Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ODTÜ'nün Geliştirdiği Koronavirüs Aşısının Faz-1 Çalışmalarına Başlanması İçin Başvuru Süreci Tamamlandı!

38PAYLAŞIM

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Biyolojik Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mayda Gürsel geliştirdikleri Covid-19 aşısının başvuru sürecinin tamamlandığını açıkladı.

Bir yılı aşkın süredir hayatımızda bulunan ve yapılan aşı çalışmalarının umut olduğu Covid-19 ile ilgili iyi ve yeni haberler duymaya can atar olduk.

Tam da iyi şeyler duymaya ihtiyacımız olan bu günlerde, dün yapılan Bilimde Kadının Sesi panelinde ODTÜ Biyolojik Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mayda Gürsel, yerli ilaç firmasıyla geliştirdikleri aşı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gürsel yaptığı açıklamada, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna (TİTCK) başvuruyu tamamladıklarını söyledi.

Ayrıca COVID-19 Türkiye Platformundaki 436 araştırmacının 300'ünün genç araştırmacı bulunuyor ve bunun yüzde 70'ini de kadın araştırmacılar oluşturuyor.

Aşı çalışmalarında iyi haberlerin artmasını diliyor ve her türlü gelişmeyi takip ediyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ceybir

Biontech aşısından iyidir ifadesi biraz reklam amaçlı gibi duruyor. Daha iyidir veya değildir bilmiyorum ama eğer tercih hakkım olursa ODTÜ aşısını tercih ederim. Nedense ODTÜ’nün yaptığı her işe güveniyorum

semir

Çok güzel haber 👍

t-c-ahmet-yilmaz

bilim insanin gercek kurtulusudur . bilimle inatlasan her zaman kaybeder. .

Gizli Kullanıcı

İnşallah doğrudur, aşıdan kazanılacak parayı hayal bile edemiyorum.

emre_akdag

ODTÜ den çıkarsa yerli aşı ak parti destekçileri olmasın malum ODTÜ yü beğenmiyorlar.

Görüş Bildir