Görüş Bildir
Haberler
Salgınla Birlikte İntiharların Arttığı Japonya'da 'Yalnızlık Bakanı' Atandı

Salgınla Birlikte İntiharların Arttığı Japonya'da 'Yalnızlık Bakanı' Atandı

Koronavirüs salgını nedeniyle intiharların arttığı Japonya'da Başbakan Suga, Bölgesel Bakanı olarak görev yapan Tetsushi Sakamoto'yu Yalnızlık Bakanı olarak atadı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Dünyada bir yılı aşkın süredir hayatı alt üst eden koronavirüs salgını insanları daha yalnız ve stresli hale getirdi. Bu durumun Japonya'da intihar vakalarında artışa neden olduğu belirtildi.

 Artan intihar vakaların önüne geçmek için harekete geçen Japonya Başbakanı Yoshihide Suga, Bölgesel Kalkınma Bakanı Tetsushi Sakamoto'nun yalnız yaşayan kişilerin sorunlarından sorumlu bakan olarak atadı. Sakamoto, yeni görevine ilişkin yaptığı ilk açıklamada, 'Başbakan Suga, konuyu incelemem ve ilgili bakanlıkla koordine ederek kapsamlı bir strateji ortaya koymam için talimat verdi. Sosyal yalnızlığı ve izolasyonu önlemek ve insanlar arasındaki bağları korumak için faaliyetler gerçekleştirmeyi umuyorum' ifadelerine yer verdi.

Kadınların intiharında yüzde 70 artış

Kadınların intiharında yüzde 70 artış

Suga daha önce Japonya'nın 2020’nin Ekim ayında yaklaşık 880 kadının intihar ettiğini ve bunun bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 70 daha fazla olduğunu belirttmişti.

İntihar konusunda çalışan uzman Michiko Ueda 'Birçok kadın evli değil. Kendi hayatlarını geçindirmek zorundalar ve kalıcı işleri yok. Bu yüzden zor durumlarda ciddi anlamda dibe vuruyorlar.'

Kadın erkek eşitliğinde 121. sırada

Kadın erkek eşitliğinde 121. sırada
İçeriğin Devamı Aşağıda

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından yayımlanan 2020 Cinsiyet Eşitliği Raporu’nda Japonya 153 ülke arasından 121’nci sırada bulunuyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
58
10
10
9
4
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
neden-ulan-neden

japonlar cidden çok çalışkan,onurlu falan ama gerçekten tuhaf bi millet. sanki robot gibiler. 3 yıl önce tokyoya gitmiştim sokaklarda yürürken yere düşsem sa... Devamını Gör

Bilim Bilimi

Hayat zor...