Savcı Serbest Kalmasına İtiraz Etti: Postacının Kulağını Isırarak Koparan Şahış Tutuklandı

71PAYLAŞIM

Karaman'da bir Sezai Çelik adındaki bir kişi, kavga ettiği bir posta görevlisinin kulağını ısırarak kopardı. Ameliyata alınan postacı, operasyonun başarısız olması sonucu kulağını kaybetti. Kavga sırasında, postacı tarafından cinsel organının sıkıldığını öne süren Çelik, "can havliyle ısırdım' dedi. İlk önce adli kontrolle serbest bırakılan Çelik, savcılığın itirazı üzerine tutuklandı.

DHA'nın aktarımına göre 25 yaşındaki Onur Kızıl adındaki postacı cumartesi günü motosikletiyle dağıtım yaptığı sırada terrier cinsi bir köpeğin saldırısına uğradı.

Kızıl, ayağı ile kendini korumaya çalışırken bu sırada köpeğin sahiplerinden 19 yaşındaki Sezai Çelik ile tartıştı.

(Söz konusu köpein fotoğrafı)

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Sezai Çelik, Kızıl'ın sağ kulağını ısırıp kopardı.

Kopan kulağıyla ilk olarak Karaman Devlet Hastanesi'ne oradan da Konya'ya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilen Kızıl'ın, 4 saat süren ameliyatın ardından kulağı yerine dikildi. Ancak kan akışı sağlanamayınca yeniden çıkartıldı.

Adli kontrolle serbest kaldı

Yaşanan olayın ardından gözaltına alınan Çelik, dün sevk edildiği mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

"Oğlum çok hayvanseverdir"

Kızıl'ın hastanedeki tedavisi sürerken DHA'ya konuşan annesi  Zeynep Sertan Kızıl şunları söyledi:

''Posta dağıtımı sırasında motosikletinin üzerinde iken, bir köpeğin saldırısına uğruyor. Oğlum çok hayvanseverdir. ‘Küçük köpek ısırdı diye’ kendi kendine de dalga geçiyor. Sadece oradaki, köpeğin sahiplerinden olan küçük çocuğa, köpeğini döverim deyip, motosikletiyle işine devam etmek istiyor. O sırada çocuğun ağabeyi geliyor ve tartışmaya başlıyorlar. Oğlum, hadi git işine diye çocuğun ağabeyini hafifçe itiyor. Maalesef o genç delikanlı da oğluma vuruyor. Oğlum da motosikletten iniyor. Kavga ediyorlar. Diğer kardeşlerin de dahil olmasıyla kavga büyüyor. Genç delikanlı, oğlumun kulağını ısırıyor."

"Cinsel organımı sıkınca can havliyle ısırdım"

Sezai Çelik, kardeşinin köpeklerini dışarı çıkardığı sırada havlamasından korkan postacı Onur Kızıl'ın, kardeşine yönelik 'Köpeğini döverim' deyip küfrettiğini öne sürdü. 

Bunun üzerine olaya kendisinin müdahil olduğunu belirten Çelik, 

"Postacıya 'Ne oldu? Niye küfrediyorsun? Bize söyleseydin, biz gereğini yapardık' dedim. Ben uyarmama rağmen, bana da küfürlü kelimeler kullandı. Bunun üzerine sinirlendim, tepki gösterim. Kavga ettik. Annem, babam ve komşular geldi bizi ayırdı. Postacı arkadaşımız ileride motosikletine bindikten sonra tekrar bana hakaret etmeye devam etti. Bende konuşma maksadıyla yanına gittim. Ben yanına yaklaştığımda bana vurmaya başladı. Yeniden kavga etmeye başladık." diye konuştu. 

Onur Kızıl'ın, cinsel organını sıktığını öne süren Çelik, 

"Kavga sırasında yere düştük. Benim edep bölgemi sıkınca ben de can havliyle ısırdım. O da kulağına denk geldi. Kulağı olmasa, bacağı veya kolunu o can havliyle ısıracaktım. Tabii koparmak için değil. Ondan kurtulmak için ısırdım. O sıkmaya devam edince, istem dışı dişlerim kilitlendi. Dişlerim kilitlenince arkadaşımızın kulağı ağzımda kaldı. Keşke böyle bir olay yaşanmasaydı. Zaten bu olay olduktan sonra annem hemen kendi başörtüsünü çıkarıp postacı arkadaşımızın kulağına tampon yaptı. Bende hemen eve koşarak buz getirdim ve kulağı muhafaza altına aldık. İlk müdahaleyi yine biz yaptık. Daha sonra polisi ve ambulansı aradık. Biz olayın ardından kaçmadık. Bir yere gitmedik, yaralının başında durduk." dedi.

Savcılık itiraz edince tutuklandı

Onur Kızıl'ın kulağını kaybettiği haberinin medyada yer bulmasının ardından başsavcılık Çelik'in serbest kalmasına itiraz etti. 

Çelik, "duyularından ve organlarından birinin işlevinin sürekli zayıflamasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama" suçundan tutuklanıp cezaevine koyuldu.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir