Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Popolar Hakkında Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız Birbirinden Enteresan 20 Bilgi

3.2bPAYLAŞIM

Popolar güzeldir; popoları severiz. Bu içerik de tamamen onlara gereken önemi vermek üzere siz sevgili dostları bilinçlendirmek amacıyla oluşturuldu. İşte popolar:

1. Eski Yunan'da poposu güzel olan insanlara "callipygian"; göğüsleri ve poposu güzel olan kadınlara "callimammapygian" ismi verilmekteydi.

2. Erkek ve kadınların popolarının farklı büyüklüklerde olması hormonlarla alakalıdır. Kalçalarda yağ depolanmasına sebep olan şey östrojen hormonudur.

3. Bâzı psikologlara göre evrim sürecinde kalçalarda yağ depolanmaya başlamasının sebebi, büyük kalçaların kadınların genç ve doğurgan görünmesini sağlaması ve sağlıklı bir hamilelik için gereken yağın vücutlarında bulunduğunu göstermesidir.

4. Jennifer Lopez kalçalarını sigortalatmıştır ve eğer kalçaları bir zarar görürse 27 milyon dolar ödeme alacaktır. Kylie Minogue da 5 milyon dolarla onun ardından gelmektedir.

5. Saartjie Baartman, 1800'lerde yaşamış Afrikalı bir kadındı. Kalçalarında aşırı yağ birikmesi olduğu için zamanında sirklerde sergilenen kadına "Hotanto Venüs'ü" ismi verilmişti.

6. Büyük popoların moda hâline gelmesi 1800'lü yıllarda gerçekleşmiştir.

7. Sosyobiyologlara göre erkeklerin eş ararken en çok dikkat ettikleri nokta kadının poposudur. Ve eğer bir erkek göğüsleri poponun üstünde tutuyorsa, bu yalnızca onların da şekil olarak popoyu andırıyor olmasındandır.

8. İnsanlarının epey muhafazakâr (!) olduğu bilinen Viktorya Devri'nde popoya şaplak atmak oldukça popüler bir aktiviteydi.

9. Popolarımız "gluteus maximus", "gluteus medius" ve "gluteus minimus" adı verilen kaslardan ve bir yağ tabakasından oluşmaktadır.

10. Uzun süreler boyunca oturmak, popomuzdaki kasların hacim kaybetmesine sebep olmaktadır. Bu durum da merdiven çıkarken güçlük yaşanmasına ve bel ağrısına yol açmaktadır.

11. Pigofili, popo görmek ya da popoya dokunmaktan cinsel haz duymanın bilimsel adıdır.

12. "Twerking" ismi verilen popo sallama dansı, Fildişi Sahili'nde geleneksel bir dans olan Mapouka'dan evrilmiştir.

13. Popomuzda vücudu koruyan kalın bir yağ tabakası bulunduğu için popoya vurarak ceza vermek pek çok farklı kültürde kullanılmıştır. Çünkü popoya vurmak yaralanmaları önlemekte ancak yine de acı vermektedir.

14. İngiltere'de her yıl en güzel popolu ünlülere ödül verilmektedir. 2015 yılında verilen ödüllerin sahipleri kadınlarda Kym Marsh, erkeklerde ise Daniel Radcliffe olmuştur.

15. Bazı babun ve gibon türlerinin poposunda tüy bulunmamaktadır. Bunun sebebi, tüysüz popolarının ağaç üstünde, oturur pozisyonda ve aşağı düşmeden uyumalarına olanak tanımasıdır.

16. Jen Selter isimli model, spor yaparken çektiği video ve fotoğraflarla bugün Instagram'de 9.2 milyon takipçiye sahiptir.

17. Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar en çok popolarına iltifat edilmesinden hoşlanmaktadır.

18. 2008 yılında yapılan bir çalışma ile büyük popolu kadınların daha zeki olduğu ortaya çıkmıştır.

19. Bugün popolarıyla sık sık gündeme gelen ünlülar arasında Nicki Minaj, Tom Cruise, Beyoncé ve Kim Kardashian bulunmaktadır.

20. Amerikan Plastik Cerrahi Topluluğunun raporuna göre ülkede 2014 yılında toplam 2,446 popo ameliyatı gerçekleştirilmiştir ve bu sayının %10'luk kısmını erkekler oluşturmaktadır.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kedi-ve-cat

Büyük kalça zekilik göstergesi olsaydı,büyük popolu ünlüler zeki olurdu :)

osuranboga

Göt diyin şuna göt...

onur-caglayan

18 e pek katılamıyorum aklı g..tünde olanın tuvalette aklını bırakması kaçınılmazdır ne de olsa :)

hosafagizli

Gece gece oldumu simdi bu :D

babahakki

Babam bana popo dedi diyen kız çocuğu aklıma geldi konuyu görünce nedense.

Görüş Bildir