arabasının çarpmasıyla ölen sihirbaz:

Sahne adı Karr olan Charles Rowen, deli gömleğinden kurtulmalarıyla bilinirdi. 1930 yılında Güney Afrika'da yaptığı gösteride de bu yeteneğine güvendi fakat başarılı olamadı. Hedefi, ona doğru sürülen bir hız aracının kendisine çarpmadan önce bağlı olduğu gömlekten kurtulmaktı. Karr, maalesef ki çok yavaştı ve çocuklarında aralarında bulunduğu seyircilerin önünde kendisine doğru gelen araçtan zamanında kaçamadı. Sihirbaz, bazı raporların iddia ettiğine göre uzuvlarının parçalanması sonucu yaralanarak öldü.

10. Dişleriyle mermi tutmaya çalışan sihirbaz...

Dişlerimizle mermi yakalamanın kulağa çok da mantıklı bir hareket gibi gelmediğini biliyoruz. Ancak, bundan 100 yıl önce sihirbaz Chung Ling Soo bunu yaparken hayatını kaybetti. Aslında Amerikalı olan sihirbaz William Ellsworth Robinson, bu tehlikeli performansı Londra'da gerçekleştirdi. Asistanları, "Boksörler Tarafından Ölüme Mahkum Edilme" numarası için iki adet modifiye silah kullandı. Birisi gerçek bir kurşun, diğeri de kurusıkıydı.  Fakat, 1918 yılı mart ayındaki o ölümcül gecede, biriken barut kalıntıları iki silahın da çalışmasına sebep oldu ve 56 yaşındaki Soo'yu öldürdü. Performanslarını konuşmadan gerçekleştiren sihirbaz, "Tanrım, vuruldum" dedi.

11. Kazara ustura yutan dişçi...

Avustralyalı dişçi Dr. Vivian Hensley, 1938 yılında yanlış yaptığı numara, ölümüne sebep olduğunda dudağının kenarına koyduğu keskin maddelerle biliniyordu. Sihirbaz olmayı amaçlayan Vivian Hensley, yapıyormuş gibi göründüğü fakat aslında elbisesinin koluna koyduğu kendi numarası "Körelmiş ustura yutmayı" sergiliyordu. Fakat bu süreçte, ustura yanlışlıkla boğazına gitti. Dr. Hensley'nin oğlu ve karısı, sihirbazı hastaneye götürdü ve oğlunun karısı, hastaneye giderken sihirbaza pamuk yutturdu. Fakat, tüm çabalara ve birçok X-Ray'e rağmen Dr. Hensley, olaydan 4 gün sonra hayatını kaybetti.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmetcan.oral.5

Tenko' nun çizgi filmi vardı. Ablam pek bi seviyodu. Böyle gösteriler yaptığını bilmiyodum.

busra-yildirim-turgut

pamuk niye yutturuyo üzerine?

cun3yt

kanayan yere pamuk iyi olur diye düşünmüştür. :)

Görüş Bildir