Montunu Köpeğin Üzerine Örten İşçiye Takdir Belgesi: 'Altı Üstü Bir Mont Hiç Tereddüt Etmedim'

 > 
11bPAYLAŞIM

Ne kadar zor zamanlardan geçsek de, bu kış günlerinde içimizi ısıtacak güzel haberlere de rastlayabiliyoruz, iyi yürekli insanlarımız sayesinde. Giresun Belediyesi'nde işçi olarak çalışan Bülent Kalpakçıoğlu'nun kameralara takılan görüntüsü de bunlardan biri. Kalpakçıoğlu çalıştığı sırada bir köpeğin soğuktan titrediğini fark edince, montunu çıkararak köpeğe armağan ediyor. 

Haberin sosyal medyada yayılmasının ardından belediye başkanı da duruma kayıtsız kalmadı ve insanların videoyu seyrettiği anda verdiği takdiri bir belgeyle ölümsüzleştirdi. 

Görüntülerdeki kişinin belediye işçisi Bülent Kalpakçıoğlu olduğunun ortaya çıkmasının ardından işçiyi makamına davet eden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, gurur duyacakları bir olaya şahit olduklarını belirtti.

Bu güzel haberi henüz okumayanları buraya alalım 👇

Hırsızlık Ararken İnsanlık Buldu: Üşüyen Köpeğe Montunu Veren Fedakâr Adam! 😍 - onedio.com
Hırsızlık Ararken İnsanlık Buldu: Üşüyen Köpeğe Montunu Veren Fedakâr Adam! 😍 - onedio.com

Kalpakçıoğlu'na insanların vermiş olduğu takdir belgeyle ölümsüzleştirildi ve yeni bir montla altın hediye edildi

Güzel insan Kalpakçıoğlu: 'Altı üstü bir mont hiç tereddüt etmedim; onların da canı var'

"İlimiz son günlerde yoğun kar yağışı altındaydı. Belediye Başkanımız sayın Kerim Aksu’nun talimatı ile sokak hayvanları için; yem, barınma ve battaniye desteği çalışmalarında bulundum. Sokakta gördüğüm bir köpek üşüyordu ve battaniye yetmemişti. Yemini verdikten sonra bana doğru bakınca içimden montumu üzerine örtmek geldi. Altı üstü bir mont hiç tereddüt etmedim. Onların da canı var. Yemeğe, ısınmaya, barınmaya ihtiyaçları var. Bunlar bizim temel insanlık görevimizdir.”

Belediyenin sokak hayvanlarına karşı yardımseverliğini başkan Kerim Aksu'nun Twitter'da yaptığı paylaşımlarda da görmek mümkün

'Bu şehir sizinle güzel': Birer kap mama ve battaniyeler ile işçiler hayvan dostlarımıza yardım koşuyor 😊

Kalpakçıoğlu hareketi Ekşi Sözlük'te konuşuldu: 'Çok yaşa!'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir