Kültür Bakanı Yardımcısı Hüseyin Yayman'dan Fantastik Öneri: 'Game of Thrones İzlemek Yerine Osmaniye'ye Gelsinler'

 > 
1bPAYLAŞIM

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Hüseyin Yayman'dan, tamamen fantastik, konusu tarihi hiçbir olaya ya da karaktere dayanmayan bir televizyon dizisi olan Game of Thrones (Taht Oyunları) ile ilgili ilginç bir açıklama geldi. Osmaniye’de tarihi mekanlarda incelemelerde bulunan Yayman, “Kadim zamanların insanlarının nasıl yaşadıklarını, günlerini nasıl geçirdiklerini görmek isteyenler ‘Game of Thrones’ izlemek yerine Osmaniye’ye gelsinler” dedi.

Yayman bu açıklaması sonrası sosyal medyada mizahi yorumların hedefi oldu...

AA'da yer alan habere göre, Bakan Yardımcısı Yayman, kentte bulunan Toprakkale Kalesi, yapım çalışmalarının devam ettiği Osmaniye Müzesi, Kastabala - Hierapolis Ören Yeri ve Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesinde incelemelerde bulundu.

‘Game of Thrones izlemek yerine Osmaniye’ye gelsinler ve Osmaniye’deki tarihi yerleri görsünler.'

Eserlerin tanıtılması konusunda çalışacaklarını belirten Yayman, “Osmaniye’ye, Osmaniye’nin tarihine ve kültürüne, Osmaniye’nin medeniyetine eğer bu kadar 5 bin yıllık eserlerin yanında bizim küçücük bir katkımız olursa kendimizi mutlu hissederiz. Gerçekten burada çok tarihi bir hikaye var. Kadim zamanlarının insanlarının burada nasıl yaşadıklarını ve bireyi olarak insanların günlerini nasıl geçirdiklerini insanlar görmek istiyorlarsa tarih dizilerini, ‘Game of Thrones’ izlemek yerine Osmaniye’ye gelsinler ve Osmaniye’deki tarihi yerleri görsünler” şeklinde konuştu.

Hüseyin Yayman'ın bu açıklamasına sosyal medya ve Ekşi Sözlük'ten mizahı yapıldı

Bu Haber ile İlgili Linkler

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir