Kürt Olduğu İçin Sevdiği Kadın Tarafından Reddedildikten Sonra Gözyaşları İçinde Bir Fotoğraf Paylaşan ve İntihar Eden Güvenlik Görevlisi

11bPAYLAŞIM

Bu ülkede nefes almak her geçen gün zorlaşıyor...

İstanbul Havalimanı’nda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan İbrahim Layık, Instagram hesabından gözyaşları içinde bir fotoğraf paylaştı.

Kürt olduğu için dışlandığını ifade eden İbrahim Layık, açıklamaya “Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık belki bu yaptığım şeyle değişir ne mutlu Kürt ve Türküm diyebilene... Hakkınızı helal edin” yazdı.

16 Haziran Pazar gecesi ajanslara İstanbul Havalimanı'nda bir güvenlik görevlisinin intihar ettiği bilgisi ulaştı, işte o kişi etnik kökeni nedeniyle dışlandığını söyleyen İbrahim Layık'tı.

Gidiş katından atlayan ve ağır yaralanan İbrahim Layık tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sosyal medyaya düşen haberin ardından ortaya ırkçılık iddiaları atıldı.

Ve gerçek HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun paylaşımıyla ortaya çıktı. İbrahim Layık, sevdiği kadının 'Kürtlerle birlikte olmayacağını' söyledikten sonra intihar etti.

Olayın aslının ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada kullanıcıları tepkilerini yaptıkları paylaşımlarla gösterdiler.

👇

👇

👇

👇

👇

Özellikle gençlere söyleyelim... İntihar, hiçbir şeyin çözümü değildir. Yaşadığımız hayatın güzel taraflarını keşfetmek, kendimizi olayların akışına bırakmak ve en önemlisi aldığımız nefese şükretmek gerek. İnsanların söylediklerine kulaklarınızı tıkayın ve hayatınızı yaşayın. Unutmayın, bu fırsat hepimize sadece bir kez veriliyor!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
turkum1556

Doğudaki Türk ve Türk illerini de bilelim ve Batılı Kürt ve Kürt illerini de bilelim böyle bazıları cahil cahil konuşmasın çok komik ve aciz oluyorlar çünkü ve arkadaşa da çok üzüldüm değmezdi.

oguz-tunc1

Tüh kendini öldürmeseydi de PKK'ya katılsaydı bari bu ne saçma ezik bir bakış açısı ulan! Millet aç, hala gönüş ilişkisinden etnik hassasiyet nedir yahu? Belki iticisin de kız Kürtlüğünü bahane etti? Ne alaka yahu intihar etmek? Psikoloğa gidin böyle sıkıntılarınız varsa, konu Kürt-Türk olmak değil, psikoloji. 85 milyon insan yaşıyor bu ülkede. 44 milyonu kadın. 25 milyonu evlilik yaşında. Zaten evli olmayan yaşına uygun ve seni sevebilecek 10 milyon kadın olmalı. Yuh yani. Ayrıca GENETİK AÇIDAN KÜRT TÜRK ZİMBABVELİ ESKİMO FALAN YOK! Topumuzun anası babası karışık! Irklar ve milletler TERCİHTİR. Siz kendinizi ne hissederseniz O'sunuz! 100 sene sonra dünya insan türü için yaşanmaz olacak. Uçkurunuzun peşinde, ırkçılığınız ardında tepineceğinize torunlarınıza ne bırakacağınızı düşünün. Türk Kürt Japon birlikte gebereceğiz. Doğa gomünüst, doğa anarşik, doğa ataiz, ırzına geçtiğimiz doğa hiçbirimizi sevmiyor ayırt etmeden!

elaria

ya öf hadi..turk-kurt ayrimi yapan siz,"insanlik,irkcilik"konusmasi yapan gene siz.

nil-ipek

aman aman ne aşıkmış begenmediyse begenmesin itin biri için intihar etmeye degermi hiç

ercannedio

Öncelikle 2 sene havalimanı inşaatında çalışmış biri olarak şunu söyleyeyim. Üzerine iga üniforması giyip yeni havalimanı bünyesinde çalışıyorsan bu ırkından dolayı bir dışlamaya maruz kalmadığının en büyük kanıtıdır. İnsanlar neler yapıyor iga'da işe girebilmek için. Evlilik teklifi reddedilmiş. Bu aslında sosyal ve kültürel hayatla ilgili bir durum. Mesela alevi aileler de kızlarını alevi olmayanlara vermek istemezler kolay kolay. Bu diğerlerini sevmediklerinden değil, kızları ileride zorluk sıkıntı yaşamasın diye. Irkçılıktan, ayrımcılıktan ziyade sosyal ve kültürel kaygılar taşıyan bir durum bu. Ancak bazı şeyler karşı tarafı incitmeden dile getirilmeli işte.

Görüş Bildir