Neden Cristiano Ronaldo Gibi Olmalısınız? İşte Ronaldo'yu Örnek Almanız Gerektiğinin 7 Kanıtı

24PAYLAŞIM

Dünya üstünde fotoğrafı herhangi birine gösterildiğinde en kısa sürede fark edilen, gerçek anlamda ünlü birisi Cristiano Ronaldo. Ünü de sadece sahalarla kısıtlı değil, yaptığı işler, peşinden koştuğu hayaller ve çok daha fazlası ile kendisi adeta bir başarı heykeli gibi. 

Ancak onu diğer ünlülerden farklı kılan çok fazla özelliğe de sahip. Bu özellikler onun aynı zamanda bir umut ışığı gibi parlamasına da sebep oluyor. 

Kendimizi alamıyor, Cristiano Ronaldo güzellemesine belgelerle devam etmek istiyoruz.

1. Sorumluluklarından korkmayan bir kahraman.

Daha 11 yaşındayken kendi kıyafetlerini yıkayıp yemeklerini yapmaya başlamış Cristiano Ronaldo. Kendi sorumluluklarını bilerek hayata başlayanların her zaman bir adım önde olduğunun göstergesi gibi adeta.

2. Arkadaşını asla unutmayan bir dost.

Küçüklüğünde en yakın arkadaşı Albert Fantrau ile futbol akademisinde burs alabilmek için yarışırken Cristiano’nun daha iyi bir futbolcu olduğunu düşündüğü için kazanma hakkını Cristiano’ya vermiş. Bunun üstüne yıllar geçtikten sonra Ronaldo arkadaşı Albert’i asla unutmamış, en zor zamanında arkadaşına ev ve araba almış.

3. Başarının peşinde, 7 numara.

Manchester United’a ilk gittiğinde ve kendisine 7 numaralı forma teslim edildiğinde üstünde çok büyük bir yük hissetmiş. Çünkü daha önce bu numarayı David Beckham giymiş. Ancak devlerin omuzlarında yükselebileceğini ve giydiği formanın ağırlığını her zaman hissettiği için başarının peşinde koşmuş. Böylece de o gerçek bir CR7’ye dönüşmüş.

4. Tek yönlülükten uzak, üretken bir arı.

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alsa da, Cristiano Ronaldo aynı zamanda bir dükkan sahibi. Portekiz’de yer alan CR7 adlı butik mağazayı kardeşi işletiyor fakat kendisinin özenle seçtiği tasarımlar da aynı zamanda burada yer alıyor. Kendini geliştirmek ve tek yönlü olmamak adlı çalışma gibi kendisi.

5. Diğerlerini de düşünen bir iyilik timsali.

Avrupa Altın Ayakkabı Ödülü’nü kazandıktan sonra Gazze’de yaşanan felaketlere yardımcı olabilmek için 1.2 milyon Euro’ya ödülü satılığa çıkarmış, geliri de Gazze’ye bağışlamış. Çok kazanmanın çok paylaşmak olduğunu da biliyor.

6. Yemek yapmak da onun işi.

Her ne kadar hayatını yolculuklarda ve yoğun antrenmanlarda geçiriyor olsa da Cristiano Ronaldo aynı zamanda yemek yapmaktan da keyif alıyor. 11 yaşında kendi yemeklerini yapmaya başlaması ile gün geçtikçe bu konuda da mükemmelleşmiş. Kendisine özenmekten kendimizi alamıyoruz değil mi?

7. Babasının yolundan gitmeyi de reddetmiş.

Kulaklara biraz garip gelebilir fakat babasının 52 yaşında alkol problemi nedeniyle vefat etmesi nedeniyle herhangi bir şekilde alkol kullanmadığı bir dünyaya adım atmış. Babasının yolundan gitmeyi reddederek sağlıklı bir hayata merhaba demiş. Doğru ve yanlışı ayırma konusunda da CR7’den öğrenilecek çok şey var.

Ben de CR7 gibi olmak istiyorum diyorsan;

Cristiano Ronaldo olmak aslında o kadar da zor değil. Dünyanın en büyük iş birliklerinden biri olan Free Fire x Cristiano Ronaldo iş birliği sayesinde Free Fire oyunu içinde CR7 karakteri ile oynayabilir, rol modelinin yolundan giderek kahraman olabilirsin. 

İndirmek için tıkla!

Görüş Bildir