Oh Be Dünya Varmış! Evdeki Ulaşması Zor Bölgeler ve İnatçı Lekeler İçin Pratik Temizlik İpuçları

0PAYLAŞIM

Ev temizliği kolay gibi görünse de işe koyulunca çok zorlanabilirsiniz. Bu nedenle evinizi köşe bucak kolayca temizleyebilmeniz için işinize yarayacak ipuçlarını derledik. Kolay yoldan ev temizliğinin şifrelerine birlikte göz atmaya ne dersiniz?

İnatçı tozlar için ıslak mendili deneyebilirsiniz

Evinizin dip ve köşe noktalarında toplanan kir ve tozların temizliğinde zorlanabilirsiniz. Elektrik süpürgesinin bile alamadığı köşelerdeki tozları sadece bir ıslak mendil yardımıyla kolayla temizleyebilirsiniz.

Halılara yapışan tüyleri gırgırla kolayca alabilirsiniz

Halılarınıza yapışan inatçı tüylerden basit yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Büyüklerimizin kullandığı gırgırın sert ama etkili fırçasıyla halınızdaki tüyleri kolayca topladığını göreceksiniz.

Camlarınızı uzun saplı bir çekçek yardımıyla temizleyin

Camlarınızı silerken, uzanamadığınız yerleri temizlemek için uzun saplı bir çekçek kullanabilirsiniz. Sirkeli suyu püskürttüğünüz camlardaki lekeleri, çekçek yardımıyla silerek ışıl ışıl yapabilirsiniz.

Petek aralarındaki kirlerden bir sopayla kurtulabilirsiniz

Evinizde temizlenmesi en zor yerlerin başında gelen kalorifer peteklerini temizlemenin düşündüğünüz kadar zor olmadığını bilmelisiniz. Peteklerinin arasındaki ya da arkasındaki ulaşılması zor kirden, bir sopaya sabunlu ıslak bez geçirerek zahmetsizce kurtulabilirsiniz.

Elinizin ulaşamadığı yerlerde diş fırçası kullanabilirsiniz

Evinizde temizlik sırasında elinizin ulaşamadığı tüm yerlerde eski bir diş fırçasından yararlanabilirsiniz. Özellikle dar noktaların temizliğinde diş fırçasının çok faydasını göreceksiniz.

Tozdan aydınlatmayan lambalarınızı boya fırçasıyla eski haline döndürebilirsiniz

Tozu kendine çektiği için eskisi kadar aydınlatmayan lambalarınızı ve avizelerinizi yumuşak uçlu bir boya fırçasıyla ışıl ışıl yapabilirsiniz. Ancak temizlik sırasında fırçanın kuru olmasına dikkat etmelisiniz.

Fırınınızı doğal yöntemlerle silebilirsiniz

Fırın ve ocağınızdaki kurumuş yemek artıklarını karbonatla sirkeyi karıştırarak doğal yöntemle silebilirsiniz. Karbonat ve sirkenin inanılmaz etkisinin fırınınızdaki kirleri hiç ummadığınız kadar hızlı yumuşattığını göreceksiniz.

Derzlerdeki kararmayı evdeki malzemelerle önleyin

Derzlerdeki kararmadan ve küften şikayetçiyseniz bu yerleri temizlemek için evinizdeki malzemelerle mucize bir temizlik ürünü yaratabilirsiniz. Ilık bir suda limon, sirke ve karbonatı karıştırarak derz aralarını temizleyebilirsiniz. Limon, sirke ve karbonat üçlüsünün etkisine şaşıracaksınız.

Klozetler için çamaşır suyu kullanabilirsiniz

Evinizde bakteri ve mikrop barındıran yerlerin başında gelen tuvaletlerin temizliğinde hassas davranmalısınız. Tuvaletlerdeki sararmış yüzeyleri çamaşır suyu yardımıyla beyazlatabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir