Ruhunuza İyi Gelecek Bir Evde Yaşamanın 11 İnce Noktası

3.8bPAYLAŞIM

Zaman geçtikçe, teknoloji ilerledikçe köklerimizi özlemeye ve onlara geri dönmeye daha çok önem veriyoruz. Yani iç huzurumuzu bulmak için uzunca bir yola çıkıyoruz. Bunların en başında ise yaşadığımız alanın bize iyi gelmesine dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü biliyoruz ki kim olduğumuz yaşadığımız yerin bir yansıması

1. Öncelikle permakültür felsefesiyle yaşamanız ruhunuzu daha önce hiç olmadığı kadar besleyecektir.

2. Peki nedir bu permakültür? İnsanların kendi ihtiyaçlarını kendi karşılayabilmesi, ekolojik olarak sağlıklı bir sistemi yaratması bu isimle adlandırılmaktadır.

Yani sürekli satın alıp, dünyadan bir şeyler eksilterek yaşamak yerine, ürettiğin kadar tüketmek 💚

3. Sadece tüketerek değil, üreterek de yaşamanızı sağlayan bu sistemde tükettiğiniz besinleri kendiniz yetiştirmeye çalışarak daha sağlıklı ve daha ruhu besleyen bir forma girersiniz.

Üstelik kalitesinden ve sağlıklılığından da %100 emin olursunuz.

4. Üstelik permakültür insan ilişkilerini düzenler ve şenlikli birliktelikler kurar .

Birlikte aynı toprağı ekip, toprak ilk hediyesini verdiğinde birlikte sevineceğiniz arkadaşlıklar 😍

5. Sonrasında ise ruhunuza iyi gelecek bir evde olması gereken en önemli şey evinizin “bolca” güneş ışığı alıyor olmasıdır.

6. Kendinizi huzurlu ve sağlıklı hissetmek için evinizin içine dolan güneş ışığından yararlanmanız gerekir.

7. Bu sayede küresel ısınmaya bile hafifçe dur diyebilirsiniz; çünkü gereksiz elektrik tüketimi bu yöntemle sınırlanır.

Tüm gün bol bol ışık alan bir evde kim aydınlatmaları kullanır ki?

8. Geniş pencereler ve doğru konumlandırılmış aydınlatmalar enerjik olmanızı, pozitif ve umutlu kalmanızı sağlayan en güzel detaylardan biridir.

9. Bir diğer detay ise evlerinizin yüksek tavanlı olmasıdır, bu sayede ferahlık hissinden ve günışığında dah açok yararlanıp bunun fizyolojik ve psikolojik faydalarını daha çok hissedersiniz.

10. Bir teras balkonunuzun ya da ferahlık hissi veren geniş bir manzaraya bakıyor oluşunuzun sizi iyi hissettirmekte çok büyük rolü vardır.

11. Doğayla içiçe olmak, yürüyüş yapabileceğiniz alanlara sahip olmak sizi hem içerden hem dışardan sağlıkla dolduracaktır.

Peki bunca özelliğin hepsini tek bir evde bulmak mümkün mü?

Nurol GYO ile artık hepsi mümkün!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tuba-kanbur

Şu evi satın almak için ne gibi bir şey üretmek gerekiyor sormak isterim ? Güzel başlayıp komik bitirilmiş bir reklam olmuş. Ayrıca siz tüketimin apoleti bol ağaları! Güneş zaten bize Allah tarafından ücretsiz bahşedilmiş bir nimettir.Bunu yüksek katlı, tabirinizce modern taş beton binaların içine hapsedip insanları da o hapsin hayalini kurdurmaya çalışmak bence dolandırıcılıktır.Üstelik bu hapislere girmek için aylarca banka kredisi ödememiz gerekiyor. Oysa Allah güneşi,havayı,suyu,gökyüzünü bizlere ücretsiz ikram ediyor.Doğayı,doğasını özleyen insanın en güzel dönüşümü bahçeli tek katlı baba evlerine dönmekle mümkün olur.

scikmaz

www.epaksaglik.com

ertan-bayat

www.webicix.com

asli.unsal2

Başım sokacak yerim var mutluyum. Napcam güneşi zartı zurtu.

sadeyeswaitingforyou

güzel ev resimleri görmek için geldim gidiyorum

Görüş Bildir