Örümcekler Bir Araya Gelirse Bütün İnsanları Bir Yılda Silip Süpürebilirler!

15PAYLAŞIM

Eğer dünya üzerindeki bütün örümcekler bir araya gelirse, bir yıl içerisinde dünya üzerindeki bütün insanların yeryüzünden silinmesini sağlayabileceklerini biliyor muydunuz? Bu bilginin detaylarını sizler için Lad Bible'dan derledik.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/animals-if-...

Şu an bildiğimiz kadarıyla örümcekler başka böceklerle, kertenkeleler ile, küçük memelilerle ve kuşlarla besleniyorlar.

Ama yeni yapılan bir araştırmaya göre örümceklerin bir yıl içerisinde yediği her şeyin toplam ağırlığı, yeryüzündeki insan ağırlığından daha fazla! 

Bu korkutan ve oldukça tuhaf olan sonuca ulaşan ise İsviçre Basel Üniversitesi'nden Martin Nyffeler, İsveç Lund Üniversitesi'nden Klaus Birkhofer oldu. Nyffeler ve Birkhofer araştırma sonucunda bulduklarını The Science of Nature adlı bilimsel dergide yayımladılar. Rakamlar ise oldukça ilginç.

Araştırma sonucunda örümceklerin her yıl 400-700 milyon ton besin tükettikleri ortaya çıktı.

Neredeyse insanların tükettiği kadar et tüketiyorlar. Bizler her yıl 400 milyon ton besin tüketiyoruz. Bu da dünya üzerindeki bütün insanlardan daha fazla et demek. Rakamlarla konuşmak gerekirse yetişkin insanların toplam ağırlığı yaklaşık 287 milyon tondur.

Bunun üzerine 70 milyon ton da çocukların ağırlığını eklersek, hala örümceklerin tükettiği besinlerin ağırlığına ulaşamıyoruz.

Sonuç olarak yine de şanslıyız ki, bu sekiz bacaklı dostlarımız bizleri değil de dışarıda buldukları böcekleri ve haşereleri yiyerek hayatlarına devam ediyorlar.

Bu konuda umurlarında bile olmadığımıza göre, gece rahatlıkla uyuyabiliriz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
duygusal_panda

Zaten örümceklerden korkuyorum bu içerik de üzerine tuz biber oldu.

armagan-gunduz

esas termitler niyeti bozarsa bizi yok etmeleri bir kaç gün bile sürmez. bildiğimiz silahlarla da onlarla baş edemeyiz.

erlik

Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek niye ?

kim-jongun-yegeni

umarım örümcekler bu içeriği görmez

mr-opposition

Yav he. Karınca yerine insan yiyecek küçücük böcük.

armagan-gunduz

bir kaç bin tanesinin toplanıp sana saldırdığını düşün. düşünemedin değil mi? dünyada 42,300 tür örümcek var. her türün de milyarlarca bireyi var. bunlar bir de bilinen türler. bilinmeyen kim bilir kaç tür örümcek var. niyeti bozlarlarsa yapacak hiç bir şeyimiz yok.

armagan-gunduz

ayrıca bize saldırmalarına gerek bile yok. sivrisinek avlamayı bıraksalar dünyanın tamamının sivrisinekle kaplanması bir kaç hafta alır.

mr-opposition

Görüş Bildir