Görüş Bildir
Haberler
Samsung'dan Akıllı Spor Ayakkabı: IOFIT

Samsung'dan Akıllı Spor Ayakkabı: IOFIT

Batuhan
16.02.2016 - 16:39

Teknoloji dünyası Samsung Galaxy S7’yi bekleyedursun Samsung, yeni ürünlerini önümüzdeki hafta görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Şirket, Mobil Dünya Kongresi öncesinde akıllı spor ayakkabısının duyurusunu gerçekleştirdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kullanıcıların daha iyi egzersiz yapabilmeleri için geliştirilen akıllı spor ayakkabı Samsung ve Salted Venture’un imzasını taşıyor IoFIT adını taşıyan akıllı spor ayakkabı, mobil cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor. Bünyesinde barındırdığı sensörlerle kullanıcıların vücut dengesini, ağırlık dağılımını ve duruş vaziyetini ölçebiliyor. Ölçüm işleminden elde ettiği verileri uygulama yoluyla kullanıcılara sunan ayakkabı, koşu, golf ve halter gibi spor dallarında kullanıcıların performanslarının artmasına imkan tanıyor.

Takip yeteneğiyle birlikte koçluk yeteneklerine de sahip olan ayakkabı kullanıcıların kaydettikleri verileri video ile karşılaştırabilmesine de olanak sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar egzersizlerindeki hatalarını görebiliyor.Yaz aylarında satışa sunulması beklenen ayakkabının satış fiyatı ise henüz belli değil.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
3
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mistral

tam o squat öylemi yapılır dicektim eleman hatasını anladı :)

Gregory House

Yetmez... Akıllı "don" isteriz. Sensörleriyle ölçsün kaç kez giyilip çıkarıldığını. Gelsin "aşk cinayetleri" sonra...

DUFFY DUCK

Camide itinasız çalarlar bu ayakkabıyı. :D