Kutup Ayıları Çölde Yaşayamaz! Tek Bir Kareyle Küresel Isınmanın Geldiği Boyutu Yüzümüze Çarpan Fotoğrafçı

 > 
438PAYLAŞIM

Küresel ısınmanın yarattığı tahribata her geçen gün daha üzücü karelerle şahit oluyoruz. National Geographic fotoğrafçısı Paul Nicklen tarafından kaydedilen görüntüler de bizi bir kere daha düşünmeye sevk ediyor.

Kanada'nın Baffen Adası'nda kaydedilen görüntülerde bir kutup ayısının buzulların eridiği bir ortamda çöpten yiyecek bulmaya çalıştığı görülüyor 😥

Nicklen, iklim değişikliğinin neye benzediğini insanlara göstermek için görüntüleri yayınlama kararı aldığını belirtti.

Nicklen, "Son yıllarda kutup  bölgesinin bu kısmında kış mevsimleri kısaldı ve denizdeki buzlar eskisinden daha erken erimeye başladı. Bu yüzden ayılar deniz aslanları ve morsları avlayamıyor ve kış uykusu için yeteri kadar yiyecek biriktiremiyor" ifadelerini kullandı.

Nicklen ayrıca, eğer küresel ısınmanın önüne geçilmezse önümüzdeki yüz yıl içerisinde bütün kutup ayısı nüfusunun yok olacağını hatırlattı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları bu ana tanık olup kayıtsız kaldığı ve hayvanı uyuşturmadığı için fotoğrafçıya eleştirilerde bulundu.

'Yanımda 400 kilo et ve sakinleştirici tabanca ile gezmiyorum.'

Nicklen'in bu tür yorumlara yanıtı şöyle oldu: "Ben yanımda 400 kilo et ve sakinleştirici tabanca ile gezmiyorum. Ayrıca hayvanı beslemek, sadece sefaletini uzatmak olurdu. Üstelik Kanada'da kutup ayılarını beslemek yasadışı" diyerek tepkilere yanıt verdi.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir