Görüş Bildir
Haberler
Mağaza Çalışanını Tokatlayan Büyükelçi Eşi, Diplomatik Dokunulmazlığa Sığındı

Mağaza Çalışanını Tokatlayan Büyükelçi Eşi, Diplomatik Dokunulmazlığa Sığındı

R.G.
18.05.2021 - 14:04

Belçika’nın Güney Kore büyükelçisinin eşi, bir mağazanın çalışanına tokat attı; yargılanmaktan kurtulmak için de diplomatik dokunulmazlığa sığındı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Büyükelçi Peter Lescouhier’in eşi Şiang Şueki 9 Nisan’da başkent Seul’deki bir mağazada kıyafet denedi. Bir saat orada kaldıktan sonra ayrılan Şueki’nin peşine düşen bir mağaza çalışanı, üzerindeki kıyafetler de aynı mağazanın ürünü olduğu için ‘fiyatını ödemeden alıp çıktığı bir şey olmasın’ diye kontrol etmek istediğini söyledi.

Kendisinin hırsızlık yaptığından şüphelenen mağaza çalışanını öfkelenen Şueki onu kovalamaya başladı. Şueki’nin, mağazaya dönen çalışana arkadaşlarının mani olmaya çalışmasına rağmen vurduğu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Büyükelçi, eşinin davranış biçiminin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak özür diledi. 6 Mayıs’ta mağaza çalışanına fiziksel şiddet uyguladığı gerekçesiyle polis tarafından ifadesi alınan Şueki yargıdan kaçmak için çareyi diplomatik dokunulmazlığa sığınmakta buldu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
45
5
4
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Hakan Çınar

elinde biraz siyasi güç olan herkes böyle dünyada demekki.

Art Ankara

Asya kültüründe altındakini ezmek ve mobbing çok yaygın.

arslanoglu

Dokunulmazlık diye bir perdeleme durumu 21. Yy da dahil hiç bir zaman olmamalı. Şuna bak iki kadın müşteri diye birley yapamamış korkup bekleşiyor