Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kovaladıkları Antilopu Trafiğin Ortasında Yakalayıp Parçalayan Aslanların Dehşet Şovu

 > 
643PAYLAŞIM

Arabanızın camından sadece birkaç metre uzakta iki vahşi aslanın kovaladıkları antilopu parçalamasını izlemek soluk kesici bir an olurdu. Bu tam olarak donakalmış turistlerin yaşadığı şey.

Kruger Doğa Parkı'nda meydana gelen bu ilginç olayı fotoğraflayan 23 yaşındaki stajyerin ismi Briton Dunford. Briton'un fotoğraflarında, olay gerçekleşirken vahşi doğa hayranı bazı turistlerin olayı camları açık izlediği de görülüyor.

Çalıların arasından yola fırlayan antilopu ilk aslan arkasından yakalarken, ikinci aslan da boynundan saldırıyor. Karşınızda nadir ve bir o kadar da dehşet verici olay!

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Turistler iki aç aslanın antilopa saldırısını arabalarından izlerken donakaldılar.

Aslanlardan bir tanesi çalılarda saklanan antilopu fark edince çömelip avına yaklaşıyor.

Afrika ceylanı olarak da bilinen "kudu" türü antilop arabalarından arasından kaçmaya çalışırken aslanlar tarafından yakalanıyor.

Olayı fotoğraflayan stajyer Briton şunları söylüyor: "Durmuş bir grup araba gördüm ve ben de arabamı kenara çektim. Sonrasında gördüğüm ise bana doğru yürüyen iki tane aslandı. Birisi antilopu gördü ve çömelerek yaklaşmaya başladı."

Briton, korkmuş antilopun korktuğu için kaçamadığını ve dengesini kaybettiğini söylüyor.

Zavallı antilop için her şeyin bittiği an.

Aslanlardan birisi turistlerin gözü önünde avını boğazından ısırıp yemeye başlıyor.

Aslanlardan birisi, zaferini dudağını yalayarak kutluyor.

Stajyer Briton'ın fotoğrafları ayrıca aslanların avı tamamen parçaladığı anları da içeriyor.

Geçen yazını Güney Afrika'daki "Büyük Kediler" projesinde geçiren ve şu an veterinerlik stajyeri olan Briton şunları ekliyor:

"Bir biyolog olarak yaşam döngüsünü anlıyorum. Benim için aslan avı izlemek büyüleyici bir olaydı. Bunu görmek bir ayrıcalık ve aslanların gücü inanılmaz. Burada aksiyonun tam ortasında olmaya bayılıyorum."

Aslanlar karınlarını doyururken.

"Bütün kovalamaca ve öldürme çok hızlıydı. Her şey o kadar ani gelişti ki."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Afiyet bal şeker olsun

ngin

Birisi turistlerin gözü önünde avını boğazından ısırıp yemeye başlıyor diyor aa turist var dur çalıya mı çekıyım dıyecek

meaculpa

iki aslanın avını yakalaması insan hayret ediyor tabi ....

Gizli Kullanıcı

Güçlü hayvanlar tabi, iki ortak girmişler kurbana. Bizim burdaki hayvanlar da.. pardon insanlar da yedi ortak birbirine girip acillere bayram şenliği yaşatıyor.

Gizli Kullanıcı

Onlar besleniyorlar aq,şov falan yapmıyorlar sdjvbsdjvnxkcmvx

Görüş Bildir