Müzik Konuşulan Ortamlarda Sohbetin %100 Odak Noktası Haline Gelmenizi Sağlayacak 13 İlginç Bilgi

35PAYLAŞIM

Dünyanın en çok bilinen müzik gruplarının ve sanatçılarının bilmediğiniz ilginç bilgileri bu içerikte! 🎶✌️

1. Queen her grup üyesinin en az 1 hit olmuş şarkı yazdığı tek gruptur.

Her ne kadar ön planda genellikle Freddie Mercury yer alsa da bütün grup üyeleri şarkı yazmakta ve bestelemekte yetenekli. 2018 yılında vizyona giren "Bohemian Rhapsody" filminde de buna bir miktar değinmişlerdi. 😌👑

2. Guns’n Rosses’ın gitaristi Slash daha önce Poison grubu için seçmelere katılmıştır. Ancak makyaj yapması istenince gruba katılmaktan vazgeçti.

Eğer makyaj yapmayı kabul etseydi, Slash'in sololarını belki de Poison'da dinleyebilirdik. 😅

3. John Lennon’a Ringo Starr’ın dünyadaki en iyi davulcu olup olmadığı sorulduğunda “Dünyada mı? Beatles’taki en iyi davulcu bile değil.” cevabını vermiştir.

Biz John Lennon'un Ringo'ya şaka olarak takıldığını düşünüyoruz. Sizce? 🙄

4. Metallica’nın solisti James Heatfield, “The God That Failed” şarkısını annesinin inançlarından dolayı kanser tedavisini reddedip ölmesi sebebiyle yazmıştır.

66.media.tumblr.com

Bu şarkı konserlerde pek çalınmasa da efsane bir soloya sahiptir.

5. System of a Down’ın Aerials şarkısının gitar sololarını Metallica’nın gitaristi Kirk Hammett çalmıştır.

66.media.tumblr.com

"Abi çok güzel çalıyosun, bizde de çalar mısın?" dediklerinde kıramamış çalmış herhalde. 😅

6. Disney, 1994’teki Aslan Kral filminin müziklerini ABBA’nın yapmasını istiyordu. Ancak ABBA yoğun programından dolayı bu teklifi kabul etmedi. Daha sonra filmin müziklerini Elton John yaptı.

En sevdiğimiz animasyonlardan biri olan Aslan Kral'ın müziklerini ABBA yapsaydı acaba nasıl olurdu? 🤔

7. BBC Radio 2’nin yaptığı bir ankete göre tüm zamanların en iyi İngiliz Rock grubu, The Beatles, Led Zeppelin, ve The Rolling Stones’u geride bırakan Queen oldu.

Majesteleri... 👑

8. Tüm zamanların en iyi rock ve metal şarkılarından biri sayılan “Paranoid”i Black Sabbath albümlerinde boş kalan 3 dakikalık alanı doldurmak için yazmıştır.

Ve şarkının bestelenmesi sadece 20 dakika sürmüş. 

Gerçekten metal müzik sevenler şaşkın. 🙄

9. İran’ın nükleer çalışmalarını sekteye uğratmak için ABD tarafından kullanılan Stuxnet virüsü, bulaştığı bilgisayarda AC/DC’nin Thunderstruck şarkısını çalacak şekilde kodlanmıştı.

AC/DC şarkıları hızla yayılsa da bir virüs olamayacak kadar güzeller. 😅

10. İyi bir Tom Waits fanıysanız, Tom Waits’in “The Fall of Troy (Truva’nın Düşüşü)” isimli bir şarkısı olduğunu bilirsiniz.

Peki ya Tom Waits’in bu şarkısıyla aynı ismi paylaşan “The Fall Of Troy” isimli grubun “Tom Waits” isimli bir şarkı yaptığını hiç duymuş muydunuz? 

Selam çakmanın da böylesi. 😎

11. The Backstreet Boys ve ’N Sync grupları aynı menajerle çalışıyorlardı. Ve bu menajer iki grubu da milyonlarca dolar değerinde dolandırdı.

İki ünlü erkek grubunu dolandırmak da nerden baksan biraz şov bizce. 😁

12. ’N Sync’in “I will Never Stop” albümü 2009, 2010 ve 2011 yıllarında en çok kaseti satılan albüm olarak tarihe geçmiştir.

Bu yıllarda kasetin satış adetleri ise sırasıyla 24 kopya, 13 kopya ve 11 kopya şeklindedir. 

Ve böylece 2010'ların başında kaset olayı tamamen bitti diyebiliriz. 😌

13. Guns N’ Roses’ın “Swet Chid O Mine” şarkısı kaydedilirken prodüktör şarkının son kısmında bir arıza meydana geldiğini ve o kısma bir ekleme yapılması gerektiğini söyledi.

Grup üyeleri bunu kabul etti ve Rose, “Peki şimdi nereden alıyoruz?” anlamına gelecek şekilde “Where do we go now?” dedi. Ve böylece şarkının son kısmına Axl Rose’un bu cümlesi eklendi.

Nereden baksan aşırı ilginç bilgi. 😍

Müzik hakkında öğrenebileceğin ilginç bilgiler, ünlü sanatçıların konserleri ve daha birçok şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!Online konserler, ilginç bilgiler ve daha fazlası için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

Görüş Bildir