Öğrendikten Sonra Hayatınıza Eskisi Gibi Devam Edemeyeceğiniz Birbirinden Tuhaf 16 Bilgi

188PAYLAŞIM

Anestezisiz ameliyat olduğunuzu düşünebiliyor musunuz? 😱

Kaynak: https://thechive.com/2020/07/18/ghoulish...

1. "Virüs ve bakteriler milyonlarca yıl boyunca dondurulmuş bir şekilde muhafaza edilebilir ve aradan o kadar zaman geçmesine rağmen bulaşıcılığını kaybetmez."

2. "2007 yılından beri, Salish Denizi sahilinde en az 20 tane kopan ayak bulunmuştur."

3. "Koni kabuklu salyangoz tarafından sokulduğunuzda acı hissetmezsiniz. Panzehir bulunamadığı takdirde ise ölümcül sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz...

Yapılabilecek tedavi ise zehrin etkisi geçene kadar hastayı uyanık tutmaktır."

4. "Essex gemi çalışanları, yaşadıkları kazadan sonra korsanlardan ve yamyamlardan korktukları için adalardan uzak bir şekilde yollarına devam etmiştir ancak ironik bir şekilde...

Yemeklerinin bitiminin ardından hayatta kalmak için birbirlerini yemişlerdir."

5. "1987 yılına kadar Amerikan Pediatri Akademisi, yeni doğan bebeklerin anestezisiz şekilde ameliyat edilmesini etik buluyordu."

6. "Dünyada, balıkların ağzına giren ve dillerini parçalayarak yeni dilleri oluşmasını sağlayan bir bakteri türü bulunmaktadır."

7. "Ölmeden önce kaybedeceğiniz son duyunuz duymadır. Bu yüzden başınıza gelecek son şey etraftakilerin telaşlı bağrışması olabilir."

8. "Ortalama bir alev hortumu saatte 265 kilometrelik hıza sahip bir kasırgayla aynı kuvvete ulaşabilir."

9. "Yaklaşık olarak 594 derece sıcaklıkla birlikte 2-4 saat arasında küle dönebilirsiniz."

10. "Kara mamba yılanı dünyanın en hızlı yılanıdır ve saatte 20 km hızla ilerleyebilir."

11. "Seri katil Richard Ramírez, sokaktaki yarı açık pencereleri ve kilitli olmayan kapıları içeriye girmesi için bir davetiye olarak algılıyordu."

12. "Dünyada, 3 saat boyunca acı çekerek ereksiyon olmanıza ve sonrasında da ölmenize sebep olan bir örümcek türü bulunmaktadır."

13. "Antik Mısır'daki kadın bedenleri, erkeklerden daha sonra mumyalanmaktaydı. Bu yüzden de çürümeye başlayana kadar evde bekletiliyorlardı...

Bunun sebebi ise mumyalama yapan kişinin ölü bedene tecavüz etmemesini sağlamaktı."

14. "Istakozlar yaşlanmaz ve hücreleri ölmez. Çok büyük boyuta ulaşarak kabuklarına fazla enerji uyguladıkları için yorgunluktan ölürler."

15. "İllüzyon numarası olan Troxler etkisinden dolayı gördüklerinizle birlikte hem mental hem de görsel olarak etrafınızdaki şeyleri algılamanız değişebilir...

Bu yüzden aynaya baktığınızda farklı yaratık görme ihtimaliniz vardır."

16. "Yamyamların insan vücudunda en lezzetli buldukları yer avuç içidir ."

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz 👇

Öğrenince Genel Kültür Seviyenizi Göklere Çıkaracak Birbirinden İlginç 14 Tarihsel Bilgi - onedio.com
Öğrenince Genel Kültür Seviyenizi Göklere Çıkaracak Birbirinden İlginç 14 Tarihsel Bilgi - onedio.com
Acayip Bilgiler Kuşağı: Bomboş Geçen Gününüzü Derin Düşüncelerle Dolduracak 15 İlginç Gerçek - onedio.com
Acayip Bilgiler Kuşağı: Bomboş Geçen Gününüzü Derin Düşüncelerle Dolduracak 15 İlginç Gerçek - onedio.com
Bizler İçin Hala Bir Bilinmez Olan Evrenimiz Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 14 İlginç Bilgi - onedio.com
Bizler İçin Hala Bir Bilinmez Olan Evrenimiz Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 14 İlginç Bilgi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

#16 insan etinin en lezzetli yeri kaba etimizdir, yani götümüz.

kurunta

#2 ve #4 hakkında daha fazla bilgi lazım, bilmeyen için çok anlamsız duruyorlar.

koray-polat

Essex gemisi, Massachussetts’de Nantucket limanından 1819’da hareket etti. Gemide 20 mürettebat vardı. Panorama dergisinde yayınlanan habere göre geminin kaptanı George Pollard’dı, ikinci kaptan Owen Chase’di. Essex, 1820’de Kristof Kolomb’un da geçtiği Galapagos adalarına ulaştı. Burada Essex gemisinin karşısına 28 metre uzunluğunda dev bir balina çıktı. Melville’e Moby Dick’i esinlendiren balina. Balina gemiden korkup da kaçacağı yerde bir boğa gibi atıldı Essex’e. Önce sert bir kafa darbesi ile geminin sol yanına zarar verdi. Sürekli saldırıyor ve gemiyi sarsıyordu. Essex saldırgan balinanın darbelerine daha fazla dayanamadı ve batmaya başladı. Personel üç sandala dağılarak dev dalgalarla mücadele etmeye başladı. O tarihlerde okyanus ve çevresindeki adalar yeterince tanınmıyordu. Mürettebat karaya çıkmak istiyor, ama yerlilerden korkuyordu. Üç ay boyunca ortak bir kurtuluş umudu güdüldü, ancak sonra herkes kendi yoluna gitti.

koray-polat

Aylardan ocaktı. Chase, birkaç arkadaşıyla yola devam etti. Pollard da diğerleriyle. Chase’i 89 gün sonra bir İngiliz gemisi buldu. Chase’in yanında Nickerson ve Lawrence da vardı. Pollard ise hayatta kalabilmek için ölen kuzenini yemişti. Onunla giden pek çok denizci de zorlu yolculukta öldü. Üçüncü sandalla dolaşanlardan ise bir daha kimse haber almadı. Oysa Chase denizi hiçbir zaman terketmedi. Balina avcılığına devam etti ve bu işten milyarder oldu.

marine-offizier

Hayatım çok değişti, eskisi gibi devam etmediğime yemin edebilirim..

dr.d

Güzel bilgiler. Yok Duygu Özaslan bikinili poz verdi. Yok Şeyma Subaşı üstsüz poz verdi gibi içeriklerdense bunun gibi içerikleri çok daha seviyorum.

coldhearted

Güzel bilgiler, hazırlayan arkadaş emek vermiş de mutsuz ve monoton hayatıma devam ediyorum bir değişiklik olmadı. Bu içeriğin mutsuzluk ve monotonluğa etki eden versiyonu var mı acaba? Saygılar.

Görüş Bildir