Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sen Acaba Hangi Dili Konuşmak İçin Doğmuşsun?

 > 
2.3bPAYLAŞIM

''Bir dil, bir insan!''  diye boşuna dememişler. Bakalım senin karakterin aslında hangi dili öğrenmeye yatkın?! Öğrenmen için seni burdan alalım...

1. Hangi alanda çalışıyorsun ya da hangi alanda çalışmak istiyorsun?

Teknoloji, Mühendislik
Mimarlık, Güzel Sanatlar
Ticaret, Turizm
Siyaset, Uluslararası İlişkiler
Tıp
Hukuk

2. Yeni bir dili nasıl öğrenmeyi tercih edersin?

O ülkeden insanlarla konuşmaya çalışarak
Okuyarak, internette gezinerek
Kursuna giderek
Şarkı sözleri, filmlerin altyazılarını okuyarak
Dil dile değecek aga!

3. Bir sevgilide olması gereken en önemli şey desek?

Beni hep şaşırtması
NET olması
Romantik olması
Güzel giyinmesi
Olması.

4. Sana kankalık edecek en iyi aktörü seç bakalım!

Antonio Banderas
Benedict Cumberbatch
Jean Reno
Michael Fassbender
Jackie Chan
Leonardo DiCaprio

5. Yeni bir ülkeye gittiğinde yapmaktan en çok hoşlandığın şeyi sorsak?

Yeni insanlarla tanışmak
Yerel mağazalar, ilginç ürünler, alışveriş
Yemeklerini denemek
Rehber elde inceleye inceleye dolaşmak
Bütün gün aylak aylak barlarda gezmek

6. Sana gelmesini isteyeceğin ya da birine alacağın çiçeği seçmeni istesek?

7. Bir film seçmeni istesek?

Schindler'ın Listesi
Matrix
Snatch
Oyuncak Hikayesi
Baba
Esaretin Bedeli

8. Son olarak bu işaretlerden birini seç

İngilizce!

Verdiğin cevaplara göre senin anadilin İngilizce olmalı hiç şüphesiz; çünkü senin kanında asillik var asillik, heytt be! Hani sana hep "Hasbam, sanki kraliyet ailesinden, burnundan kıl aldırmaz" derler ya, heh işte hep bunlar, senin asil İngiliz kanından gelmekte. Elitsindir de ayrıca, ıncık cıncık zevklerin vardır her daim. Kafansa acayip siyasete basar, manipülasyon senin işin. Tüm bu sebeplerden sen İngilizce konuşmak için doğmuşsun. See you later babe ;)

Fransızca!

Verdiğin cevaplara göre senin öğrenmen gereken dil Fransızca! Çünkü Aynı Fransızca gibi zarif, çekici, insanlarda çok güzel bir ilk izlenim bırakan bir  insansın! Fransızca'nın kulağa hoş gelişi gibi, sen de insanlara hoş geliyorsun, seninle sohbet etmekten, senden bir şey öğrenmekten keyif alıyor insanlar. Sanata, müziğe ve hayatı güzelleştiren her alana olan ilgin bu dille birleştiğinde çok keyifli bir şey çıkacak ortaya emin olabilirsin. au revoir!

Japonca!

Verdiğin cevaplara göre senin öğrenmen gereken dil Japonca! Çünkü dışarıdan güler yüzlü, saygılı, insanların alanlarını asla işgal etmeyen. İçeriden ise güven verici, vefalı ve yardımcı bir insansın. Farklı kültürlere merak duymakla birlikte kendi kültürünü de insanlarla paylaşmaktan çok keyif alırsın. Kendini farklı alanlarda denemek, zorlamak, keyif aldığın bir iş. Zor problem değil; imkansızsa biraz zaman alır senin için... さようなら!

İspanyolca!

İhtiras. Bu kelime İspanyolca'nın en net açıklaması olabilir.  Dünyada en çok konuşulan ikinci dil oluşu sayesinde içindeki duyguları paylaşabileceğin çok fazla insan var! Ve senin merkezinde de bu var zaten! İnsan! İnsanlarla anlaşmak için kelimelere bile ihtiyaç duymayan biri için İspanyolca’dan iyi bir tercih olamazdı zaten.. adiós!

İtalyanca!

Verdiğin cevaplara göre senin öğrenmen gereken dil İtalyanca! Çünkü sen çok renkli bir kişiliksin! Öfkeni, hüznünü, mutluluğunu dibine kadar hissetmekle kalmıyor, hayattaki her anı olduğu gibi yaşayan bir insansın! Enerjinle çevreni etkilemekte üstüne yok. Bu yüzden herkesi kendine hayran bırakıyorsun! Kelimeleri sadece kelimelerle değil duygularınla iletmek için İtalyanca tam senlik! Addio!

Almanca!

Verdiğin cevaplara göre senin öğrenmen gereken dil Almanca! Çünkü sen net bir insansın! Hayatında dengesizlik, belirsizlik olması hiç hoşlandığın bir şey değil. Koyduğun hedefe ulaşmak, istediğin noktaya direk gitmek stilin. Disiplinli olman, düzen takıntın ve tavrındaki bu duruş, çevrenden sana büyük saygı uyandırıyor. Öğreneceğin dil de kendin gibi direk ve net olmalı.

Auf Wiedersehen !

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alican-turkkollu

Almanca çıktı. Schon kann ich es. Ich hab es probiert, weil ich nach einer anderen Sprache suche. Wahrscheinlich wird es Englisch, dann Französisch oder Portugiesisch.

beyzanur-harman

Fransızca! Verdiğin cevaplara göre senin öğrenmen gereken dil Fransızca! Çünkü Aynı Fransızca gibi zarif, çekici, insanlarda çok güzel bir ilk izlenim bırakan bir insansın! Fransızca'nın kulağa hoş gelişi gibi, sen de insanlara hoş geliyorsun, seninle sohbet etmekten, senden bir şey öğrenmekten keyif alıyor insanlar. Sanata, müziğe ve hayatı güzelleştiren her alana olan ilgin bu dille birleştiğinde çok keyifli bir şey çıkacak ortaya emin olabilirsin. au revoir!

berkay-donmez2

japonca çıktı lan :D orama koma burama ko !! hahaha :D

berra-winchester

ispanyolca beklerdim almanca çıktı hoş almancayıda severim :D

survive0000

Japonca tabiiki.Watashi wa Şevval*Japonca! Japonca! Verdiğin cevaplara göre senin öğrenmen gereken dil Japonca! Çünkü dışarıdan güler yüzlü, saygılı, insanların alanlarını asla işgal etmeyen. İçeriden ise güven verici, vefalı ve yardımcı bir insansın. Farklı kültürlere merak duymakla birlikte kendi kültürünü de insanlarla paylaşmaktan çok keyif alırsın. Kendini farklı alanlarda denemek, zorlamak, keyif aldığın bir iş. Zor problem değil; imkansız biraz zaman alır senin için... さようなら!* Japonca! Verdiğin cevaplara göre senin öğrenmen gereken dil Japonca! Çünkü dışarıdan güler yüzlü, saygılı, insanların alanlarını asla işgal etmeyen. İçeriden ise güven verici, vefalı ve yardımcı bir insansın. Farklı kültürlere merak duymakla birlikte kendi kültürünü de insanlarla paylaşmaktan çok keyif alırsın. Kendini farklı alanlarda denemek, zorlamak, keyif aldığın bir iş. Zor problem değil; imkansızsa biraz zaman alır senin için... さようなら!

survive0000

Japonca <3

Görüş Bildir