Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mutsuzluk Anlarında Halleriyle Tavırlarıyla İnsanın Ömrünü Çürüten 13 İnsan Tipi

-

İnsanız, türlü türlü dertlerimiz oluyor. Bazen bir belgesel izlerken penguenlerin zorlu yolculuğuna bile yüreğimiz sızlıyor. Çoğu zaman da çareyi dertleşmekte buluyoruz. O anda aslında en çok ihtiyacımız olan birinin bizi dinlemesi, bize dert ortaklığı etmesi. Ama bazı insanlar tutumlarıyla adeta ömrünüzü çürütürler, böğrünüzü dağlarlar. Bu insanlara bir bakalım.

1. "Dostum, sen halledersin ya!"cılar. İyi de kutup ayılarının neslinin tükenmesine üzülüyorum, neslin yürümesi için neyi nasıl halledeyim?

2. "Takma kafana b'oluum, çözeriz"ciler. Zerre faydaları dokunmaz, zerre! Neyi nasıl çözüyorsun? Çözülse ben çözerim. Dur da dinle iki dakika!

3. Daha derdin girizgahını yapmadan "O değil de" diye lafa girip kendi sorunlarından bahsetmeye başlayanlar. Genelde de kele sürülmeyecek dertlerdir!

4. Gereksiz yükselenler. "Allllllah onun bin belasını versin, kör kuyularda merdivensiz kalsın, sürüm sürüm sürünsün, çoluğundan çocuğundan çıksın!" Ya ama ben öyle şeyetmiyordum? Tövbessapisipisi.

5. "İşte bu sana evrenin bir mesajı, kendini ışığa teslim etmelisin, ışık seni koooruuur" diyerek iç bayanlar. Yahu karnede üç tane 1 var, anama babama nasıl diyeyim ben ışık mışık?

6. "Kalk, kalk, kalk, ağzını burnunu kıracağız"cı, "As de asalım, kes de keselim"ci şiddet yanlıları. Aman yarabbi, insan kendi derdini unutup bunları sakinleştirmeye koyulur. Şiddet hiçbir şeyin çözümü değildir hem.

7. "Hoff, amaaan, bunu mu dert ediyorsun?"cular. Neden benim minnoş kalbimi kırıyorsun ki? Belki ben hassas bir insanım. Neden küçümsüyorsun? Pis!

8. Dinlerken içi geçenler. Yetmezmiş gibi utanmadan sıkılmadan uyuklayanlar! Kâbuslarım hoşuna gitmiştir inşallah kardeşim.

9. Mesela dört yıllık sevdiceğinizden ayrılmışsınız. "Ayy hadi bunu kutlayalım"cı biri kesin çıkar. Kaybolan yıllara mı yanacaksın, bu densize mi?

10. "Aaa bak alışverişe çıkalım, kuaföre gidelim, biraz bakım yaptıralım" gibi klişe önerilerle gereksiz neşe saçanlar. Bu halde kuaföre gitsen kafayı kazıtıp çıkarsın halbuki.

11. Temel'den girip asla komik olmayan başka hikayelerden çıkan fıkracılar. Benim böğrümde öküz oturuyor, bunun çaresi Temel olabilir mi ya?

12. "Seni o kadar iyi anlıyorum ki" deyip acınızı dörde katlayarak, adeta sahne ışıkları altında sergileyen "aşırı duyarlılar". E ama ben böyle halılarda yuvarlanarak üzülmüyorum ki?

13. "Bak sana birini bulalım, tüm dertlerin çözülür"cü aklı başka şeye çalışmayan ruhsuzlar. "Beni bu tükenmişlikle kim ne yapsın?" da desen yok illa bir manitacılık, çöpçatancılık.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hipergrafi

Ma gibi tepki vermeden dinleyin, öyle ki dertleşen arakadaşınız suratınızda ki o alık alık bakıştan işkillenip 'Sen beni dinliyormusun?' diye sormak zorunda kalsın diyor editör.

hazal-kara2

e ne diyelim peki, ne önerirsin Onedio ?

melike13

İnsan kalmadi aq jsjs

yb-yavuz

Herkesi saydınız geriye kimler kaldı :/

sude-rumeysa-sahin

Ağla anan zaa xd diyin ve gidin.

Görüş Bildir