Pavyonda Çalışan Konsomatris Kadınlarla İlgili Gerçekleri Bilmiyorsanız Şimdi Öğrenebilirsiniz

304PAYLAŞIM

Konsomatris kadınların tüm çabası, aslında herkesle aynı ama kimse oturup bunları düşünmüyor tabii...

1. Önce kelimenin kökeniyle başlayalım: Konsomatris. Fransızca "consomation" yani tüketim kelimesinden türeyen "consomatrice" kelimesinin karşılığıdır. Bar ve eğlence yerlerinde içki içiren, tükettiren kadın anlamına gelmektedir.

2. Konsomatris olarak pavyonlarda çalışan kadınların çoğunun burada çalışması kendi tercihleri ile başlamıyor. Büyük bir kısmı şiddet, kandırılma ve zorlama sebebiyle konsomatrislik yapıyor.

3. Bir konsomatrisin en önemli görevi, müşteriye içki siparişi vermesini sağlamak. Her içkinin fiyatı aynı olmuyor; özellikle şişe açtırabilmek ve konsomatris kadına birden fazla içki ısmarlatmak bir başarı.

4. Kadınların içtiği içecekler, müşterinin içtiğinden farklı dolayısıyla kadınlar ağır alkol yerine daha hafif içkiler içip geceyi bitirebilme derdindeler.

5. Konsomasyon yapan kadınlar arasında üniversite mezunu ve eğitim seviyesi yüksek kişilerin oranı hiç de az değil ve meslek seçimlerinde elbette kendilerine ait özel ve farklı sebepleri var.

6. Konsomatris kadınların birçoğu, çocuklarının geleceği için bu iş sayesinde birikim yaptığını söylüyor. Hatta bu sayede büyük bir ailenin maddi sorumluluk yükünü sırtlanan ve ev geçindirenler var. Büyük bir kısmı, parasını biriktirip ev alarak yatırım yapıyor.

7. Kadınlar, müşterilerden en çok "Nasıl düştün buraya?" sorusuyla karşılaşıyor. Sorunun cevabı, tamamen kadının yönlendirmesiyle ilgili: İsterse gerçeği anlatıyor, istemezse başka bir hikaye uyduruyor.

8. Müşteriler, yanlarına oturmasını istedikleri kadına garson aracılığıyla davet gönderiyorlar. Bu noktaya gelene kadar konsomatris kadınlar, kıyafetleri ve tavırlarıyla dikkat çekmeye çalışıyorlar.

9. Konsomatris kadınlar, müşterilerle cinsel ilişkiye girmiyor. Daha doğrusu kendi tercihi dışında müşteriyle ilişkiye girmek gibi bir zorunlulukları yok. Fakat müşterilerin genel beklentisi bu yönde oluyor.

10. Her ne kadar toplum tarafından ötekileştirilip hakir görülseler de onların derdi, herhangi bir çalışanla aynı aslında. Sokakta görüldüğü zaman "cık cık cık" edilip, pavyonda yanına gelmesi için küçük servetler bırakılan kadınlardır konsomatrisler...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nymphy

Editör diyor ki; konsomatris görevi kendine içki ısmarlatmak olan, düşünülenin aksine istemediği zaman seks yapmak zorunda olmayan kişilerdir. Bir nevi "geisha"dır. Pavyona gidince ayık olun, dayak yemeyin.

soyledim-gitti

Hem büyük kısmı zorla başlatılıyor diyor hem de masum bir işmiş gibi göstermeye çalışıyor???

ottoman_grndsn

Burada şunu mu dememiz lazım: Ay kıyamam fedakar annelere bakın..Çocukları için her gün birilerinin ellerine, gözlerine, sözlerine maruz kalıyorlar; Resmen Alın Teriyle Sırf Çocukları İçin Hizmet Yapıyorlar '' ... Manipulasyonun orospu hali.. Resmen kam emici pisliksiniz. Konuyu açan arkadaş neyle teselli oluyor bilmiyorum ama o ekmek o ekmek değil...

Gizli Kullanıcı

onedio için seksle alakalı,toplumu ve gençleri kötü yönlendirme olsun da...

ibrahimkoparan

#5. resimdeki kadına Hollywood tan koca ayak filmi için teklif götürsünler bence kesin rolü kapar fjhkdsfsd

Görüş Bildir