Müziğin İyileştirici Gücüne Davetlisiniz: 11 Nisan Dünya Parkinson Günü'nde Daha Fazlasını Yapma Zamanı!

-

Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği, Abdi İbrahim firmasının koşulsuz desteği ile 11 Nisan Dünya Parkinson Günü kapsamında 13 ilde ve 14 merkezde hasta ve hasta yakınlarının katılacağı toplantı ve egzersiz eğitimi etkinlikleri düzenliyor.

Doktorun önerdiği şekilde uygulandığında ilaç tedavisi ve cerrahi tedavilerle Parkinson hastaları uzun yıllar boyunca günlük yaşam aktivitelerine sağlıklı bir şekilde devam edebiliyorlar.

Bunun yanında bazı ilaç dışı önlemler de çok önemli.

Hastaların doğru beslenmeleri ve psikolojik ve motivasyonel destek almaları da hastalığın seyrini etkilemekte.

Parkinson hastalarında görülen ses zayıflaması ve konuşma problemleri ile ilgili de hasta yakınlarının alabilecekleri önlemler mevcut.

Bu kapsamda Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği’nin İstanbul’da ve 13 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştireceği etkinlikte hasta ve hasta yakınları, Parkinson hastalığında hareket ve dengenin, doğru beslenmenin, konuşma bozukluğu için alınabilecek önlemlerin ve hastaya motivasyonel destek vermenin önemini bizzat uzmanlardan öğrenecek.

Ayrıca Parkinson hastalarının konuşma ve nefes konularında destek aldıklarında ses seviyelerinin ne kadar çok arttığına dikkat çekmek amacıyla Parkinson hastalarından oluşan özel bir koro şarkılar seslendirerek unutulmaz bir müzik performansı sergileyecek.

Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği Yönetimininin ve Şan Hocası Meltem Taşkıran’ın katılımıyla 11 Nisan Çarşamba günü gerçekleşecek etkinliğimizde siz de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Program    
Tarih: 11 Nisan 2018, Çarşamba 
Yer: İstanbul bölgesi (Topkapı Eresin Otel) ve diğer bölgesel toplantı mekanları için lütfen web sayfamıza (www.parkinsondernegi.com) bakınız. 
09.15 Karşılama ve İkram 
10.00 Basın Toplantısı 
10:15 Koro performansı ve hastaların ilaç dışı tedaviler konusunda bilgilendirilmesi 
11.15 Soru-Cevap

Detaylar Burada!

Başlıklar

İstanbulmüzikweb
Görüş Bildir