Görüş Bildir
Haberler
Kusursuz Ses, Konforlu Kullanım, Etkileyici Tasarım: Huawei FreeBuds 5 Kulaklık İncelemesi

etiket Kusursuz Ses, Konforlu Kullanım, Etkileyici Tasarım: Huawei FreeBuds 5 Kulaklık İncelemesi

Huawei
19.04.2023 - 12:44

Kulaklıklarda görmeye alıştığımız standart tasarımların dışına çıkarak su damlasını andıran  kulaklıkları ve oval şeklinde tasarlanmış kutusuyla dikkat çeken Huawei FreeBuds 5, çok sevilen Freebuds serisinin en yeni modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Son yıllarda kablosuz kulaklık teknolojileri arasında giderek artan rekabetçi yarışa sıra dışı tasarımıyla yeni bir soluk getiren FreeBuds 5'in özelliklerine gelin yakından bakalım.

“Bu içerik marka iş birliği içeriyor olabilir.”

Konfor ve Estetik Görünüm Bir Arada

Konfor ve Estetik Görünüm Bir Arada

Geleceğe uzanan tasarımıyla FreeBuds 5, buz grisi ve beyaz seramik renk seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor. Kulaklığın kutusunun tasarımında kullanılan minimalist yaklaşım, modern ve zarif bir görünüm sağlıyor.

45 gram şarj kutusu ağırlığı ve 5,4 gram kulaklık ağırlığı ile yanınızda taşıyacağınız en hafif kulaklık diyebiliriz. Ayrıca IPx4 sertifikasına sahip olması nedeniyle su sıçramasına ve tere dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu da belirtelim.

Fütüristik Su Damlası Tasarım

Fütüristik Su Damlası Tasarım

Huawei FreeBuds 5'in aerodinamik tasarımı, kullanıcılarına rahat bir kullanım deneyimi sunması için özel olarak tasarlanmış. Bu tasarım özelliği sayesinde kulaklıklar, kulak kanalına tam oturarak, dışarıdan gelen gürültüleri daha etkili bir şekilde engellemesini sağlıyor. Ayrıca gerginliği azaltıp, nefes alabilen bir kullanım deneyimi sunduğunu da belirtelim.

Silikon uçlu kulaklık kullanmaya alışan biriyseniz eğer sizin için kutuda yer alan silikon kılıfları tercih edebilirsiniz.

Yüksek Çözünürlüklü Ses

Yüksek Çözünürlüklü Ses

11 mm 4 mıknatıslı dinamik sürücü özelliğine sahip Huawei FreeBuds 5, kulaklıkların yüksek kaliteli bir ses deneyimi sunmasını sağlıyor. Dinamik sürücü üniteleri yüksek kaliteli bir bas ve net yüksek tizler sunuyor. Ayrıca, kulaklıkların 4 adet mıknatıs içermesi, daha fazla manyetik kuvvet üreterek daha net ve daha yüksek kaliteli bir ses çıkışı sağlıyor. Böylece müzikleri daha detaylı, zengin bir şekilde duyabilmenizi ve her ayrıntısını hissedebilmenizi sağlıyor.

Üçlü uyarlanabilir EQ; ses seviyesi farklılıklarını, kulak kanalı şekline göre ortaya çıkan farklılıkları gidermek ve beklenen ses kalitesi sağlamak için ses kalitesini 100 Hz'den 2000 Hz'e kadar gerçek zamanlı olarak optimize ediyor. 

10 bant EQ ayarı ile kendi ayarınızı da yapabiliyorsunuz. Bu özellik, kullanıcılara müzikteki bas seviyesini kontrol etme imkanı sağlıyor. Böylece müzik dinleme deneyiminizi daha da kişiselleştirebiliyorsunuz.

LDAC, Huawei cihazlardaki yüksek çözünürlüklü ses için L2HC kodek desteği ve Hi-Res Audio Wireless sertifikası sayesinde ses aktarım hızı 990 kbps'ye kadar çıkıyor ve yüksek kaliteli ses için 96 kHz/24 bit HD ses destekleniyor.

Otomatik Akıllı Dinamik Aktif Gürültü Engelleyici

Otomatik Akıllı Dinamik Aktif Gürültü Engelleyici

Üç mikrofonlu hibrit gürültü engelleme özelliği, kulaklıkların dışarıdan gelen gürültüleri etkili bir şekilde engelleyebilmesini sağlıyor. Bu özellik, kulaklıkların çevresel sesleri analiz etmesi ve ardından kulaklık içindeki mikrofonlar aracılığıyla dışarıdaki gürültüyü ölçeklendirmesiyle çalışıyor. Böylece kulaklıklar dışarıdan gelen gürültüyü en aza indirerek daha net bir ses kalitesi sunuyor. Ayrıca, bu özellik kullanıcının ortamda olduğu gürültü seviyesine göre otomatik olarak ayarlanıyor, böylece kulaklıkların aktif gürültü engelleme özelliğinden tam olarak yararlanabilmenizi sağlıyor. 

Dilerseniz uygulama üzerinden aktif gürültü engelleme özelliği modlarını siz de bulunduğunuz ortama göre seçebiliyorsunuz. Uygulamada dinamik, sıcak ve genel olmak üzere 3 farklı aktif gürültü engelleyici yer alıyor.

Gelişmiş Pil Ömrü ve Hızlı Şarj

Gelişmiş Pil Ömrü ve Hızlı Şarj

Huawei pil ömrü konusunda her zaman bir adım önde olarak bizi yine şaşırtmayı başarıyor. FreeBuds 5 kulaklığında da bizi yine oldukça etkiledi.

Kulaklıkların ve şarj kutusunun tam şarj olması durumunda 30 saatlik bir performans sunuyor. 

Hızlı şarj özelliğine gelecek olursak  5 dakikalık şarjla 2 saatlik kullanım imkanı sunuyor. 

ANC özelliğini açtığınız zaman ise kulaklıklar 3,5 saat, kapalı olduğunda da 5 saatlik bir performansa sahip.

Şarj kutusuna geldiğimizde de ANC özelliği açıkken 20 saatlik bir kullanım sağlıyor.

Kulaklıkların taşıma kutusunu ister Type-C aracılığıyla isterseniz de kablosuz şarj desteği ile şarj edebilirsiniz.

Kolay Eşleşme, mükemmel uyumluluk

Kolay Eşleşme, mükemmel uyumluluk

Kolay eşleştirme mekanizması sayesinde Huawei FreeBuds 5, Android, iPhone ve iOS cihazlar ile kolayca uyum sağlıyor.  Bluetooth 5.2 teknolojisi ile bluetooth özelliği olan her cihazda kusursuz bir deneyim yaşamanızı destekliyor. 

Şarj kutusunu açtığınız zaman telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınızda eşleştirme ve yeniden bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kulaklıklarınızı aynı anda iki cihaza bağlayabilir ve iki cihaz arasında otomatik geçiş yapabilirsiniz.

Ayrıca, cihazın Huawei AI Life uygulamasını kullanarak kişiselleştirilmiş kontroller yapabilmeniz mümkün. Kulaklıkların ses özelliklerini veya dokunmatik kontrollerini, kişisel tercihlerinize göre ayarlayabiliyorsunuz. 

Özellikle mobil oyun oynayanların seveceği oyun modu özelliğini de belirtmeden geçmeyelim. Oyun modunda 150 ms düşük gecikme sağlayarak oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sunuyor. Bu özellik sayesinde oyunları daha hızlı ve gerçekçi bir şekilde deneyimleyebiliyorsunuz. 

Huawei Online Shop’ta Seramik Beyaz ve Buz Grisi renk seçenekleri ile tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı 2.999 TL olarak burada sizi bekliyor!